Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Taśmy izolacyjne Loodband i Aluband firmy Den Braven
Data dodania: 25.05.10

ImageLoodband i Aluband, bitumiczne taśmy izolacyjne, to nowość w ofercie firmy Den Braven.

Przeznaczone są głównie do uszczelniania pokryć dachowych z blachy, szczególnie w punktach nitowania lub spawania, narażonych na penetrację wody.

Można je także stosować do obróbki okien dachowych, lukarn, świetlików, włazów dachowych oraz okapów, rynien koszowych, krawędzi dachów, balkonów, tarasów itp. 
 
Taśmy są samoprzylepne; pokryte aluminiową warstwą zabezpieczającą miejsce izolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Mają zdolność do samouszczelniania, w przypadku przedziurawienia czy przecięcia.

Szybko i szczelnie 

Blaszane pokrycie dachowe ma wiele zalet: jest lekkie, trwałe i przy tym stosunkowo tanie. Niestety, szwy w miejscach łączenia poszczególnych arkuszy, nity oraz inne tego typu newralgiczne miejsca mogą być przyczyną późniejszyc przecieków. Dlatego bardzo istotną rzeczą jest odpowiednie zabezpiecznie tych rejonów dachu w czym na pewno pomogą nam bitumiczne taśmy izolacyjne Loodband i Aluband, nowość w ofercie firmy Den Braven.

Do uszczelniania dachów najczęściej stosuje się masy na bazie silikonu lub kauczuku. Jednak w niektórych sytuacjach, ich użycie może być niewygodne. Przykładem mogą być punkty nitowania lub spawania blachy, będące potencjalnym ogniskiem degradacji mogącej powodować przeciekanie, które warto zabezpieczyć przed wpływem warunków atmosferycznych. W tej roli znakomicie sprawdzą się bitumiczne taśmy izolacyje z oferty firmy Den Braven – Aluband oraz Loodband.

Image 

Loodband i Aluband na dach
Zarówno Loodband jak i Aluband firmy Den Braven są samoprzylepnymi taśmami izolacyjnymi na bazie bitumów i żywic syntetycznych. Wyposażono je w aluminiowy film ochronny zapewniający taśmie trwałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w skutek naprężeń i uderzeń. Warstwa bitumiczna tworząca spód taśmy jest zabezpieczona szczelną i trwałą folią polietylenową, która chroni przed wyschnięciem i zanieczyszczeniem mogącymi prowadzić do pogorszenia przyczepności.

Jednocześnie, zastosowanie mocnego kleju zapewnia przyczepność do wielu rodzajów podłoży przy czym, dzięki nakładaniu na zimno, nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Dodatkowym atutem taśm Aluband i Loodband jest ich zdolność do samouszczelniania. W przypadku przedziurawienia czy przecięcia, mogącego nastąpić na skutek wbicia gwoźdza czy wkręcenia śruby, następuje samouszczelnienie taśmy. Dzieje się tak dzięki zjawisku rozszerzalności bitumów znajdujących się w warstwie spodniej.

Taśmy te nie wymagają również szczególnej ochrony lub utrzymania w okresie ich użytkowania. Co więcej ich pokryta lakierem powierzchnia jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne takie jak opady czy promieniowanie UV, co gwarantuje zachowanie zarówno koloru jak i doskonałych właściwości nawet w przypadku stałej ekspozycji na te czynniki. Wszystko to sprawia, że nawet w tak wymagających miejscach jak dach, izolacje wykonane przy pomocy Aluband czy Loodband firmy Den Braven, pozostaną  szczelne przez długi czas.

Image 

Bogactwo zastosowań
Zarówno Aluband jak i Loodband firmy Den Braven, choć doskonale sprawdzają się w ciężkich warunkach zewnętrznych, bardzo dobrze radzą sobie również w zastosowaniach wewnętrznych. Obie taśmy przydadzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie wodoodpornego uszczelnienia, naprawy lub ochrony antykorozyjnej metali, nie tylko w budownictwie ale również w przemyśle, transporcie oraz zastosowaniach codziennych.

Bitumiczne taśmy izolacyjne firmy Den Braven pomogą nam nie tylko w obróbce okien dachowych, lukarn, kominów spalinowych i wentylacyjnych, świetlików, włazów, okapów, rynien koszowych, krawędzi dachów, balkonów, tarasów, ogniomurów itp. Doskonale sprawdzą się one również podczas naprawy rynien, beczek, zbiorników, silosów, kontenerów czy doniczek. Jednym słowem wszędzie tam gdzie liczy się łatwość montażu oraz duża szczelność i trwałość wykonanych izolacji.

Wysoka uniwersalność zastosowań taśm Loodband oraz Aluband zwiążana jest również z dużą ilością wariantów w jakich są one dostępne na naszym rynku. Użytkownik może bowiem wybrać taśmę o szerokości od 5 do aż 30 cm, co pozwala doskonale dopasować ją do konkretnych zastosowań.

Dodatkowo, istnieje również możliwość dobrania najbardziej odpowiedniego koloru. O ile Aluband występuje tylko w wersji srebrnej, to taśma Loodband daje nam już do wyboru z pomiędzy czterech kolorów: szarego, czerwonego, ciemnoczerwonego oraz terakota.

Wysoka uniwersalność bitumicznych taśm izolacyjnych firmy Den Braven oraz ich doskonałe parametry sprawiają, że zarówno Aluband jak i Loodband na pewno zostaną docenione przez użytkowników. Dodatkowo, ich wysoka trwałość oraz odporność pozwolą nam zapomnieć o konieczności ponownej izolacji na bardzo długi czas.

Den Braven Aluband, szer. 5 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 24,14 pln
Den Braven Loodband, szer. 5 cm, rolka 10 mb, kolor szary, cena hurtowa brutto – 24,14 pln

Den Braven Aluband, szer. 7,5 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 32,07 pln
Den Braven Loodband, szer. 7,5 cm, rolka 10 mb, kolor szary, cena hurtowa brutto – 32,07 pln

Den Braven Aluband, szer. 10 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 38,66 pln
Den Braven Loodband, szer. 10 cm, rolka 10 mb, kolor szary, czerwony, ciemnoczerwony, terakota, cena hurtowa brutto – 38,66 pln

Den Braven Aluband, szer. 15 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 57,94 pln
Den Braven Loodband, szer. 15 cm, rolka 10 mb, kolor szary, czerwony, ciemnoczerwony, terakota, cena hurtowa brutto – 57,94 pln

Den Braven Aluband, szer. 20 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 77,21 pln
Den Braven Loodband, szer. 20 cm, rolka 10 mb, kolor szary, czerwony, ciemnoczerwony, terakota, cena hurtowa brutto – 77,21 pln

Den Braven Aluband, szer. 30 cm, rolka 10 mb, kolor aluminium, cena hurtowa brutto – 115,77 pln
Den Braven Loodband, szer. 30 cm, rolka 10 mb, kolor szary, czerwony, ciemnoczerwony, terakota, cena hurtowa brutto – 115,77 pln

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także