Światło i przestrzeń to najważniejsze elementy współczesnej architektury. Architekci szukają rozwiązań, które zapewniają odpowiedni poziom naturalnego światła słonecznego – czyli w zasadzie darmowego oświetlenia wnętrza budynku, które pozwala dowolnie projektować przestrzeń dostosowując ją do charakteru wnętrz.

 

Stosując duże  powierzchnie przeszkleń, uzyskuje się otwarte, niczym nieograniczone przestrzenie. Z myślą o zrównoważonej, przepełnionej światłem dziennym architekturze powstała rodzina szkieł SGG COOL-LITE, która zapewnia nie tylko optymalną ochronę przeciwsłoneczną, chroni przed stratami ciepła, ale jest źródłem zysków energii.

 

2018 11 28 3

 

SGG COOL-LITE
Szkło powlekane SGG COOL-LITE oferowane jest w kilku gamach produktów, różniących się od siebie możliwościami obróbki oraz wyglądem zewnętrznym (kolorem, intensywnością, właściwościami refleksyjnymi).

 

Szkło o symbolach K i SK to wersja z selektywną ochroną przeciwsłoneczną, szkło o symbolu KT może zostać poddawane hartowaniu, zaś niektóre szkła z gamy ST mogą być nie tylko hartowane, ale również gięte, emaliowane, pokrywanie sitodrukiem, co stwarza architektom dodatkowe możliwości ich użycia oraz aranżacji.


W zależności od grupy, do której należy, szkło SGG COOL-LITE może mieć odcień lekko niebieskawy, szary, srebrzysty, zielony.

 

Wygląd szkła zależy również od ukierunkowania budynku, jego otoczenia, jasności oraz nasłonecznienia. Przykładem realizacji z zastosowaniem SGG COOL-LITE SKN 176II jest Biurowiec Bałtyk w Poznaniu, Opolska Business Center Kraków, Gdański Business Center Warszawa

 

2018 11 28 1

Biurowiec Bałtyk
Projekt: Biuro Architektoniczne MVRDV
Zdjęcie: Bartosz Makowski
Szkło na fasadzie: SGG COOL-LITE SKN 176II, CONTRAFLAM GG
COOL-LITE XTREME 70/33 & 70/33II

 

2018 11 28 4


SGG COOL-LITE XTREME
Szkło o ekstremalnie wysokiej selektywności SGG COOL-LITE XTREME, łączące funkcje ochrony przeciwsłonecznej, termoizolacji i optymalnej przejrzystości.

 

Dzięki aż trzem warstwom srebra, nanoszonym w innowacyjnym procesie katodowego napylania, szkło SGG COOL-LITE XTREME pozwala w efektywny sposób chronić wnętrza przed przegrzewaniem w okresie letnim, gwarantując doskonały współczynnik solar factor.


W okresie zimowym szkło stanowi ponadto barierę dla ucieczki ciepła, dzięki wysokiemu współczynnikowi termoizolacyjności.

 

W ten sposób pozwala uzyskać zdrowszy mikroklimat wnętrz, obniżyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej oraz zredukować poziom emisji CO2 do atmosfery w ciągu całego roku.

 

Funkcja ochrony przeciwsłonecznej i termoizolacji nie wpływa przy tym na przejrzystość szkła, dzięki czemu pomieszczenia są dłużej wypełnione naturalnym światłem dziennym. Dzięki znacznemu ograniczeniu przenikania energii słonecznej może być zastosowana w budynkach z fasadami całoszklanymi.

 

Przykładem realizacji z zastosowaniem SGG COOL-LITE XTREME 70/33II jest Mennica Residence w Warszawie, lub Wisher Enterprise przy ul. Grzybowskiej 43 w Warszawie, gdzie zastosowano SGG COOL-LITE XTREME 60/28II.

 

2018 11 28 2

Mennica Residence
Projekt: BBGK Architekci, architekci Jan Belina-Brzozowski,
Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki
Zdjęcie: Bartosz Makowski
Szkło na fasadzie: SGG COOL-LITE XTREME 70/33II

 

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
www.saint-gobain-building-glass.pl

Saint-Gobain Building Glass Polska

 

2018 11 28 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018
 

 






  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.