Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Rozwiązania GLASTON dające większą przewagę konkurencyjną
Data dodania: 30.09.20

W tych niepewnych czasach, gdy firmy przygotowują się do zwiększenia konkurencyjności, GLASTON może w tym pomóc. Jak obniżyć koszty? Jak zwiększyć wykorzystanie automatyzacji? Jak stać się bardziej konkurencyjnym? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać dzięki zaangażowaniu firmy GLASTON w znalezienie „najinteligentniejszych” maszyn i osiągnięcie najwyższej wydajności produkcji.

 

2020 09 41 1

 

 

Przekształcanie digitalizacji w korzyść
Najnowsze piece do hartowania szkła płaskiego GLASTON serii FC, RC i Jumbo cechuje wysoki poziom automatyzacji i „inteligentnego” sterowania procesem. Vortex Pro wykorzystuje konwekcyjny konwekcyjny system grzewczy uwzględniający wielkość tafli szkła, który dokładnie podąża za szkłem przemieszczającym się w piecu, umożliwiając wyższą wydajność urządzenia przy zachowaniu najwyższej jakości szkła hartowanego.

 

Pięćdziesięcioletnie doświadczenie firmy GLASTON w zakresie technologii obróbki cieplnej szkła zostało wykorzystane do wyprodukowania specjalnych typów szkła, takich jak hartowane szkło ognioodporne (FRG), bez uszczerbku dla wydajności pieca.

 

2020 09 41 2

 

Linia do laminowania szkła float GLASTON ProL zapewnia bezprecedensową elastyczność w produkcji mieszanej. Teraz łatwiejsze jest wykorzystanie konwekcyjnej komory grzewczej ProL do przełączania pomiędzy rodzajami szkła i różnymi pakietami.

 

Cała linia, od obróbki szkła do najnowszej technologii cięcia PVB, została zaprojektowana z myślą o elastycznej pracy. GLASTON ProL można podłączyć do ekosystemu GLASTON Insight, aby monitorować dane dotyczące produkcji pieca w trybie online i korzystać z jego zalet.

 

Uaktualnienie istniejącej linii do laminowania zostało ułatwione dzięki wymianie komory grzewczej w strefie ProL, która może być zainstalowana na każdej linii do laminowania obecnej na rynku.

 

2020 09 41 3

 


Zaspokajanie najostrzejszych wymagań dotyczących ciepłych ramek
Zaawansowana technologia GLASTON w zakresie obróbki szkła architektonicznego z ramkami TPS® (Thermo Plastic Spacer) zapewnia przetwórcom produkty końcowe, które spełniają najostrzejsze wymagania dotyczące „ciepłej ramki” szyby zespolonej. Szyby zespolone wykonane w technologii TPS® poprawiają efektywność energetyczną budynków, zwiększają trwałość i obniżają koszty energii.

 

Główną zaletą TPS® jest jego elastyczność produkcyjna. Bezpośrednie nałożenie paska Thermo Plastic Spacer na szkło znacznie upraszcza proces produkcji szyb zespolonych.

 

Cała mieszanka produkcyjna może być wytwarzana na jednej linii przy użyciu różnych urządzeń produkcyjnych TPS® IG: od indywidualnie konfigurowalnych rozwiązań, poprzez szybkie rozwiązania systemowe o najkrótszym czasie cyklu, aż po rozwiązania o maksymalnych wymiarach do przetwarzania szkła o długości do 9 m.

 

2020 09 41 4

 

Modernizacje GLASTON przedłużają żywotność
GLASTON oferuje teraz możliwość modernizacji poszczególnych maszyn lub kompletnych linii do produkcji szkła zespolonego w celu osiągnięcia najnowocześniejszej wydajności poprzez wymianę komponentów.

 

Niedawno uruchomiony przez GLASTON zespół IG Service Upgrade w Centrum Technologicznym w Niemczech jest gotowy pomóc w wydłużeniu żywotności linii produkcyjnej, oferując indywidualne rozwiązania.

 

2020 09 41 5

 

Również w przypadku pieców do hartowania, modernizacja komory grzewczej firmy GLASTON daje piecowi dłuższą żywotność. Można wymienić przestarzałą lub uszkodzoną komorę pieca i system sterowania, aby dopasować go do najnowszych potrzeb rynku w zakresie szkła hartowanego, bez konieczności inwestowania w całkowicie nową linię.

 

2020 09 41 6

 


Cyfrowe rozwiązania i usługi dla życia codziennego
Dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom, badaniom i stałemu rozwojowi, firma GLASTON zmierza w kierunku zautomatyzowanych procesów i obsługi klienta w czasie rzeczywistym, wykorzystując wirtualną rzeczywistość w przetwarzaniu szkła i usługach.

 

Najnowsza mobilna aplikacja firmy GLASTON, Glaston Siru, oparta na sztucznej inteligencji, pozwala każdemu na szybkie i łatwe wykonanie testu fragmentacji szkła hartowanego z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

 

2020 09 41 7

 

Nie trzeba już poświęcać czasu na ręczne liczenie małych kawałków stłuczonego szkła hartowanego ani ryzykować popełnienia błędów. Aplikacją Glaston Siru można pobrać teraz ze sklepów z aplikacjami.

 

2020 05 44 4

 

2020 09 41 8

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 09/2020 
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec