Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
RCN Solutions przedstawia: ISF – kompletna linia produkcyjna
Data dodania: 30.09.20

Po wielu latach badań rynku i dbałości o klientów, RCN zdecydował się na wprowadzenie kompletnej linii produkcyjnej odpowiadającej parametrom jakościowym dotyczącym bezpieczeństwa, wymaganym przez przemysł szklarski. Linia ISF to sekwencyjny, doskonały ekosystem produkcyjny obejmujący: gięcie, hartowanie chemiczne i laminowanie, którego możliwy układ jest opisany w tym artykule.

 

Cztery opisane poniżej maszyny, z których każdą można instalować niezależnie od pozostałych, mają kilka możliwości wykorzystania: od różnych niezależnych stref w piecu do gięcia szkła, sterowanym komputerowo, który umożliwia gięcie wg skomplikowanych krzywizn, poprzez urządzenie do hartowania chemicznego w przemyśle optycznym, lotniczym, motoryzacyjnym itp., aż po laminację kończącą cykl produkcji szkła bezpiecznego.

 

Jedną z wielu zalet linii ISF jest możliwość hartowania bardzo cienkiego szkła – 0,1 mm – i możliwość jego późniejszego zginania go na zimno w celu uzyskania efektu dużej lekkości i przejrzystości w przeszklonym budynku. ISF okazuje się być zwycięską kombinacją w wielu zastosowaniach, otwierając nowe horyzonty przed firmami szklarskimi. Przyjrzyjmy się dokładniej temu systemowi, próbując zrozumieć cechy każdej maszyny, a tym samym znaczenie linii takiej jak ISF.

 

2020 09 54 1

 


ECO SPECIAL
Ta linia do gięcia szkła i wykonywania złożonych krzywizn posiada 6-8 lub nawet 10 niezależnych stref grzewczych, pracujących w różnych temperaturach, co umożliwia większe lub mniejsze skupienie strumienia ciepła, kierując je tam, gdzie jest najbardziej “potrzebne”, bez rozpraszania.

 

Ta technika jest bardzo ważna, aby uzyskać idealne krzywizny wyrobów szklanych, nawet te najbardziej skomplikowane, bez zniekształceń powierzchni szkła, wad optycznych czy innych niedoskonałości. Ponadto, ponieważ wygięte szkło będzie później laminowane, ważne jest, aby jednocześnie zginać nałożone na siebie dwa kawałki szkła, co umożliwia jego późniejsze dokładne połączenie (w czasie laminowania) bez nierówności między nimi.

 


CT
Projekt ten był opracowany na papierze przez kilka lat i został wdrożony, z dużym sukcesem, w 2017 roku, we współpracy z wieloletnim ekspertem w dziedzinie systemów chemicznego hartowania szkła. System CT umożliwia hartowanie chemiczne szkła płaskiego i zakrzywionego, od bardzo cienkich tafli gr. 0,5 mm, aż do dużych, gr. 19 mm i więcej, stosowanych w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, a także szkło optyczne i architektoniczne etc.

 

Szkło po hartowaniu odznacza się absolutną płaskością i możliwe jest wykonywanie innych prac, takich jak kształtowanie krawędzi. Hartowaniem chemicznym można wzmacniać również zakrzywione szkło. To tylko niektóre z powodów, dla których hartowanie chemiczne znajduje się obecnie w centrum uwagi, jako jedno z podstawowych zadań firm szklarskich. To nie jest przypadek, że międzynarodowe firmy, takie jak AGC, Schott i Luxottica, wybrały RCN jako dostawcę dużych instalacji do hartowania chemicznego.

 


LAMMY SYSTEM & REVA BF
Linia do laminowania ma systemy grzania oparte o zjawiska promieniowania i konwekcji, odpowiednie zarówno do szkła płaskiego, jak i giętego. RCN projektuje i buduje piece do laminowania od ponad dwudziestu lat. Rozwiązania techniczne i komponenty w nich instalowane są wynikiem badań i projektów, które sprawiają, że te maszyny mogą mieć konstrukcję zaplanowaną pod konkretnego klienta, różniącą się od innych systemów dostępnych na rynku. Przemyślana konstrukcja ma na celu dostarczanie szkła laminowanego stałej, wysokiej jakości, zawiera wyjątkowy system mimalizacji czasu cyklu produkcyjnego.

 

Wysoki poziom jakości pozwala utrzymać nowoczesna folia do laminowania, taka jak REVA BF, która jest produkowana i dystrybuowana na całym świecie przez RCN z wielkim sukcesem. Cechuje się ona znakomitą przezroczystością, świetną przyczepnością i łatwością użycia. To nowy surowiec o wysokiej jakości, posiadajacy także międzynarodowe certyfikaty.

 


System przenoszenia szkła
System transferowy uzupełnia linię. To półautomatyczna linia przenosząca szkło do strefy laminowania w celu przygotowania paneli szklanych, gdzie dokładny montaż jest ważną kwestią, ponieważ wraz z folią laminującą RCN przyczynia się do otrzymania doskonałego produktu końcowego.

 

Linię ISF można również uzupełnić o inne systemy transferowe, w których można zainstalować Easy Connection, nową aplikację RCN do sterowania produkcją “na żywo” za pomocą komputera, tabletu i smartfona. Dodatkowo Easy Connection pozwala na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielem RCN w celu wspólnego sprawdzenia ustawienia linii produkcyjnych.

 

Maszyny RCN są dostępne w różnych rozmiarach i można je dostosować do potrzeb klienta. Można zaprojektować inny układ, zawsze przestrzegając kolejności produkcji: gięcie, hartowanie i laminowanie.

 

Maszyny te to unikalne, innowacyjne i bezbłędne rozwiązania techniczne, mające na celu spełnienie wszystkich wymagań produkcyjnych i logistycznych.

 

Więcej na stronie internetowej: www.rcnsolutions.it

 

 2020 09 54 2

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 09/2020 
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik