Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Nowe rozwiązania w dziedzinie hartowania szkła
Data dodania: 27.09.17

Seria AG pieców do hartowania szkła z wymuszonym obiegiem konwekcyjnym została opracowana przez firmę NorthGlass w celu spełnienia rosnących potrzeb klienta na bardziej efektywne hartowanie szkła niskoemisyjnego, poprawę jakości produktów oraz zmniejszenie zużycia energii. 

 

 

2017 9 38 1

 

Piec serii AG posiada wszystkie zalety pieca czterokonwekcyjnego i przynosi głównie korzyści z wyższej wydajności, najwyższej jakości produktów oraz łatwiejszej kontroli przetwarzania.

 

Składa się z przenośników załadowczych, sekcji ogrzewania, systemu konwekcyjnego (górnego i dolnego), płaskiego odcinka hartowania i przenośnika odbiorczego. Do pakietu urządzenia należą kanały powietrzne oraz system sterowania urządzenia.

 

 

Najważniejsze udoskonalenia sekcji załadowczej

 

Metoda pomiaru długości szkła podwójnymi sensorami fotoelektrycznymi

 

 

2017 9 38 2

 

 

Opatentowana technologia gwarantuje wysoką dokładność pomiaru długości szkła, co pozwala uniknąć niebezpiecznych kolizji szkła wewnątrz komory, która najczęściej jest spowodowana przez nieprawidłowości pomiaru.

 

Sekcja nagrzewania z systemem konwekcji

 

Na strukturę sekcji grzewczej składa się komora dwuwarstwowa pokryta materiałem termoizolacyjnym. Wewnątrz sekcji jest układ przenośników z wałkami ceramicznymi odpornymi na wysokie temperatury. Elementy grzewcze zainstalowane są w górnej i dolnej warstwie tej sekcji. Element grzewczy jest integralną częścią typu spiralnego, bardzo prostą w wymianie.

 

Każda strefa grzewcza jest kontrolowana przez niezależne termopary i sterowana przez niezależne pętle PID, które sprawiają, że ogrzewanie przebiega bardzo stabilnie. Z dobrze zaprojektowanym systemem ogrzewania i konwekcji, ten piec może zagwarantować wysokie parametry przetwarzania: prędkość nagrzewania ≥30 s/ mm, ogólny odchył ≤0,8 mm/1000 mm, miejscowy odchył ≤0,1/300 mm, które w pełni zaspokoją wymagania jakości na przetwarzanie szkła niskoemisyjnego i innych typów szkła.

 

Inteligentny moduł sterowania temperaturą

 

 

2017 9 38 3

 

 

Inteligentny moduł kontroli temperatury, opracowany przez Northglass, jest połączeniem doświadczenia firmy w procesie hartowania z technologią kontroli temperatury dostarczoną przez partnera zagranicznego.

 

Kontrolowanie przepływu temperatur, obliczenia i wyjście może być wykonywane bezpośrednio przez ten moduł. System ten przynosi oczywiste korzyści dla użytkowania pieca między innymi poprzez bardzo proste połączenia kablowe, lepszą wydajność antyzakłóceniową i szybkość reakcji (0,25 s) regulacji temperatury.

 

W kolejnych częściach tego cyklu przedstawimy Państwu w jaki sposób dokładnie rozwiązano w tej serii pieców system grzania i konwekcji.

 

 

 

Marcin Kuras
Q-Glasstech 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik