Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Szyby zespolone - właściwości termiczne, akustyczne i ochronne
Data dodania: 25.01.08

Szyby zespolone - właściwości termiczne, akustyczne i ochronne

     Tak było zatytułowane seminarium techniczne zorganizowane przez redakcję miesięcznika „Świat Szkła” w dniu 6 grudnia 2007. Seminarium odbyło się w Warszawie w Centrum Finansowo-Bankowym.

      Wiele się dzieje w dziedzinie przepisów i norm budowlanych. Do katalogu polskich norm wchodzą znormalizowane normy europejskie. Producenci mogą więc opatrywać swoje wyroby znakiem B upoważniającym do sprzedaży w Polsce, ale również znakiem CE – dzięki czemu ich wyroby mogą być sprzedawane w całej Europie.

     Zmieniają się normy i przepisy, metody badawcze i sposób certyfikacji, ale również podejście przedstawicieli branży do zapewnienia klientom wyrobów dobrej jakości, odpowiadającym ich czasami bardzo restrykcyjnym wymaganiom.

      Dlatego prelegenci, którymi byli pracownicy czołowych instytutów badawczych zajmujących się branżą szklarsko-okienną, byli zasypywani mnóstwem pytań. Szczególnie dużo wyjaśnień wymagały referaty dotyczące akustyki. Pokłosiem tej dyskusji jest też artykuł „refleksyjny” publikowany w niniejszym wydaniu „Świata Szkła” (patrz str. ...), a także inne artykuły omawiające akustykę w różnych aspektach dotyczących szkła i stolarki budowlanej, które będą pojawiać się na naszych łamach.

     W seminarium wzięli głównie udział producenci szyb zespolonych i producenci stolarki budowlanej, a głównie okien i przeszklonych lekkich ścian osłonowych.

     Zaproszeni prelegenci wygłosili następujące referaty:


- Przeszklone przegrody ochronne, Wojciech Dąbrowski, Instytut Mechaniki Precyzyjnej


- Szkła z powłokami – wpływ na właściwości optyczne i energooszczędność szyb  zespolonych, Elżbieta Żelazowska, Instytut Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych
- Szyby zespolone w oknach o wymaganej deklaracji parametrów akustycznych,

Jacek Danielewski, Fabryka Ciszy
- Ocena właściwości akustycznych szyb zespolonych w świetle normy zharmonizowanej, Anna Iżewska, Instytut Techniki Budowlanej, Zakład Akustyki


- Ocena jakości cieplnej wyrobów budowlanych z szybami zespolonymi, Robert Geryło, Instytut Techniki Budowlanej, Zakład Fizyki Cieplnej     Swoje referaty wygłosili też przedstawiciele firmy GUARDIAN – głównego sponsora seminarium:


- Szyby termoizolacyjne, szyby dźwiękoszczelne, Oliver Beier Costa


- GLASMAX – markowe szyby zespolone w nowoczesnych oknach, Grzegorz  Cendrowski     Seminarium było też doskonałą okazją do spotkania ludzi „z branży”. Gdzie w swobodnej rozmowie przy kawie mogą porozmawiać z przedstawicielami instytutów, oraz z kolegami z którymi czasem konkurują o względy klientów, a czasem współpracują? A tu mogą się również dzielić doświadczeniami i poznawać osobiście, co korzystnie wpływa na ich dalsze kontakty biznesowe.     Wszyscy słuchacze, oprócz – jak sami twierdzili – ciekawych i potrzebnych informacji, otrzymali również certyfikaty uczestnictwa w naszym seminarium.     Zapraszamy Państwa na kolejne Seminarium Techniczne organizowane przez redakcję „Świata Szkła” w marcu bieżącego roku.

 

K.Z.
 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik