Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Przenośna lampa UV-LED firmy Bohle to oszczędne użytkowanie i ochrona środowiska
Data dodania: 09.05.18

Lampa UV-LED Verifix® Twin LED firmy Bohle została opracowana z myślą o utwardzaniu światłoczułych klejów do szkła. Jej wyjątkowe cechy, w połączeniu z przyjazną dla środowiska technologią, sprawiają, że jest odpowiednim i niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym bardziej oszczędną pracę. 

 

 

2018 04 44 1

Lampa UV-LED Verifix® Twin LED została opracowana z myślą o utwardzaniu światłoczułych klejów do szkła (źródło: Bohle AG)

 

 

Zastosowanie najnowszej technologii LED sprawia, że proponowana lampa UV jest bardzo lekka i może być zasilana z akumulatora, bez podłączenia do sieci. Dzięki temu można ją bez problemu zabrać ze sobą do klienta czy na teren budowy. Kolejnym atutem jest to, że urządzenie nie nagrzewa się nawet przy długim użytkowaniu, a w rezultacie nie trzeba się martwić, czy przypadkiem zbyt wysoka temperatura nie uszkodzi struktury kleju. Maksymalna moc osiągana jest natychmiast po włączeniu, więc można przystąpić do pracy zaraz po uruchomieniu lampy, natomiast po skończonej pracy można ją bezpiecznie odłożyć na miejsce bez konieczności chłodzenia. Lampa Verifix® Twin LED dostępna jest w dwóch długościach fal: 365 nm oraz 395 nm i można ją stosować do klejenia miejscowego, przy wykorzystaniu wszystkich rodzajów klejów utwardzanych pod wpływem promieniowania UV, jak i światła widzialnego. Do nabycia jest również opcjonalny stojak oraz cztery wyłączniki czasowe, które można odpowiednio zaprogramować, by uzyskać jak najlepsze efekty klejenia.

 

 

Oszczędność i ochrona środowiska

 

Lampy LED są dużo bardzie trwałe niż konwencjonalne lampy dostępne po niższych cenach, a dodatkowo są niezwykle efektywne kosztowo w eksploatacji. Na częściach zamiennych oraz niższym zużyciu energii można zaoszczędzić nawet kilkaset euro rocznie – kwotę, która może zostać przeznaczona na inne wydatki. W rezultacie klienci otrzymują najwyższą jakość, a firma ponosi przy tym niewielkie koszty. Dodatkowo proponowana technologia jest przyjazna dla środowiska, dzięki oszczędności energii oraz nietoksycznym wymiennym fluorescencyjnym świetlówkom LED, które należy usuwać jako odpady specjalne.

 

(...)

 

Lampa została opracowana i jest produkowana przez firmę Bohle AG z Haan. Ten niemiecki, zaawansowany technologicznie produkt został przygotowany z myślą o kliencie, który może liczyć na wysoką jakość zarówno samego towaru jaki i towarzyszącej mu obsługi.

 

 

2018 04 44 2

 

 

2018 04 44 3

 

 

 

Zalety lampy UV-LED Verifix® Twin LED:

 

  • wysoka wydajność, 
  • szybkie utwardzanie, 
  • nadaje się do wszystkich rodzajów klejów, 
  • mała, lekka i dzięki temu przenośna, 
  • niskie zużycie energii i cicha praca, 
  • korzystny stosunek ceny do jakości, 
  • nie przegrzewa się, 
  • nie wymaga nagrzewania przed użyciem, 
  • można ją montować na standardowym statywie fotograficznym.

 

 

 

Utwardzanie kleju do szkła przy wykorzystaniu promieniowania UV

 

Utwardzanie kleju do szkła przy wykorzystaniu promieniowania UV to integralna część przemysłu szklarskiego. Proces ten umożliwia otrzymanie idealnie przezroczystego połączenia dwóch powierzchni szklanych oraz powierzchni szklanej z metalem. To technologia utwardzania kleju o niskiej lepkości przy użyciu odpowiedniego promieniowania stosowana do konstrukcji półek, lad wystawowych czy mebli dizajnerskich, w których wszystkie łączenia pozostają idealnie przezroczyste. Firma Bohle ma w swojej ofercie pełną gamę produktów do łączenia szkła, w tym wszystko, co tylko może być potrzebne do solidnego spajania elementów szklanych, począwszy od środków do czyszczenia przed nałożeniem kleju, przez sprzęt do odpowiedniego ustawienia i mocowania oraz kleje dostosowane do różnych celów, po lampy utwardzające. Ponadto, Bohle organizuje regularne seminaria na temat technologii łączenia szkła, tym samym dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem.

 

 

 

Przedstawicielstwa w Polsce :

 

Polver Sp. z o.o. Sp.k.

· ul. Fredry 2 · 30-605 Kraków

0048 12 260 14 10 · www.polver.pl

 

MyGlass Piotr Wałuszko

· ul. Rękodzielnicza 14 · 54-135 Wrocław

0048 513 480 680 · www.glass24.pl

 

ACE Glass M. Woźniak sp.k.

· ul. Kamienna 6 · 62-081 Wysogotowo

0048 61 81 62 919 · www.aceglass.pl

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik