Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

STOP owadom - moskitiery
Data dodania: 20.12.08

Utrzymujące się w okresie zimowym dodatnie temperatury spowodowały, że obecnie musimy radzić sobie ze wzmożoną aktywnością uciążliwych owadów. Bardzo skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem są moskitiery, które stanowią doskonałe zabezpieczenie dla naszego domu.

Moskitiery, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością, są szczególnie przydatne w lecie. Niemal każdy z nas w tym okresie szeroko otwiera okna czy drzwi do mieszkania, aby wpuścić do środka odrobinę świeżego powietrza. Lato to niestety nie tylko walka z uciążliwymi upałami, ale również z licznymi owadami. Ich negatywny wpływ jest szczególnie dotkliwy m.in. wówczas gdy chcemy w spokoju popracować lub wypocząć. Zastosowanie prostego rozwiązania sprawi, że uciążliwe insekty nie będą już naszym zmartwieniem.

ImageMoskitiery – proste i skuteczne rozwiązanie

Firma Oknoplast-Kraków oferuje swoim klientom moskitiery, które cechuje nie tylko solidność wykonania, ale również skuteczna ochrona przed owadami. Profile moskitier wykonane są z lekkiej i trwałej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,5 mm, która gwarantuje doskonałą jakość przez wiele lat użytkowania. Elementy profilu łączone są w ramkę przy pomocy narożników wykonanych z PVC. Z kolei siatka chroniąca przed wpadaniem owadów wykonana jest z powlekanych włókien szklanych, a każde jej łączenie jest klejone, co również zapewnia doskonałą trwałość. Ponadto odpowiednio dobrana wielkość otworów w siatce sprawia, że zatrzymuje ona efektywnie owady i nie utrudnia jednocześnie cyrkulacji powietrza.

Samodzielny montaż

Moskitiera jest przytwierdzana do ramy okna za pomocą ruchomych zaczepów, które nie mają wpływu na eksploatację okna. Sposób mocowania stanowi więc skuteczną ochronę przed owadami latem i umożliwia łatwy demontaż zimą. To proste rozwiązanie jest dużym udogodnieniem w sytuacji, kiedy chcemy np. umyć okno. Po sezonie moskitiery powinny być demontowane, aby w kolejnych latach dalej nam służyły.

Zastosowanie

Moskitiery można montować w oknach rozwieralnych i rozwiaralno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia może wynieść 2,5 m². W przypadku moskitier do drzwi balkonowych (zaczynają się od wysokości 1800mm) stosuje się dodatkowe wzmocnienie. Polega ono na zastosowaniu poziomej poprzeczki wzmacniającej umieszczonej standardowo w osi moskitiery.

Producent zadbał także o wygląd zewnętrzny moskitier. Profile malowane są technologią proszkową, która sprawia, że produkt cechuje duża wytrzymałość i stabilność koloru. W ofercie znajdują się moskitiery w kolorze białym, brązowym oraz imitującym złoty dąb.

Firma Oknoplast–Kraków wykonuje również indywidualne zamówienia, co jest szczególnie pomocne w przypadku nietypowych okien. Profesjonalnie wyszkoleni pracownicy służą pomocą we właściwym doborze i obliczeniu wymiarów moskitier.  

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik