Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Nowy kierunek w rozwoju techniki okiennej
Data dodania: 19.08.09

ImageObserwując rynek stolarki otworowej zauważyć można, iż w ostatnim okresie szczególnie mocno zauważalne są dwie tendencje.

Z jednej strony producenci okien dążą do optymalizacji procesów produkcyjnych, a z drugiej strony ciągłe poszukują innowacyjnych rozwiązań pozwalających na wyróżnienie swojej oferty i uzyskanie pewnej przewagi konkurencyjnej w silnie konkurencyjnym otoczeniu.

energeto - realizujemy wizje
Inteligentne rozwiązania systemowe stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili, elementy konstrukcyjne ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach, to nowe argumenty i korzyści, które producentom okien oferuje aluplast.

Zaproponowany przez aluplast koncept energeto jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dodatkowo wdrażając tą technologię aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.

Wdrożenie energeto możliwe jest dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:
 „bonding inside“, specjalnego skrzydła z zastosowaniem techniki klejenia szyb oraz
 „powerdur inside“, nowego rodzaju ram opracowanego we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, który zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.

 

 

Image

Większa funkcjonalność
energeto bazuje na najpopularniejszych i bardzo dobrze przyjętych na rynku rozwiązaniach, jakimi są profile pięciokomorowe o szerokości 70 mm. Powoduje to dużą korzyść dla producentów w postaci możliwości obrabiania ich na stosowanych dotychczas maszynach.

Główną zaletą jest jednak możliwość usprawnienia procesów produkcyjnych.
 Wyeliminowanie pewnych operacji w procesie wytwarzania okien: zamawianie, składowanie, cięcie stali (duża oszczędność kosztów i czasu)
 Mniejsze zużycie maszyn
 Efektywniejsze wykorzystanie powierzchni magazynowych (uwalniają się powierzchnie produkcyjne zajmowane dotąd przez maszyny do cięcia wzmocnień stalowych oraz powierzchnie przeznaczone na magazyny stali)

Zastosowanie techniki wklejania szyby stabilizuje natomiast trwale konstrukcję skrzydła okiennego, eliminując występującą czasami wadę przesuwania się podkładek dystansowych szyby, co powodować może zmianę geometrii skrzydła, a w ekstremalnych przypadkach, pękanie szyb.

Niebagatelne znaczenie ma również wynikające z wyeliminowania stali znaczne, bo aż o 60 proc, obniżenie ciężaru ramy. Zdecydowanie wpływa to na komfort pracy na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, jak również pracowników zaangażowanych w procesy montażu okien na budowie. Mniejszy ciężar całego okna ma wpływ również na większą obniżenie kosztów ich transportu.

Kierunek energooszczędność
Metalowe usztywnienie w profilach ram okiennych tworzy wskutek wysokiej przewodności cieplnej mostek termiczny.

Wzmocniony włóknem szklanym termoplast zastępuje stal stosowaną w konwencjonalnych ramach z tworzywa sztucznego i zapewnia zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna. Tak więc energeto to również możliwość zaoferowania klientom innowacyjnych i energooszczędnych produktówi. Wyeliminowanie wzmocnień stalowych pozwala na likwidację mostków termicznych i uzyskanie współczynnika przenikania ciepła Uf  = 1,1 W/m²K.

Jednocześnie uzyskuje się te parametry przy optymalnych gabarytach samych okien. Wąska konstrukcja zestawu rama+skrzydło powoduje, że powierzchnia szyb jest większa, co jest spełnieniem postulatu efektywnego wykorzystania w budynkach energii cieplej pochodzącej ze Słońca.

więcej informacji: www.aluplast.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik