Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Najwyższa klasa automatyki domowej
Data dodania: 18.05.10

ImagePrzejeżdżając przez polskie miejscowości, gdzie dominuje  zabudowa jednorodzinna coraz częściej możemy  zauważyć, że wjazdu na posesję broni nie tylko pies, ale także automat przy bramie. Moda na automatykę zawitała do Polski.  Pęk kluczy zastępujemy wygodnym, lekkim pilotem, a kłódkę siłownikiem.

Jeszcze piętnaście lat temu automatyka do bram wjazdowych i garażowych to był spory wydatek, na który stać było nielicznych. Do tego automaty kojarzyły się z  dużymi , mało atrakcyjnymi  skrzynkami. Z roku na rok napędy stawały się  tańsze i nowocześniejsze. Obecnie zautomatyzowana brama nie jest już niczym nadzwyczajnym.

Do tego rynek  cały czas się rozwija, technologia idzie naprzód, a sami użytkownicy nie zwracają uwagi już tylko na cenę i względy praktyczne, ale także na wygląd.

Coraz więcej firm zatrudnia projektantów, którzy dbają o to, by produkty opuszczające fabrykę, oprócz nowoczesnego wnętrza, miały także niepowtarzalną linię i były przyjemne dla oka. Nowa marka Genius należąca do grupy FAAC, oferuje zupełnie nowy napęd do bram przesuwnych, który cechuje,  nie tylko zastosowanie najnowszych rozwiązań i zabezpieczeń, ale także nowoczesny  i oryginalny wygląd. Napęd MILORD to prawdziwy arystokrata wśród napędów. Oprócz szlachetnego pochodzenia z długą tradycją w produkcji niezawodnych systemów do automatyzacji domu, napęd może poszczycić się siłą, dla której nawet brama przesuwna o wadze 400 kg,  nie jest przeszkodą.

Image 

MILORD ma nowy, opływowy kształt, który harmonijnie pasuje do każdej bramy przesuwnej: kutej, drewnianej, czy ażurowej. Dostępny w czarnym kolorze nie rzuca się w oczy, jednocześnie elegancko wtapiając się w otoczenie. I najważniejsze, że jako automat jest,  na wyłączne usługi właścicieli domu, którzy decydują o tym, kiedy i komu należy otworzyć  bramę.

MILORD to także bezpieczeństwo dla dzieci i zwierząt domowych, które mogą nieopatrznie znaleźć się w świetle ruchu bramy. Moduł przeciwzgnieceniowy zatrzyma bramę w momencie, kiedy na drodze zamknięcia pojawi się przeszkoda. Dla pełnego bezpieczeństwa użytkownika automatycznej bramy, istnieje możliwość podłączenia napędu do akcesoriów Genius  takich jak: listwa optyczna, dodatkowe fotokomórki czy lampa sygnalizacyjna.

Nowy napęd MILORD ma jeszcze dwie zalety, o których warto wspomnieć, gdyż ułatwiają nam codzienne życie. Dwa tryby logicznej pracy do wyboru: krok po kroku – kiedy właściciel po przejeździe zamyka bramę pilotem, oraz praca automatyczna – brama zamyka się sama, po krótkiej pauzie. Także funkcja częściowego otwarcia czyli tzw. furtka może być przydatna, gdy zechcemy otworzyć bramę dla gości niezmotoryzowanych. MILORD otworzy bramę na tyle szeroko , by piesi mogli swobodnie znaleźć się na posesji.

Nowy napęd Genius-a ( Faac Group) jest owocem wielu lat testów. Działa w każdych warunkach pogodowych, które w Polsce coraz bardziej nas zaskakują. Siłownik jest zbudowany w oparciu o metalową przekładnię zębatą i wyposażony w magnetyczny wyłącznik krańcowy. Dzięki temu pracuje bezproblemowo w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Przetrzyma opady deszczu, grad, duże opady śniegu,  a także mróz do -20oC. Silnik napędu MILORD,  chowający się za czarnym uniformem,  jest odporny na warunki klimatyczne w Europie, dlatego cieszy się dużym powodzeniem wśród osób szukających estetyki i komfortu bezawaryjnego użytkowania.

Dużą zaletą są także niskie koszty eksploatacji automatu marki Genius (Faac Group) , wszystko to  dzięki  nowoczesnej i bezawaryjnej konstrukcji oraz małemu poborowi energii. Jedyny wydatek to wymiana baterii w pilocie – raz na kilka lat. Do tego dochodzi dwuletnia  gwarancja i możemy poszczycić się, że sam MILORD strzeże nam wjazdu do domu.

więcej informacji: www.faac.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także