Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Jak uniknąć wysokiego ryzyka dzięki LISEC BACKUP TOOL
Data dodania: 02.01.21

Nawet najlepsze maszyny nie są odporne na błędy komputera. Dzięki kopiom zapasowym możesz znacznie zmniejszyć konsekwencje przestoju systemu i zatrzymania linii produkcyjnych. Aby dowiedzieć się, jak tworzyć kopie zapasowe dla maszyn LiSEC i jakie są z tego korzyści dla Ciebie, zapoznaj się z tym artykułem i z naszym seminarium internetowym.

 

Kiedy nośniki danych przestają działać, uszkodzenie oprogramowania może powodować poważne, a czasem nawet nieodwracalne szkody. Dotyczy to zarówno sektora komercyjnego, jak i prywatnego: rodzinne zdjęcia zrobione i przechowywane na smartfonie zostaną bezpowrotnie utracone, jeśli urządzenie zostanie zepsute lub zgubione.

 

Chyba że utworzyłeś kopię zapasową zdjęć z komputerze lub smartfona. Jednak sondaż sugeruje, że nawet połowa niemieckich użytkowników smartfonów podejmuje wysiłki odzyskania takich zdjęć. W Austrii liczby prawdopodobnie będą podobne.

 

2020 12 20 1 


Kopie zapasowe pomagają przyspieszyć wznowienie produkcji po awarii komputera
Niedbałość podczas tworzenia kopii zapasowych może mieć również negatywne konsekwencje w produkcji i skutkować bardzo wysokimi kosztami. Ponieważ jeśli system ulegnie awarii z powodu awarii komputera, LiSEC może zapewnić szybką i niezawodną pomoc tylko jeśli jest dostęp do aktualnych danych z kopii zapasowej. Bez kopii zapasowej technik serwisu LiSEC jest zmuszony do wykorzystania starszej inwentaryzacji danych dla systemu.

 

Następnie konieczne jest ręczne ustawienie/przeładowanie parametrów, takich jak receptury, adresy IP, łącza sieciowe i wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego i opartego na nim oprogramowania. Czas i wysiłek związany z tym jest mniej więcej taki sam, jak wymagany do uruchomienia nowej maszyny. Ta praca zwykle trwa tydzień lub dłużej. W tym czasie Twój system jest w stanie spoczynku (linie produkcyjne nie działają) lub jest tylko częściowo produktywny.

 


Przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych jest częścią zakresu dostawy każdej maszyny LISEC
W miarę możliwości należy unikać takich przestojów. Dlatego przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych jest objęte zakresem dostawy maszyn LiSEC od 2002 roku. Pozwala to na wykonanie kopii zapasowej aktualnej wersji systemu operacyjnego, oprogramowania, łączy sieciowych, adresów IP i receptur (ustawień parametrów), które są na nim oparte. Objętość danych wynosi zwykle od 10 do 20 gigabajtów.

 


Kopie zapasowe obejmują również zapisy ustawień parametrów
Twoi pracownicy mogą zapisywać parametry odnoszące się do poszczególnych detali lub partii oraz związane z nimi ustawienia maszyny na nośnikach danych. Jednak narzędzie do tworzenia kopii zapasowych również archiwizuje te parametry. Jeśli komputer jest uszkodzony, możesz uzyskać do nich dostęp, a tym samym skrócić czas przestoju maszyny.

 

Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych LiSEC jest oparte na rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych Acronis. To oprogramowanie oferuje cały szereg funkcji, a zatem niezbędna jest podstawowa wiedza. LiSEC zaprogramował graficzny interfejs użytkownika (graphical user interface GUI), aby tworzenie kopii zapasowych było tak proste, jak to tylko możliwe. Umożliwia to precyzyjne wykonanie tych czynności, które są niezbędne do wykonania kopii zapasowej danych z maszyn LiSEC. Efektywny czas bezczynności komputera wymagany do tworzenia kopii zapasowych danych jest niezwykle krótki i wynosi zaledwie 15 minut.

 


Jak samodzielnie utworzyć kopię zapasową
Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać kopię zapasową i jak możesz wykorzystać dane z kopii zapasowej, zapoznaj się z seminarium internetowym firmy LiSEC.

 

Tworzenie kopii zapasowej jest możliwe w zaledwie kilku krokach:
1. Włóż pendrive znajdujący się w zakresie dostawy do komputera PC wewnątrz szafy rozdzielczej.

2. Teraz wyłącz system sterowania maszyną.

3. Z menu wybierz pozycję „Utwórz kopię zapasową”. Narzędzie utworzy teraz kopię zapasową w pełni automatycznie w ciągu 15 minut.

4. Po utworzeniu kopii zapasowej narzędzie sprawdzi jej poprawność. Podczas tej procedury można ponownie włączyć system sterowania maszyną.

5. Na koniec narzędzie przenosi kopię zapasową na pamięć USB. Ta procedura trwa od 20 do 40 minut, w zależności od ilości danych.

 

Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych LiSEC automatycznie zastępuje starsze kopie zapasowe. Rozwiązanie przechowuje ostatnie dziesięć kopii zapasowych na dodatkowym dysku twardym komputera.LiSEC zaleca regularne wykonywanie kopii zapasowych, raz lub dwa razy w roku.

 

Jeśli jednak wprowadzasz jakiekolwiek modyfikacje w systemie, powinieneś utworzyć kopię zapasową zarówno przed wprowadzeniem tej modyfikacji, jak też i później po jej wprowadzeniu. Jeśli te modyfikacje nie doprowadzą do pożądanego rezultatu, umożliwia to szybką zmianę systemu z powrotem do poprzedniego stanu (przed wprowadzeniem modyfikacji) i szybsze przywrócenie maszyny do wcześniejszego stanu.

 


Kopie zapasowe łagodzą przerażenie wobec możliwych konsekwencji błędów komputera
Wysokiemu ryzyku można zapobiec, regularnie wykonując kopie zapasowe: Jeśli system jest zaprojektowany na wiele lat działania, prawdopodobieństwo awarii komputera wzrasta z roku na rok. Jeśli takie zdarzenie wystąpi, LiSEC może szybko przywrócić i uruchomić system z kopi zapasowej.

 

Zostanie to wykonane na miejscu przez technika serwisowego LiSEC lub jeden z Twoich pracowników wykona prace naprawcze pod kierunkiem usługi online LiSEC. Diagnostyka i naprawa usterek systemu zajmuje tylko kilka godzin – pod warunkiem, że masz na miejscu niezbędne części zamienne. Oznacza to, że Twoja maszyna będzie zatrzymana przez stosunkowo krótki czas. Jednak naprawa systemu bez kopii zapasowej danych wymaga specjalistycznej wiedzy i nie może odbywać się na miejscu bez odpowiednich ekspertów LiSEC.

 

Tutaj może pojawić się czas oczekiwania, ponieważ eksperci nie zawsze są dostępni od razu. W takim przypadku naprawa będzie tak samo czasochłonna jak pierwsze uruchomienie systemu. Jeśli nie masz kopii zapasowej, zawsze musisz przewidzieć znacznie dłuższy przestój maszyny niż w przypadku kopii zapasowej danych.

 


Wnioski: dlaczego warto korzystać z narzędzi do tworzenia kopii zapasowych dla systemów LISEC
Każdy zabieg konserwacyjny jest najlepszą formą ubezpieczenia od awarii maszyny. Powinieneś rozważyć sporadyczne lub regularne tworzenie kopii zapasowych w ten sam sposób: Możesz uniknąć wysokiego ryzyka przy minimalnym wysiłku. Aby dowiedzieć się, jak samodzielnie wykonać kopię zapasową danych i jak wykorzystać dane z kopii zapasowej w przypadku incydentu, zapoznaj się z seminarium internetowym LiSEC.

 

Claudia Guschlbauer
LISEC

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2020
   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik