Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

gpd2019 480x100  

 LiSEC SS Konfig 480x120

PlotComplex baner

 

 

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy!
Data dodania: 05.12.17

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD ze szkołami zawodowymi przyniosła pozytywne rezultaty. Jej efektem były m.in. przeprowadzone przez Partnerów kampanii liczne szkolenia dla uczniów, którzy zapoznali się z najnowszą wiedzą z zakresu prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.

 

 

2017 11 2 1

 

 

Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z Partnerami kampanii. W roku szkolnym 2016/2017, klasy patronackie funkcjonowały w trzech placówkach szkolnych: Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu, Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz Zespole Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu. 

 

Dzięki współpracy firm-Partnerów kampanii ze szkołami, uczniowie uczestniczyli w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. Mieli również okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych firm i wzięli udział w MONTERIADZIE 2017, która odbyła się podczas targów BUDMA w Poznaniu. Najlepsi uczniowie otrzymali również specjalne stypendia ufundowane przez Partnerów kampanii. To tylko przykłady wielu wspólnie zrealizowanych działań.

 

Kooperacja jest kontynuowana w ramach bieżącej odsłony kampanii, w roku szkolnym 2017/2018. Oprócz szkół z Bytomia, Białegostoku i Poznania, dołączyły do niej także dwie nowe placówki: Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w w Nowym Dworze Mazowieckim. Podobnie, jak w roku ubiegłym, współpraca obejmuje szeroki zakres działań, wśród których są m.in. szkolenia, wizyty dydaktyczne czy też wyposażenie szkolnych pracowni.

 

– Kampania „DOBRY MONTAŻ” to innowacyjne rozwiązania edukacyjne, wnoszące nową jakość kształcenia zawodowego. Warsztaty, szkolenia, pokazy, wycieczki dydaktyczne, profesjonalne wyposażenie klas oraz konkursy, które organizowane są przez liderów rynku budowlanego dają szanse na rozwijanie zainteresowań uczniów przyszłą pracą zawodową i odnalezienie swojego miejsca rozwoju wśród najlepszych firm w branży budowlanej – mówi Renata Wypasek, Dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku.

 

Kampania „DOBRY MONTAŻ” i utworzone w jej ramach klasy patronackie są ważnym elementem działań Związku POiD na rzecz powołania zawodu montera stolarki budowlanej. Stworzenie tej profesji jest już przesądzone, a przy udziale Związku POiD opracowane zostały podstawy programowe kształcenia zawodowego w tym kierunku.

 

Partnerami kampanii „DOBRY MONTAŻ” są wiodące marki z branży stolarki budowlanej: AIB, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Oknaaluminiowe.pl, Porta KMI Poland, PROLINE, Roto, Soudal i VETREX.

 

 

Izabela Oko, Paweł Zdybał

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017 
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik