Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Świetlisty kalejdoskop - nowe kolekcje lamp witrażowych firmy Technolux
Data dodania: 16.12.09

Odpowiednie oświetlenie domu jest jedną z najistotniejszych kwestii przy aranżacji pomieszczeń. Za pomocą lamp o finezyjnych kształtach i kolorach zbudować można nastrój idealnie dopasowany do wnętrza oraz gustu właścicieli.

Lampy witrażowe z nowych kolekcji MARGO, BONSAI, DIANA, IRIS, a także ze sprawdzonych linii DORIS, GALAPAGOS, FUMO, LISA i ALMA firmy Technolux dają ogromne możliwości zabawy światłem i barwą, a przy tym stworzenia niecodziennej, pełnej uroku atmosfery.

Image

Gotyckie kościoły od wieków przyciągają rzesze zwiedzających. Swe niepowtarzalne piękno zawdzięczają strzelistym wieżom, ostrym łukom i licznym oknom zdobionym misternie przygotowanymi witrażami. Te wielobarwne kompozycje, wykonane z kawałków kolorowego szkła, połączonych ze sobą za pomocą miedzi i cyny od zawsze miały na celu ożywienie wnętrza i wprowadzenie przebywających tam w mistyczny nastrój.

Już na przełomie XIX i XX w. L. C. Tiffany zauważył, że niezwykłe walory estetyczne witrażu można doskonale wykorzystać również w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Stworzona przez niego lampa witrażowa do dziś jest wzorem inspirującym projektantów z całego świata.

Firma Technolux, nawiązując do secesyjnego pierwowzoru, proponuje klientom szeroką ofertę lamp witrażowych, wzbogaconą o nową odsłonę klasycznego wzornictwa. Dzięki zróżnicowanej stylistyce oprawy oświetleniowe Technolux znajdą zastosowanie zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak również w eklektycznych pomieszczeniach w modnym stylu fusion.

Image

Gra światła i koloru
Lampy witrażowe firmy Technolux, ozdobione wzorami ułożonymi z drobnych kawałków barwionego szkła, mogą stać się ciekawym elementem dekoracyjnym wielu pomieszczeń. Podświetlenie szklanej mozaiki sprawia, że całe wnętrze napełnia się ciepłym i łagodnym światłem, tworząc na ścianach i suficie refleksy w spektakularnych barwach.

Kunsztowne wzory ułożone z niewielkich elementów kolorowego szkła dodatkowo potęgują efekt estetyczny. Bogata gama lamp witrażowych firmy Technolux utrzymanych w zróżnicowanej kolorystyce - od łagodnych beży po ogniste czerwienie - zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Image 

Geometryczne, proste kształty i wzory lamp z kolekcji MARGO, DIANA i IRIS firmy Technolux z pewnością znajdą uznanie wśród wielbicieli zdecydowanych akcentów dekoracyjnych. Wyjątkowa seria BONSAI, ozdobiona motywem roślinnym, idealnie uzupełni natomiast wystrój wnętrza w stylu dalekowschodnim.

Lampy z rodzin DORIS, FUMO, SELENE, LISA i ALMA o subtelnych, opływowych kloszach perfekcyjnie wpasują się z kolei w klimat wyszukanych klasycznych pomieszczeń, zaś fantazyjne lampki GALAPAGOS firmy Technolux, kształtem przypominające żółwia, będą intrygująco wyglądały w sypialni lub gabinecie utrzymanym w stylu kolonialnym.

Image

Delikatne szkło z solidną podstawą
Rodziny lamp witrażowych firmy Technolux to wyrafinowane połączenie misternych szklanych konstrukcji z masywnością mosiądzu. Piękna forma abażurów i efektownie wyprofilowane mosiężne elementy sprawiają, że oprawy oświetleniowe stać się mogą nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również ważną częścią wystroju wnętrza.

W rodzinach lamp witrażowych DIANA, GRACE, BONSAI, MARGO, IRIS, DORIS, SELENE, ALMA, LISA i FUMO firmy Technolux odnaleźć można klasyczne zwisy, plafony, kinkiety i lampki biurkowe, dzięki czemu wystrój pomieszczenia utrzymać będzie można w jednorodnej stylistyce.

Image 

Lampki biurkowe, których abażury umocowane są na masywnej mosiężnej podstawie, idealnie pasować będą do eleganckiego gabinetu lub biblioteki. Zwis doskonale sprawdzać się będzie jako główne źródło światła w jadalni czy salonie, natomiast niewielkie kinkiety znajdą zastosowanie w korytarzu czy sypialni, gdzie pomogą stworzyć klimat wieczornego relaksu.

Lampy witrażowe firmy Technolux to doskonały sposób na wprowadzenie eleganckiego, a jednocześnie niezmiernie efektownego elementu dekoracyjnego. Gra światła i koloru zapewni zachwycające iluminacje, dzięki którym zwykłe pomieszczenie zmieni się w nastrojowe, wyrafinowane wnętrze. Aura niezwykłości i ciepłe barwy nadadzą mieszkaniu wrażenie przytulności, tak pożądane zwłaszcza w chłodne, zimowe wieczory.

 ImageImage 
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image Image
 Image {mosimage}

więcej informacji: www.technolux.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik