Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Unowocześniony hotmelt Den Braven
Data dodania: 05.08.10
Z początkiem bieżącego roku w ofercie Den Braven pojawił się nowy, unowocześniony hotmelt do produkcji szyb zespolonych (uszczelnienie wtórne). Dotychczasowa wersja, znana pod nazwą „Hottix”, została zastąpiona – dla łatwego odróżnienia – przez produkt pod nazwą „Hottix UK+”.

Jak sugeruje nowa nazwa, wyrób powstał w efekcie prac badawczych i eksploatacyjnych, zrealizowanych we współpracy z partnerami z branży okiennej w Wielkiej Brytanii. W porównaniu do pierwotnej wersji, nowy hotmelt przy ustalonej temperaturze topnienia jest bardziej upłynniony, oferując korzystniejsze własności robocze (szybsza, bardziej płynna oraz stabilna praca - nie wyzwala odruchu podwyższania temperatury topnienia na maszynie, co rodzi ryzyko wydzielania niemiłej woni). Ma też mniejszą tendencję do spływania. Łatwiej się nim obrabia naroża.

Badania zgodnie z PN-EN 1279-4:2004 Szkło w budownictwie - Szyby zespolone izolacyjne - Część 4: Metody badania fizycznych właściwości uszczelnień obrzeży pokazały także, że nowy hotmelt ma wyższą szczelność, zwłaszcza w zakresie przepuszczania gazu. Hottix UK+ ma niemalże 10 razy niższą przepuszczałność gazu niż niejeden czołowy wyrób konkurencji.

DEN BRAVEN
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także