Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Magnetyczny stoper Schüco EasyStop
Data dodania: 21.10.14

2014-10-02-6Nowy w ofercie Schüco stoper drzwiowy Schüco EasyStop jest przeznaczony w szczególności do często uczęszczanych budynków użyteczności publicznej.

 

Zastosowanie stopera Schüco Easy- Stop sprawia, że w momencie otwierania drzwi nie dochodzi do kontaktu powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Nie tylko chroni to stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników budynku, eliminując możliwość przygniecenia człowieka pomiędzy klamką a ścianą w razie wybuchu paniki.

 

Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper uzyskał dopuszczenie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znajduje on zastosowanie w budynkach mieszczących instytucje publiczne lub placówki ochrony zdrowia.

 

Niewielki mechanizm Schüco Easy- Stop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Zasada działania opiera się na mechanizmie magnetycznym. W momencie, gdy dźwignia magnetyczna wejdzie w kontakt z metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu drzwi ze ścianą.

 

Stoper składa się z dwóch części: magnetyczno- sprężynowej dźwigni ukrytej pod solidnym kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki podłogowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak chroni mechanizm przed uszkodzeniem, a ponadto nadaje stoperowi elegancki wygląd, dzięki atrakcyjnemu kształtowi i trzem wersjom kolorystycznym. Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi.

 

Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego stopera. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w każdej chwili – również po montażu drzwi.

 

www.schueco.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2014

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik