Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla marek Thermix i insulbar firmy Ensinger
Data dodania: 16.05.19

Certyfikacja ekologicznych wyrobów budowlanych i budynków jest łatwiejsza dzięki precyzyjnym deklaracjom środowiskowym ift Rosenheim.

 

Firma Ensinger, specjalizująca się w dziedzinie tworzyw sztucznych, zwiększa zaangażowanie na rzecz „zielonego” budownictwa.

 

Profile dystansowe Thermix TX Pro i Thermix Low Psi otrzymały środowiskową deklarację produktu (Environmental Product Declaration – EPD).

 

2019 05 05 1

 

Ponadto odnowiona została również środowiskowa deklaracja produktu profili izolacyjnych insulbar do izolacji termicznej okien, drzwi i fasad z metalu.

 

W środowiskowych deklaracjach produktu przedstawione są parametry oddziaływania środowiskowego izolowanych termicznie wyrobów budowlanych Ensinger w całym procesie produkcji.

 

W ramach bilansu ekologicznego niemiecki Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim przeanalizował liczne dane dotyczące cyklu życia produktów insulbar i Thermix „od kołyski po bramy fabryki”, czyli od pozyskania surowców po dystrybucję.

 

Uwzględniono również utylizację lub recykling. Środowiskowe deklaracje produktu przedstawiają wyłącznie sprawdzone wartości dokumentujące oddziaływanie na środowisko, z których korzystają m.in. inwestorzy, planiści i architekci.

 

2019 05 05 2

 

Ekologia się opłaca
— Produkty Thermix i insulbar przyczyniają się do trwałej poprawy efektywności energetycznej budynków — wyjaśnia Rolf Friedrich Buhl, który kieruje światową dystrybucją profili dystansowych ciepłej krawędzi Thermix w oszkleniach izolacyjnych.

 

— Od dawna możemy już obliczyć, jak bardzo opłacalna jest zoptymalizowana izolacja cieplna ze względu na mniejsze zużycie energii. Środowiskowa deklaracja produktu to jeszcze jeden krok dalej i źródło sprawdzonych danych umożliwiających tworzenie zaawansowanych bilansów ekologicznych systemów, w których montowane są nasze produkty.

 

— Środowiskowa deklaracja produktu zawiera też wskazówki istotne dla naszej firmy — uzupełnia Matthias Rink, kierownik dystrybucji marki insulbar w Ensinger. — Dane obliczone przez ift Rosenheim umożliwiają nam dalszą optymalizację procesów i produktów w odniesieniu do celów ekologicznych.

 

Na przykład, w przypadku produktów insulbar RE z poliamidu z recyklingu obejmującego segregację udało nam się obniżyć ślad CO2 z poprzedniej środowiskowej deklaracji produktu dodatkowo o około 50%, m.in. dzięki zastosowaniu zielonej energii. Ma to również pozytywny wpływ na środowiskowe deklaracje produktu okien i budynków.

 

 

Certyfikaty coraz ważniejsze na całym świecie
Środowiskowe deklaracje produktu pomagają ponadto przedstawicielom handlu i wykonawcom w spełnieniu coraz wyższych wymogów środowiskowych inwestorów i architektów podczas przetargów.

 

Według badania „World Green Building Trends 2018”, przeprowadzonego przez Dodge Data & Analytics wśród ponad 2000 specjalistów z branży budowlanej, 69% z nich podało, że więcej niż 15% ich projektów jest planowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 83% przewiduje znaczny wzrost tej wartości do 2021 roku.

 

Wymagania klientów, przepisy środowiskowe oraz potrzeba budowania coraz „zdrowszych” budynków stymulują popyt.

 

Instytut badań IMARC Group szacuje, że globalny rynek „zielonych” wyrobów budowlanych zwiększy się do 2023 roku o 11,7% rocznie do 387,9 mld USD.

 

W wielu krajach budynki instytucji państwowych są już budowane zgodnie z kryteriami zrównoważonego rozwoju.

 

Na całym świecie również w przypadku projektów komercyjnych oraz budynków mieszkalnych, nowych lub modernizowanych, certyfikaty na podstawie norm ekologii, np. DGNB, LEED lub BREEAM, mają coraz większe znaczenie.

 

Kierunek  ten odzwierciedlają środowiskowe deklaracje produktu dla marek insulbar i Thermix.

 

2019 05 05 3

 

Dodatkowe informacje: www.thermixspacer.com, www.insulbar.com

 

Karin Skrodzki
Ensinger

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik