Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Ciepłe wnętrze w najlepszym stylu – Elegante
Data dodania: 19.11.18

Branża budowlana w Polsce wspina się na zupełnie nowy poziom. W obecnych czasach to klienci, coraz bardziej świadomi, inspirowani prasą branżową i wnętrzarską z całego świata, zaczynają wyznaczać trendy i poniekąd dyktować warunki producentom.

 

Nic więc dziwnego, że rynek profili okiennych również musi zmierzyć się z gustami współczesnych odbiorców, którzy zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły każdego projektu.

 

Jak w tej rzeczywistości odnajduje się Inoutic, jeden z czołowych producentów profili okiennych z PVC?

 

2018 11 27 1

 

 

Stała potrzeba innowacji
Inoutic od lat wyznacza trendy w branży profili okiennych. Także tym razem dostrzegł potrzebę rynku, na którym dotychczas rozwój okien był prowadzony w kierunku parametrów technicznych (liczba komór, termoizolacyjność, właściwości mechaniczne), a niewiele działo się we wzornictwie.

 

Dlatego na targach Fensterbau w 2016 roku zaprezentował 3 protoytypy okien i zebrał opinie na ich temat.

 

Wybór klientów – zarówno producentów, architektów jak i użytkowników – padł na projekt, który cechował się niepowtarzalnym nowoczesnym designem, ostrymi, wyraźnie zaznaczonymi krawędziami, smukłymi złożenieniami. 

 

Tak powstał profil Elegante, który już wkrótce na nowo zdefiniuje możliwości zastosowania okien

 

2018 11 27 2


PVC w architekturze.
Parametry i estetyka w jednym Elegante łączy doskonałe parametry z wyjątkową estetyką. W wersji zlicowanej system ten stanowi wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, oferując równocześnie wszelkie zalety okna PVC.

 

Co ważne, wąski, zlicowany, ruchomy słupek sprawia, że przez okno wpada więcej światła. Jest to szczególnie cenione przez klientów docelowych i architektów.

 

Pod względem designu istotna jest również szeroka paleta kolorów, która pozwala dobrać profil do każdego rodzaju budynku i pomieszczenia. Produkt jest w pełni kompatybilny z drzwiami podnoszono-przesuwnymi (HST) Inoutic i profilami z serii Eforte. 

 

Wśród jego zalet można wymienić także świetną izolację termiczną oraz akustyczną, a także ekologiczny materiał EPC (EcoPowerCore), uzyskany z recyklingu, zastosowany w ramie i skrzydle.

 

2018 11 27 3


Techniczne detale
Nowy system okienny Elegante posiada wysoką wartość współczynnika przenikania ciepła okna Uf = 0,93 W/m2K.

Dzięki głębokości zabudowy ramy wynoszącej 76 mm, głębokości zabudowy skrzydeł, wynoszącej 80 mm (w wersji niezlicowanej) i 92 mm (w wersji zlicowanej) oraz sześciu komorom, system spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Możliwość zastosowania szklenia aż do 70 mm daje pole do tworzenia bezpiecznych pakietów szybowych, które umożliwiają wykonywanie konstrukcji okiennych o dużych rozmiarach.

 

Elegante posiada dwie opcje wklejania pakietów szybowych: za pomocą taśmy, tzw. „suche wklejanie” oraz za pomocą kleju. Opcja druga umożliwia uzyskanie klasy RC2, która zwiększa ochronę przed włamaniem.

 

 

Ekologiczna inwestycjaw przyszłość
Do produkcji profili okiennych oprócz materiału pierwotnego (nowy surowiec) wykorzystano także nowoczesny, wysokiej jakości materiał PVC uzyskiwany z recyklingu – EcoPowerCore (EPC).

 

Powtórne wykorzystanie i przetwarzanie PVC to przejaw troski o środowisko naturalne. Jedną z największych zalet EcoPowerCore są jego doskonałe właściwości mechaniczne.

 

EcoPowerCore i jego skład chemiczny są ściśle monitorowane i nadzorowane, przez co EPC uchodzi za bardzo wytrzymały i  równie trwały jak materiał pierwotny.


Więcej na www.elegante-inoutic.pl

 

Krzysztof Kalita, Inoutic

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik