Inteligentny Budynek tzw Smart Dom należy do Elżbiety Kuźniackiej - dekoratorki wnętrz i producentki popularnych programów wnętrzarskich oraz architekta Przemka Lisieckiego. Za projekt architektoniczny domu i ogrodu odpowiada Przemek, za projekt wnętrz i dekoracje odpowiadają: Przemek i Elżbieta, a także Ula Kołodziejek Herman (bymydesign) i Maciek Bogaczewicz.

 

20150607 MG 8357


W stosunku do oryginalnego projektu, dom znacznie się zmienił. Otwarto przestrzeń na pierwszym piętrze, tworząc w ten sposób przestronne wnętrza. Na dawnym tarasie dobudowano ogród zimowy. Zaadaptowano także dawną suterenę na pełnowartościową przestrzeń mieszkalną, obejmującą salon telewizyjny, gabinet z wyjściem na patio (przerobiony z garażu), łazienkę, pralnię wraz z garderobą.

 

20150607 MG 8445

 

 

Wymieniono także stolarkę okienną, odnowiono elewację. W miejscu niewygodnego zjazdu do garażu powstało kameralne patio. Jak przekonują właściciele – „Dom został odnowiony w 90%. Zostały tylko ściany z cegły rozbiórkowej. Wszystkie instalacje, tynki, pokrycie dachu są nowe. Bryłę domu unowocześniono. Powstał także projekt rozbudowy z garażem, dodatkowym pokojem i bocznym wejściem, który zostanie zrealizowany w kolejnym etapie modernizacji budynku.” Po przebudowie dom zyskał sporo powierzchni. Ze 110 m2 powstało 225 m2 powierzchni użytkowej.

 

20150607 MG 8447


Modernizacja domu opierała się w dużej mierze na chemii budowlanej firmy Henkel-Ceresit: izolacja i pogłębienie fundamentów, folie w płynie, środki do odgrzybiania i osuszania, nowoczesne wylewki, zaprawy, tynk.

 

20150607 MG 8459

 

Zastosowano nowatorskie urządzenie firmy AQUAPOL do osuszania budynku. Firma STALART zbudowała ogród zimowy w technologii szkieletowej-stalowej. Ogrodzenie wykonała firma WIŚNIOWSKI - BRAMET, a oświetlenie ogrodu – SPOTLINE. Zamontowano okna plastikowe i aluminiowe firmy OKNOPLAST. W całym domu położono płytki TUBADZIN.

 

20150607 MG 8438


„Wykorzystaliśmy urodę starej cegły rozbiórkowej, w niektórych miejscach zostawiliśmy ją jako dekoracje ścienne. Pozornie brzydkie i krzywe, ale my odnaleźliśmy w nich niepowtarzalny urok.” – przekonuje pani Elżbieta. Cegły przemalowano na biało i zielono, a gdzieniegdzie pozostawiono je w wersji oryginalnej. Na klatce schodowej pozostał odkuty beton a schody z lastryko pomalowano żywicą epoksydową w kolorze żółtym. Ponieważ dom jest bardzo krzywy zdecydowano się na podłogi z posadzki żywicznej COLLEDANI firmy TILIA FLOOR.

 

20150607 MG 8440

 


Styl w jakim zaprojektowano wnętrza jest bardzo indywidualny - inspirowany industrialnymi, nowoczesnymi oraz loftowymi rozwiązaniami. „Stworzyliśmy wnętrze w naszym niepowtarzalnym stylu, wykorzystując zastaną przestrzeń i budownictwo lat 60-tych. Mieszanka materiałów oraz elementów aranżacji wnętrza stworzyły oryginalną elegancką przestrzeń. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, ale zostawiliśmy też odsłonięte elementy konstrukcyjne: cegła, beton, stalowe podciągi.” - podkreślają właściciele.

 

20150607 MG 8441


We wnętrzach znalazły się lampy od polskiej projektantki (Pani Jurek). Sofę według projektu właścicieli wykonała firma Rafek a oryginalną bibliotekę ze stalowych półek zrealizowała firma Take Me Home. W kuchni znajdziemy stół z desek ze starej stodoły (Another DESIGN) oraz wyspę wg. tego samego projektu z blatem z granitu (Wilpia). Wszystkie zabudowy to projekt Przemka Lisieckiego przyprawiony inspiracjami Elżbiety. W „hotelowej” sypialni – jak lubią ją nazywać domownicy – znalazły się wanna, tuż przy łóżku i miniatura kultowej lodówki SMEG, pełniąca jednocześnie funkcję nocnej szafki. Całość uzupełnia ciekawa garderoba – system przesuwanych boksów, który podwoił przestrzeń przechowywania.

 

20150607 MG 8449


W całym domu na ścianach prezentują się obecnie obrazy dwóch polskich malarzy: Lecha Batora i Roberta Bubla. Właściciele smardomu przekonują, że bardzo lubią dzieła wspomnianych malarzy, ale nie zmykają się na te dwa nazwiska. Chcą, aby dom był galerią sztuki i designu, więc obrazy na ścianach będą się zmieniać. Również wystrój wnętrza będzie się dynamiczny. „Ten dom to trochę też nasze miejsce pracy i showroom. Czasami zapraszamy tu klientów, aby czerpali z naszych pomysłów i znajdywali tu inspiracje dla własnych wnętrz.”- dodaje Przemek.

 

20150607 MG 8345

 

Więcej informacji na temat urządzenia domu oraz zastosowanych rozwiązań dostępnych jest na stronie www.deko-rady.pl i http://deko-rady.pl/remont-domu-kostki.



W domu zainstalowano system Vision BMS, który pozwala zarządzań budynkiem integrując pozostałe systemy. Więcej informacji na temat Vision BMS znajduje się na stronie www.visionbms.pl .

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.