Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Produkcja szyb zespolonych z komfortem i stylem - z pomocą LISEC
Data dodania: 10.05.18

W 2005 roku Todor Stoyadinov i Swetslav Peichev założyli Uyut Style, co w języku bułgarskim oznacza „komfort i styl”. Skromna firma znajduje się w Sofii i produkuje szyby zespolone w bardzo wysokim tempie. Uyut Stil w pigułce: dwa zakłady produkcyjne, 100 pracowników, obrót w wysokości czterech milionów euro oraz maszyny i oprogramowanie LiSEC. 

 

Do 2017 r. w Uyut Stil produkowano głównie okna PVC, rolety i moskitiery. Kupowali potrzebne szyby zespolone od czterech różnych dostawców. Todor Stoyadinov: – W głównym sezonie czas dostawy stał się poważnym problemem, a jakość dostarczanego produktu uległa pogorszeniu. To wtedy powiedzieliśmy, że sami będziemy wytwarzać szyby zespolone.

 

 

2018 04 56 1

Głównym powodem, dla którego Uyut Stil zdecydował się na maszyny LISEC, jest fakt, że LISEC oferuje rozwiązania dla każdego etapu produkcji szkła

 

 

Pierwotnie obaj właściciele zamierzali kupić używaną linię do produkcji szyb zespolonych od LISEC, ale w tamtym czasie żadna z nich nie była dostępna.

 

– Więc spojrzeliśmy na FitLine na wystawie w Turcji i szybko przekonaliśmy się, że jest to najlepszy wybór dla nas.

 

FitLine jest ich jedyną nową maszyną od LISEC – wszystkie inne maszyny: linia do cięcia ESL-RS, maszyna do gięcia ramek dystansowych i wytłaczarka butylu pochodzą z LISEC, ale były już wcześniej używane. Głównym powodem, dla którego właściciele Uyut Stil zdecydowali się na maszyny LISEC, było to, że LISEC oferuje rozwiązania dla każdego etapu produkcji szkła.

 

– Jesteśmy przekonani, że strategia jednego źródła jest lepsza – zapewnia to, że wszystkie maszyny mają ten sam poziom jakości i że interfejsy działają sprawnie. Oczywiście, przyjrzeliśmy się również maszynom innych producentów, ale nie oferują one tego samego poziomu jakości – wyjaśnia Todor Stoyadinov.

 

 

2018 04 56 2

Jeśli obecny, pozytywny trend w biznesie utrzyma się, Uyut Stil zainwestuje w kolejną linię produkującą szyby zespolone – ponownie będą współpracować z LISEC

 

 

2018 04 56 3

Uyut Stil w pigułce: dwa zakłady produkcyjne, 100 pracowników, obrót w wysokości czterech milionów euro oraz maszyny i oprogramowanie LISEC

 

 

Jeśli obecny, pozytywny trend w biznesie się utrzyma, Uyut Stil zainwestuje w kolejną linię IG i tutaj również będą współpracować z LISEC. Teren do rozszerzenia produkcji został już kupiony.

 

 

 

Używane maszyny LiSEC: GLASTRONiC

 

Ponad rok temu LISEC kupił firmę GLASTRONiC od Jüllich Group, aby obsługiwać zakup, odnawianie i odsprzedaż używanych maszyn LISEC. Prowadzenie używanego parku maszynowego jest istotną częścią strategii rozwoju LiSEC. Oprócz działalności w zakresie maszyn używanych, GLASTRONiC produkuje też regały transportowe i stelaże dostawcze – obecnie zatrudnia 25 osób. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: www.glastronic.lisec.com

 

 

 

– Zapotrzebowanie na szyby zespolone wysokiej jakości gwałtownie rośnie – szczególnie w przypadku szyb ze szkłem powlekanym. Widzimy również silny trend w laminowaniu szkła i zastanawiamy się również nad inwestowaniem w tym obszarze. Tam, gdzie zdecydowanie musimy i będziemy inwestować, jest dziedzina automatyzacji, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć i zatrudnić wykwalifikowanych pracowników – mówi Todor Stoyadinov. Obawia się, że fakt ten może utrudnić wzrost.

 

 

 

Filip Miermans
LISEC

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik