lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

Konferencja Techniczna "Świata Szkła" - "Szyby zespolone - technologia, badanie, zastosowanie"
Data dodania: 29.05.11

W dniu 31 marca 2011 r. odbyła się kolejna, już 16, Konferencja Techniczna organizowana przez redakcję miesięcznika „Świat Szkła”. Tym razem w nowym miejscu: w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 36.

Obejmowała ona tematykę dotyczącą szyb zespolonych, począwszy od ich produkcji, poprzez badanie jakości, aż po zastosowanie ich w wyrobach budowlanych – oknach i fasadach.

   

Podkreślano zasadniczą rolę, jaką w nich pełnią, oddziałując w znacznym stopniu na izolacyjność termiczną i akustyczną przegród budowlanych oraz dostarczając naturalnego światła do wnętrz. Niektóre szyby mogą ponadto chronić przed przegrzewaniem pomieszczeń oraz stanowić ważny element ochrony antywłamaniowej lub przeciwpożarowej.

    

Referaty dotyczyły wymagań, badań (wg najnowszych norm i przepisów) i projektowania (w oparciu o projekty norm europejskich czy wytyczne zagraniczne – wobec braku uregulowań krajowych dotyczących projektowania wyrobów ze szkła) oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych szyb zespolonych, a także ich wykorzystania w różnych rodzajach przeszklonej stolarki budowlanej.

    

W konferencji wzięli głównie udział przedstawiciele branży szklarskiej i okiennej, producentów szyb zespolonych i wykonawców konstrukcji szklanych, producentów okien i wykonawców przeszklonych fasad oraz firm oferujących różnego rodzaju komponenty, maszyny i urządzenia do produkcji szyb zespolonych, a także przedstawiciele stowarzyszeń technicznych.

    

Prelegenci wygłosili następujące referaty:
1. Zawartość gazów szlachetnych w szybach zespolonych, Anna Kuśnierz, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych,
2. Masy uszczelniająco-klejące w szybach zespolonych – rodzaje, wymagania i badania, Agnieszka Marczewska, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych,
3. Analiza kondensacji na powierzchni szyb zespolonych, Robert Geryło, Instytut Techniki Budowlanej,
4. Ocena akustyczna szyb zespolonych dwukomorowych, Anna Iżewska, Instytut Techniki Budowlanej,
5. Weryfikacja jakości szyb zespolonych w zabudowie, Wojciech Korzynow, SZKLAREXPERT,
6. Projektowanie szyb zespolonych, Artur Piekarczuk, Instytut Techniki Budowlanej.

Swoje referaty wygłosili też przedstawiciele firm:
• Od izolacji termicznej do efektywności energetycznej, Tomasz Gelio, SAINT-GOBAIN GLASS (jeden z czołowych producentów szkła float i szkła powlekanego),
• Znamy naturę szyb, Stanisław Zarzecki, ECO-IN (producent masy poliuretanowej oraz dystrybutor komponentów do produkcji szyb zespolonych).

    

Na specjalnym stoisku swoje produkty prezentowała firma KAESER KOMPRESSOREN, jeden z największych oferentów systemów do sprężonego powietrza w Europie.

Konferencja była też, jak zwykle, doskonałą okazją do spotkania ludzi „z branży”. W swobodnej, towarzyskiej rozmowie przy kawie mogli porozmawiać z przedstawicielami instytutów oraz z innymi uczestnikami konferencji.

Tu mogli podzielić się doświadczeniami i poznać osobiście z innymi przedsiębiorcami, co zawsze korzystnie wpływa na kontakty biznesowe Wszyscy słuchacze oprócz, mamy nadzieję, ciekawych i potrzebnych informacji, otrzymali również certyfikaty uczestnictwa w naszym seminarium.

Zapraszamy na kolejną Konferencją Techniczną „Świata Szkła”, która odbędzie się w Warszawie na początku grudnia 2011 roku. Informacje o dokładnym terminie i tematyce zamieścimy na naszej stronie internetowej: www.swiat-szkla.pl.

K.Z.

Gospodarzem konferencji była Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, ul. Kawęczyńska 36, 03-722 Warszawa, www.kaweczynska.pl

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 5/2011

 

 

 

01 chik
01 chik