Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Den Braven Gunfoam-Winter - komfortowe uszczelnianie bez względu na mróz
Data dodania: 01.03.10

ImageKiedy podczas prac montażowych zastanie nas mróz, oznacza to najczęściej konieczność odłożenia pracy na następne miesiące, ponieważ większość pianek montażowych nie jest przystosowana do pracy w ujemnych temperaturach. Używając piany pistoletowej Gunfoam-Winter, nowości w ofercie firmy Den Braven, nie będziemy już musieli z obawą patrzeć na termometr.

Zimowe mrozy są zmorą dla osób prowadzących prace budowlane nie tylko dlatego, że znacząco pogarszają komfort pracy na zewnątrz. Równie ważnym problemem jest fakt, że większość materiałów budowlanych została dedykowana użyciu w dodatnich temperaturach. Przykładem takich produktów są poliuretanowe pianki uszczelniające, które w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych mogą utracić właściwe sobie parametry, co w konsekwencji prowadzi najczęściej do nieprawidłowego wypełnienia szczelin.

Znając te bolączki, firma Den Braven poszerzyła swoją ofertę o produkt w postaci wielosezonowej, pistoletowej pianki Gunfoam-Winter, przeznaczonej do stosowania w temperaturze otoczenia od -12 do 35oC. Dzięki swojej wysokiej gęstości, niskiej chłonności oraz jednolitej strukturze stanowi ona bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową.

Zimowa wszechstronność
Pistoletowa pianka Gunfoam-Winter, jednoskładnikowa pianka na bazie poliuretanu o półsztywnej konsystencji, spełni swoje zadanie nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych, takich jak beton, tynk, ceramika budowlana, drewno, stal, metale, PCW itp., pozwala używać jej zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych bez ryzyka ściekania. Dzięki temu nawet trudnodostępne miejsca zostaną bez trudu wypełnione i zaizolowane.

Gunfoam-Winter charakteryzuje się wysoką stabilnością wymiarową oraz niskorosprężalnością, przez co w przeciągu 80 min. od momentu aplikacji zwiększa swoją objętość jedynie o ok. 20%. Dzięki temu nie wypaczy ona uszczelnianych profili, a jednocześnie zapewni stabilność i elastyczność montowanych elementów. Ze względu na te właściwości, Gunfoam-Winter firmy Den Braven, znakomicie sprawdza się podczas montażu, uszczelniania czy łączenia ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet, wypełniania pęknięć, szczelin, prześwitów czy bruzd oraz osadzania progów, schodów, parapetów i innych elementów wykończeniowych.

Dodatkowo, dzięki strukturze składającej się w 70% z wyrównanych i równomiernie zamkniętych komórek, pianka Gunfoam-Winter znakomicie sprawdza się również jako element izolujący zarówno termicznie, jak i akustycznie. Pozwala to wykorzystać piankę do wypełnienia szczelin  między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian budynków.

Gunfoam-Winter – komfort i ekologia w jednym
Firma Den Braven, poza dbałością o doskonałą jakość swojego produktu, poświęciła również sporo uwagi, by pianka Gunfoam-Winter miała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. W swoim składzie nie zawiera ona takich szkodliwych substancji jak (H)CFC, PCB czy formaldehyd, dzięki czemu podczas jej używania do atmosfery nie przedostają się szkodliwe substancje. Pianka ta jest również neutralna chemicznie po utwardzeniu, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że jej obecność negatywnie wpłynie na sąsiadujące z nią materiały oraz daje wysoką odporność na wszelkiego rodzaju grzyby, pleśń i wilgoć.

Piana pistoletowa Gunfoam-Winter firmy Den Braven jest produktem umożliwiającym pracę nawet wtedy, gdy temperatura otoczenia spadnie znacznie poniżej zera. Dzięki unikatowym właściwościom oraz przystosowaniu do zamontowania w pistoletach do pianek montażowych, wykonywana praca jest nie tylko komfortowa, ale również daje nam gwarancję trwałości. Używając wielosezonowej pianki Gunfoam-Winter, nie musimy bowiem martwić się, czy wykonane przy jej pomocy uszczelnienia zachowają swoje właściwości mimo wykonywania ich w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Piana Gunfoam-Winter firmy Den Braven, butla 750 ml, cena hurtowa brutto – 21,30 pln

więcej i nformacji: www.denbraven.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także