Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

 et-swiat-szkla-480x120-02

 Online Banner480100 px

 

baner kongres1

Wybór rozwiązań RCN to wybór „made in Italy”
Data dodania: 22.09.21

RCN SOLUTIONS oferuje maszyny, które wyróżniają się wysoką selekcją materiałów i najwyższą starannością w budowie. Są niezawodne, trwałe i łatwe w użytkowaniu, a dodatkowo precyzyjnie wykonane pod względem technicznym.

 

 2021 09 40 1a

Lammy System 4


Oferta RCN obejmuje: piece do gięcia i laminowania szkła oraz linie do hartowania chemicznego. Wybierzmy się w wirtualną podróż po konstrukcjach naszych maszyn do laminowania i zobaczmy co sprawia, że są one wybierane spośród innych rynkowych wyrobów.

 

Linia RCN do laminowania obejmuje kilka rodzajów pieców, spełniających różne wymagania odnośnie cyklów produkcyjnych. Perfekcyjna laminacja to doskonała przyczepność, wysoka przezroczystość i brak niedoskonałości - połączenie tych cech wyróżnia nas na tle innych przedsiębiorstw.

 

2021 09 40 2

 

Jeśli otworzymy drzwi komór laminacyjnych RCN, zobaczymy półki, które można załadować szkłem o wadze do 1500 kg, przy zachowaniu płaskości półek. Widać, że zagwarantowano zastosowanie w konstrukcji wytrzymałych materiałów, które sprawią, że półka nie ugnie się pod ciężarem szkła.

 

Płaskość jest kluczowym punktem w laminowaniu (płaskie półki są warunkiem koniecznym do otrzymania płaskiego szkła laminowanego).

 

Jeśli spojrzymy w górę i w dół, zobaczymy zestawy/serię “opancerzonych” grzałek, które będą funkcjonowały przez długi czas (nie pękają i nie uwalniają kurzu, jak to bywa w przypadku innych grzałek). W dolnej części komory zainstalowano wentylatory, które ułatwiają cyrkulację ciepła i pomagają ujednolicić temperaturę w całym piecu - kluczowy element udanej laminacji.

 

2021 09 40 3

 RD CLEAN CONCEPT

 

Maszyny wielkogabarytowe są obsługiwane przez automatyczną platformę podnoszącą ładunek – czyli pakiety szklane do laminowania o wadze do 2000 kg. To wyróżnia maszynę RCN od innych „delikatnych” urządzeń dostępnych na rynku, które mogą zagrozić stabilności załadunku i rozładunku szkła.

 

Nie mniej ważna jest rola worków próżniowych – wybór gumy oraz związana z tym transformacja i wulkanizacja. Worki Silikonów wykonane z użyciem technologii RCN mają długą żywotność – 5000 godzin pracy, przy założeniu prawidłowego użytkowania.

 

Jednak główną zaletą tych worków jest to, że skład kompozycji do ich produkcji został specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić absorpcję promieniowania cieplnego, które powoduje szybsze nagrzewanie się szkła, ograniczając w ten sposób jakiekolwiek rozproszenie ciepła.

 

Tak więc, gdy operator zamknie drzwi komory do laminowania szkła i naciśnie przycisk uruchamiający cykl produkcyjny, może polegać nie tylko na samej maszynie, ale przede wszystkim na technicznej synergii „ciepła i próżni”, co ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego

 

Cały proces „spina” wysokiej jakości folii EVA, taka jak REVA BF produkcji RCN – pełniąca funkcję międzywarstwy laminującej. Jej doskonała formuła chemiczna to efekt wielu badań i testów – ponieważ zapewnienie jednocześnie wysokiej przezroczystości i przyczepności jest bardzo ważną zaletą i wynika ze zbalansowania szeregu parametrów. To nie przypadek, że REVA BF ma przyczepność do powierzchni szkła na poziomie 12 kg/cm2.

 

2021 09 40 4

 

Aby zakończyć wirtualną wycieczkę techniczną, musimy skoncentrować się zarówno na podstawowym urządzeniu, jak i ważnym systemie, który jest bardzo pomocny - aplikacji „EASY CONNECT” pomagającej kontrolować produkcję zdalnie, z dowolnego urządzenia elektronicznego, w dowolnym momencie oraz „RD CLEAN CONCEPT” – technologii zapewniającej czyste krawędzie po laminowaniu.

 

Dzięki temu klient, ufając RCN, zyska konkretny, pełny pakiet techniczny wykorzystujący/obejmujący nasze know-how i doświadczenie wraz z profesjonalną obsługą posprzedażową. Taka mieszanka udogodnień zapewnienia klientowi pracę w pełnej strefie komfortu technicznego.

 

Wszystkie maszyny RCN są konstruowane z taką samą starannością, a dodatkowe opcje można ustalić zgodnie z wymaganiami klientów.

 

Piece do gięcia podzielone są na kilka stref grzewczych w celu uzyskania złożonych krzywizn w wygiętym szkle, a linie do chemicznego hartowania szkła mogą mieć dowolną wielkość – wszystko po to, aby sprostać wysokim wymaganiom klientów (aby spełnić oczekiwania odbiorców zarówno z przemysłu optycznego, jak i żeglarskiego).

 

Sprawdź stronę RCN, aby poznać wszystkie kombinacje naszych maszyn: www.rcnsolutions.it

 

Odwiedź nasze stoisko na VITRUM, hala 24, C21-D22

 

2021 09 40 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec