LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

CERAMITEC 2018 wprowadza dobry klimat do inwestowania w przemysł ceramiczny i metalurgii proszków
Data dodania: 08.05.18

Międzynarodowy przemysł ceramiczny był w bardzo dobrym nastroju do inwestowania podczas targów ceramitec 2018, które odbyły się w Monachium w dniach 10-13 kwietnia. W związku z tym targi te po raz kolejny odnotowały dobrą frekwencję i wysokie oceny zadowolenia wśród wystawców odwiedzających w tym roku. Aż 93% wystawców i 97% odwiedzających oceniło imprezę jako doskonałą, bardzo dobrą lub dobrą. Ponadto targi ponownie ugruntowały swoją pozycję jako platforma wiedzy numer jeden w branży ceramicznej i metalurgii proszków, a w programie konferencji uczestniczyli najwyższej klasy wykładowcy.

 

 

2018 04 12 1

 

 

Wystawcy mogli zawrzeć dobre umowy biznesowe, mieli wysokiej jakości odwiedzających na swoich stoiskach i nawiązali wiele nowych kontaktów.

 

– W ten sposób impreza po raz kolejny sprawdziła się jako międzynarodowa impreza targowa. I wszystko to pomimo tego, że warunki były nieco trudne, bo oprócz niezwykle bogatego kalendarza targów w tym roku, w dniu otwarcia mieliśmy strajk na lotnisku w Monachium – dodaje Gerhard Gerritzen członek zarządu Messe München.

 

Po kilku trudnych latach branża z optymizmem spojrzała na ceramitec 2018. W związku z tym zorientowane na przyszłość tematy cyfryzacji i Przemysłu 4.0 wyznaczyły kierunki profesjonalnej wymiany wiedzy.

 

– Dominującym tematem w dziedzinie ceramiki jest digitalizacja. Chodzi przede wszystkim o wysoce zautomatyzowane procesy ułatwiające wydajną produkcję rozwiązań specyficznych dla klienta – wyjaśnia dr Jürgen Blumm, przewodniczący rady doradczej ceramitec i dyrektor zarządzający Netzsch Gerätebau GmbH.

 

Znaczenie targów ceramitec jest jeszcze większe w świetle tych zmian:

 

– Szczególnie w dobie cyfryzacji, osobiste spotkania na targach takich jak ceramitec są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, aby zdefiniować właściwe interfejsy między dostawcami a klientami. Nigdzie indziej nie ma tak ogromnej ilości informacji jak tutaj – mówi Joachim Heym, dyrektor zarządzający Schunk Ingenieurkeramik GmbH.

 

Nowo zainaugurowany pokaz specjalny Additive Manufacturing, obejmujący zarówno wystawę innowacyjnych produktów, jak i oddzielny program wykładów dotyczących zagadnień związanych z ceramiką i produkcją dodatków, również był zorientowany na przyszłość.

 

 

2018 04 12 2

 

 

Bardzo wysoki stopień międzynarodowości wśród wystawców i zwiedzających

 

Targi ceramitec, z udziałem ponad 15 000 uczestników, utrzymują swoją wysoką pozycję międzynarodowego miejsca spotkań branży ceramicznej. 633 wystawców pochodziło z 38 krajów. Po Niemczech krajami o największej ilości wystawców były Włochy, Chiny, Francja, Hiszpania i Portugalia. Również po stronie odwiedzających odsetek gości zagranicznych, który wyniósł około 60%, był ponownie wyższy niż średnia.

 

Jednak na taki międzynarodowy przemysł mają również wpływ warunki polityczne i gospodarcze na świecie. W związku z tym skutki różnych międzynarodowych konfliktów i tendencji protekcjonistycznych były przedmiotem intensywnych dyskusji podczas targów:

 

– Szczególnie obszary inżynierii mechanicznej i budowy instalacji w segmencie ceramicznym mają bardzo międzynarodową orientację i dlatego mogą być dotknięte możliwymi skutkami barier handlowych – podsumowuje dr Jürgen Blumm.

 

 

2018 04 12 3

 

 

Kompleksowy program konferencji i 93. doroczne spotkanie niemieckiego stowarzyszenia DKG

 

Targom ceramitec towarzyszył rozbudowany program konferencji. Podczas różnych dni tematycznych (Dzień Metalurgii proszkowej, Dzień Ceramiki ciężkiej, Dzień Ceramiki Technicznej, Dzień Kariery) zwiedzający mogli zebrać informacje na temat bieżących wydarzeń i problemów na różnych wykładach i panelach dyskusyjnych.

 

 

2018 04 12 4

 

 

Chodziło także o nowe przemysłowe zastosowania ceramiki, tak jak to przedstawił prof. dr med. Alexander Michaelis, dyrektor Instytutu Fraunhofera IKTS w inauguracyjnym wystąpieniu:

 

– Ceramika oferuje ogromny potencjał dla innowacyjnych produktów w wielu przyszłych obszarach. Ceramitec potwierdził, że Niemcy mają wiodącą pozycję w przemyśle i badaniach oraz są dobrze przygotowane do globalnej konkurencji.

 

Równolegle z targami ceramitec odbyło się na terenie wystawy 93., doroczne spotkanie niemieckiego Stowarzyszenia Ceramicznego DKG i sympozjum na temat wysokowydajnej ceramiki DKG i DGM oraz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Ceramiki VKI.

 

Tak więc cała krajowa i międzynarodowa „scena ceramiczna” zebrała się w Monachium. Ta specjalna konstelacja ma wysoką wartość dodaną dla wszystkich uczestników. Podczas gdy program wykładów DKG dotyczył głównie zagadnień związanych z nauką, program konferencji ceramitec oferował przede wszystkim rozwiązania dzisiejszych wyzwań. Kolejne targi ceramitec odbędą się w Monachium w 2021 roku.

 

 

Więcej informacji na stronie internetowej

 

www.ceramitec.com

 

Foto: Messe München

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

 

 

01 chik
01 chik