Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Jednoznaczne oznakowanie i identyfikowanie okien i drzwi
Data dodania: 03.06.20

Nowe oznakowanie laserowe HEGLA boraident jest bardzo wyraźne i nadaje się do odczytu maszynowego, dzięki czemu można za jego pomocą indywidualnie znakować m.in. profile okienne i drzwiowe.

 

Gdy oznakowanie zostanie raz wygrawerowane laserem na tworzywie sztucznym, staje się jednoznaczną cechą identyfikacyjną przez cały cykl życiu produktu.

 

2020 05 39 1 

 

Elegancja i funkcjonalność
— Możliwości zastosowania oznakowania są zarazem wielorakie i złożone — tłumaczy szef rozwoju HEGLA boraident dr Thomas Rainer. — Dla wielu zakładów ważne jest, aby w pierwszym kroku nanieść identyfikator producenta.

 

Pozwala to szybko i łatwo ustalić, kto dostarczył i zamontował dane okno, zwłaszcza w przypadku reklamacji lub projektów, w których zaangażowane są różne firmy.

 

Jeśli oznakowanie zawiera nie tylko cyfry lub litery, ale także logo, bardzo przydaje się wysoka prędkość i rozdzielczość zaprojektowanej przez HEGLA boraident technologii laserowej.

 

Jeśli stosowany jest ponadto dynamicznie generowany kod QR lub Datamatrix, warto skorzystać z dodatkowych możliwości integracji systemu oznakowania z procesami roboczymi.

 

Pozwala on w ułamku sekundy zidentyfikować szybę i odczytać jej ID za pomocą skanera ręcznego, skanera stacjonarnego w linii produkcyjnej lub urządzenia przenośnego.

 

Użytkownik otrzymuje wtedy, zależnie od konfiguracji posiadanego oprogramowania lub specjalnej aplikacji HEGLA-Hanic, bezpośredni dostęp do danych produkcyjnych, terminu dostawy, przewidzianej pozycji odstawienia lub planowanych kroków wytwarzania.

 

2020 05 39 2

 


Optymalizacja procesów w wytwarzaniu, w logistyce i na placu budowy
Oprócz bezpośredniego wykorzystania oznakowania i możliwości jednoznacznej identyfikacji oznakowanie laserowe można też głębiej zintegrować z procesami produkcyjnymi, zależnie od potrzeb klienta.

 

Jeśli przykładowo wszystkie profile są automatycznie lub ręcznie skanowane we wszystkich stanowiskach obróbki, możliwe jest śledzenie i porównanie stanu planowanego z faktycznym postępem wytwarzania.

 

Menedżerowie zyskują w ten sposób głębszy wgląd w produkcję i mogą np. w dowolnej chwili nadać priorytet pilniejszym zleceniom lub modyfikować sekwencję działań. W połączeniu z odpowiednim przechowywaniem danych zapewnia to dostatecznie szerokie podstawy do dalszej optymalizacji.

 

— W samej wysyłce i logistyce oznakowanie zapewnia wyraźne korzyści — podkreśla szef rozwoju w HEGLA boraident. — W oznakowaniu może zostać zapisane miejsce odstawienia i trasa dostawy, aby po zeskanowaniu na przykład był drukowany list przewozowy, a na placu budowy w ten sam sposób potwierdzane było przyjęcie dostawy. 

 

Carsten Koch
HEGLA boraident GmbH & Co. KG,

www.boraident.de 

 2020 05 39 3

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 05/2020
   

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik