Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Systemy oczyszczania wody używanej w cyklach produkcyjnych
Data dodania: 29.08.11
Systemy oczyszczania wody używanej w cyklach produkcyjnych


 Włoska firma Turrini specjalizuje się w produkcji urządzeń do oczyszczania wody, pochodzącej z produkcji w zarówno małych jak i dużych zakładach szklarskich, kamieniarskich oraz ceramicznych.

Produkuje m. in. systemy oczyszczania wody, stoły ssące, prasy filtracyjne, oczyszczalnie z kurtyną wodną ssące pyły itp. Wszystkie urządzenia Turrini zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. są ekologiczne, usprawniają przebieg i zaoszczędzają koszty produkcji (redukując w dużym stopniu zużycie wody czystej oraz czas czyszczenia maszyny – wanny i narzędzi).

Maszyny te przeznaczone są do ekonomicznego, przyjaznego dla środowiska i odpowiadającego przepisom sanitarnym wykorzystania w procesie produkcji w przedsiębiorstwach z różnych sektorów gospodarki. Urządzenia różnych rozmiarów (wydajność 150-4000 l/min) zostały skonstruowane tak, aby z łatwością mogły być przetransportowane i zainstalowane w miejscach do tego przeznaczonych.

Obiegowy system zamknięty oczyszczania i zmiękczania wody o wydajności 150 l/min lub 200 l/min
Zbiornik osadowy tego systemu, zamocowany na stałe, wykonany jest z ocynkowanej, galwanizowanaj blachy lub – na życzenie  – z blachy nierdzewnej w kształcie sześcianu, z wylotem w części dolnej. Wyposażony jest w wielokaskadowy, nierdzewny system oczyszczania w celu przyśpieszenia stałego osadzania się szlamu na dnie zbiornika. Brudna woda pochodząca od maszyn prowadzona jest do głównego zbiornika za pomocą pompy zanurzeniowej (wielkość pompy dobierana jest odpowiednio do ilości brudnej wody z mułem). Czysta woda, począwszy od samego początku systemu, przepływa przez szereg maszyn lub, w przypadku niewykorzystania całości zasobu wody, może wędrować do hydrofora w celu późniejszego jej użycia, zależnie od potrzeb.


Zespół trzech pomp ze zbiornikiem

Szlam osadzany na dnie zbiornika przez otwór z podajnikiem taśmowym podawany jest bezpośrednio do worków filtrowych, które zdolne są pomieścić po 1000 l szlamu każdy.
Kiedy worki filtrowe są już napełnione oraz wysuszone, mogą zostać z łatwością opróżnione. Pozostałości z produkcji nie stanowią materiałów chemicznych (są bezpieczne dla środowiska) i mogą być bez przeszkód wyrzucone.


System oczyszczania wody Turrini

W celu uzyskania lepszego filtrowania szlamu i uzyskania najlepszej jakości wody, np. w celu użycia jej później do urządzeń polerskich lub, jeśli obrabia się materiały o tendencji do szybkiego zastygania, poleca się stosowanie flokulantu (chemicznie nie powoduje korozji) Mieszanie szlamu z flokulantem odbywa się w osobnym zbiorniku umieszczonym przy maszynie, natomiast dozowanie flokulantu odbywa się automatycznie, za pomocą pompy sterowanej numerycznie.


Stół ssący BA 300 X Turrini

System jest w pełni zautomatyzowany, nie wymaga ingerencji człowieka, poza uzupełnieniem, co jakiś czas, poziomu wody w obiegu, spowodowanym naturalnym ubytkiem (parowanie, wyciek w podłoże) Niski poziom wody jest sygnalizowany na tablicy kontrolnej.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik