Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Manipulator do transportu i montażu szkła Glassworker GW 625-2
Data dodania: 17.05.19

Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to maszyna nowej generacji, zasilana z zabudowanych wewnątrz urządzenia akumulatorów.

 

Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana jest na halach produkcyjnych przy załadunku szyb i okien oraz, w szczególności, na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2019 05 08a 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając elementy poza obrys elewacji i automatycznie obracając je do montażu bez konieczności ręcznej manipulacji elementami.

 

Maszyna posiadarównież innowacyjną funkcję automatycznego pionowania transportowanego elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

 

Samopoziomowanie gwarantuje bezpieczny transport elementów na wzniesieniach i przy nierównościach terenu.

 

Programowalne prędkości pracy umożliwiają indywidualne dopasowanie parametrów pracy maszyny do oczekiwań użytkownika.

 

2019 05 08a 2

 

Glassworker wykorzystywany był już wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak KTW Katowice, West Station Warszawa Zachodnia, Smyk, Rotunda czy Varso i przy realizacji innych licznych inwestycji kubaturowych.

 

Zabudowany w maszynie napęd elektryczny przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w bezprzewodowego pilota, który umożliwia sterowanie ramieniem urządzenia i manipulowanie zawieszoną szybą lub oknem.

 

Z poziomu pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360°, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny.

 

2019 05 08a 3

 

Mówiąc wprost możliwe są wszystkie ruchu w przestrzeni 3D. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie lub gotowych okien w otwory. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

Nowa generacja maszyn produkcji niemieckiej Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację w trzech wariantach wyposażenia.

 

Dostępna jest wersja ekonomiczna, lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i najnowsza wersja, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby sterowana bezprzewodowym pilotem.

 

Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wypo-sażone w przedłużony maszt, który umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m.

 

2019 05 08a 4 

W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek.

 

Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła.

 

Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.

 

Zainstalowane nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszyny na jednym ładowaniu i gwarantuje długą żywotność baterii.

 

2019 05 08a 5

 


Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego. Maszyna Glassworker GW 625-2 produkcji niemieckiej ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum.

 

Producent i dystrybutor maszyny, firma Uplifter, umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi.

 

Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. +48 662 128 310

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik