Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

LISEC SplitFin – dwie wieże
Data dodania: 07.05.21

LiSEC od ponad 20 lat jest synonimem wysokiej jakości obróbki szkła za pomocą tarcz obwodowych. Wcześniej proces ten przebiegał przy udziale pionowych maszyn typu all-in-one lub złożonych (BAZ, KBF itp.). Główną zaletą tych maszyn jest możliwość obróbki dużych i skomplikowanych arkuszy w jednym etapie roboczym – z pominięciem dodatkowych operacji na szkle.

 

2021 04 38 1

 

Opracowując SplitFin w 2018 roku, LiSEC celowo zdecydował się podzielić system przetwarzania między dwie wieże obróbcze – EPS i MRX-B. Dzięki takiemu podziałowi na obróbkę krawędzi i obróbkę wewnętrzną klienci mogą konfigurować produkcję przeważającej części swojego asortymentu w sposób bardziej ekonomiczny.

 

 2021 04 38 2


Zalety dwóch wież:
- Znaczący wzrost produktywności
W porównaniu z maszynami złożonymi podział na dwie wieże obróbcze skraca czas cyklu produkcyjnego o około 50-60%. Oznacza to, że każdego dnia można sprzedać klientom końcowym prawie dwa razy więcej arkuszy.

 

2021 04 38 3

 

- Skalowalność
Nie każdy klient może sobie pozwolić na pozostawienie barier produkcyjnych tzw. „wąskich gardeł obniżających możliwości produkcyjne w obróbce krawędzi i przetwarzaniu wewnętrznym. Dlatego od pojedynczej wieży – dzięki prostej rozbudowie – można rozpocząć rozbudowę parku maszynowego w dowolnym momencie. W razie potrzeby maszynę tę można zamontować na linii technologicznej je celu zwiększenia wydajności. Oznacza to, że możliwe jest również przezbrojenie urządzenia waterjet (obróbka strumieniem wodą pod ciśnieniem) na MRX-B.

 

2021 04 38 4

 


- Elastyczność
Dzięki przejściu z trybu linii do trybu indywidualnej maszyny możliwe jest proste wiercenie lub cięcie wodą tafli szklanych z innych szlifierek (na przykład dwustronnych automatycznych szlifierek) na MRX-B.

 


- Autonomia
Profesjonalna konserwacja to podstawa długiej żywotności i jakości maszyn. Jeśli konserwacja jest przeprowadzana na przykład na jednej wieży, zwykle nie wpływa to na użyteczność drugiej wieży.

 


- Maszyny skoncentrowane
Każda wieża została zaprojektowana tylko do jednego zadania. EPS-A wykonuje obróbkę krawędzi, podczas gdy MRX-B wierci, frezuje i tnie. Dzięki temu maszyny są znacznie wydajniejsze, a także prostsze w konstrukcji złożone, skomplikowane maszyny.

 

2021 04 38 5

 


- Ogromne oszczędności na przestrzeni lat
Inwestycja w linię produkcyjną z dwiema wieżami przetwórczymi jest oczywiście droższa niż zakup linii z tylko jedną wieżą przetwórczą. Jednak ten

 

dodatkowy koszt zwraca się zwykle w ciągu kilku miesięcy w postaci ogromnego wzrostu produktywności linii (+ 80% więcej gotowych produktów w tym samym okresie) i znacznie bardziej efektywnego wykorzystania wymaganych zasobów (personelu obsługującego, hal produkcyjnych itp.). Kalkulacja kosztów do korzyści w całym okresie użytkowania zwykle pokazuje duży wzrost marży zysku.

 

Jeśli Twoja produkcja koncentruje się na wydajnym przetwarzaniu produktów codziennego użytku (drzwi, klatki schodowe, balustrady, dachy itp.), zalety obróbki z dwiema wieżami mają zdecydowanie większe korzyści i kompensują wyższe koszty zakupu. Obszary zastosowań są niezwykle zróżnicowane ze względu na szeroką gamę wersji i dobrze przemyślaną skalowalność, a SplitFin oraz poszczególne maszyny można optymalnie skonfigurować do swoich potrzeb.

 

2021 04 38 6

 

W tym celu na stronie LiSEC dostępny jest konfigurator, który pomaga w doborze odpowiedniej konfiguracji linii produkcyjnej. www.lisec.com/machinery/configurator/

 

Firma Glas Lang w Mondsee uruchomiła swoją maszynę LiSEC SplitFin rok temu, i w dość krótkim czasie udało się jej zoptymalizować produkcję zarówno pod względem szybkości, precyzji, jak i produktów końcowych: „Cała procedura jest znakomita – produkt osiąga najwyższą jakości i jest obecny na rynku w bardzo krótkim czasie” – powiedział Otmar Lang, dyrektor zarządzający Glas Lang.

 

„Szczególnie jest to ważne w przypadku wysokiej jakości tafli szklanych, stosowanych na klatkach schodowych lub tych o specyficznych kształtach, takich jak pogłębienia, wycięcia. Dotyczy to też konstrukcji w postaci szklanych drzwi lub daszków albo zabudowy szklanej we wnętrzach” – stwierdził Otmar Lang.

 

„Wysoka jakość wykonania jest niezwykle pożądana w produkcji szklanych mebli oraz wszelkiej szklanej zabudowy. Jeśli zatem chcemy to osiągnąć – oferować wyroby na najwyższym poziomie – musimy inwestować w precyzyjne maszyny produkcyjne” – dodał Otmar Lang.

 

Jego zdaniem kolejną zaletą systemu SplitFin jest prosta i intuicyjna obsługa maszyny. Już po krótkiej fazie wprowadzającego przeszkolenia pracownicy Glas Lang mogli pracować z nowym systemem i osiągnąć pożądane rezultaty (wysoką jakość i wydajność).

 

To był kluczowy element do osiągnięcia niezawodności produkcji, który, który jest niezbędny dla doskonalenia operacji produkcyjnych (pełny raport na temat korzystania z SplitFin w Glas Lang można znaleźć tutaj:
www.lisec.com/news/success-stories/detail/fromsmall-glazier-to-major-player-on- sklep/

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób zwiększyć wydajność swojej produkcji i jakie korzyści płyną z SplitFin – zapraszamy do współpracy.


Claudia Guschlbauer

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik