Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Czerwiec pod znakiem ważnych spotkań w sektorze nieruchomości
Data dodania: 30.06.15

Drugi tydzień czerwca br. przyniósł dwa kluczowe wydarzenia dla uczestników rynku nieruchomości. Pierwszą okazją do merytorycznej dyskusji i wymiany doświadczeń stało się V Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie. Dwa dni później miejscem spotkania ponad 1400 przedstawicieli branży retail w regionie CEE stał się Stadion Narodowy, który przez dwa dni stanowił arenę międzynarodowych Targów ReDI.

 

20150629rd bud oxygen park

 Kompleks biurowy Oxygen Park w Warszawie,  fot. www.rdbud.com.pl

 

Po bardzo dobrym dla wszystkich segmentów rynku nieruchomości roku 2014, nadal obserwujemy wzmożoną aktywność ze strony deweloperów oraz inwestorów. Boom w sektorze magazynowym, wzrost podaży mieszkań, przenikanie się zakupów tradycyjnych ze sprzedażą online, jak również zmieniające się zwyczaje zakupowe konsumentów – to tylko niektóre trendy, które będą kształtowały sektor nieruchomości w Polsce w 2015 roku, stawiając przed jego uczestnikami kolejne wyzwania.

 

O tym, czym charakteryzują się inwestycje handlowe w nowych realiach rynkowych dyskutowali w dn. 8-9 czerwca 2015 r. uczestnicy V Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie. Deweloperzy, architekci, firmy budowlane, a także przedstawiciele banków i pośredników finansowych, którzy przybyli do Sheraton Hotel Sopot pokusili się również o próbę odpowiedzi na pytanie „Co zrobić z bańką na stołecznym rynku biurowym?”. Rozmawiano także o prognozach dla rynku mieszkaniowego w odniesieniu do aktualnej sytuacji gospodarczej, a także o znaczeniu nowych przepisów dotyczących handlu w Internecie dla branży magazynowej.

 

20150629rd bud arkadia strefa restauracyjna po modernizacji

 Centrum handlowe Arkadia w Warszawie,  fot. www.rdbud.com

 

Wśród prelegentów, panelistów i uczestników konferencji, którzy podjęli branżową dyskusję znaleźli się wybitni dziennikarze, uznani analitycy oraz wiodący przedstawiciele polskiego sektora nieruchomości. Zgodnie z tradycją ubiegłych lat swoją wiedzę, doświadczenie i portfolio podczas tego dwudniowego wydarzenia zaprezentowała firma RD bud, wyspecjalizowana w budowie „pod klucz” centrów handlowych, hoteli, biur, obiektów mieszkaniowych, centrów logistycznych i przemysłowych, a także salonów samochodowych i stacji serwisowych.

 

„Udział w V Forum Rynku Nieruchomości umożliwił nam nie tylko zaprezentowanie ważnych dla firmy projektów. Stał się również znakomitą okazją do odbycia wielu ciekawych spotkań, których celem było między innymi budowanie i pogłębianie relacji biznesowych. Poprzez uczestnictwo w targach otrzymaliśmy również szansę zdobycia najbardziej aktualnej wiedzy na temat rynku, na którym działamy” – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o.

 

Dla deweloperów, najemców czy firm budowlanych wykazujących aktywność w sektorze real estate, V Forum Rynku Nieruchomości okazało się znakomitym wprowadzeniem do kolejnego ważnego dla branży wydarzenia – Międzynarodowych Targów ReDI, które odbyły się 10 i 11 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas drugiej edycji spotkania zaprezentowanych zostało ponad 120 projektów handlowych z Polski oraz zagranicy. Wśród nich nie zabrakło prestiżowych realizacji firmy RD bud takich jak m.in. modernizacja Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie czy certyfikowanego w systemie BREEAM Centrum Handlowego Riviera w Gdyni.

 

20150629rd bud ch riviera

 Centrum handlowe Riviera w Gdyni,  fot. www.rdbud.com.pl

 

W ciągu dwóch dni ponad 1400 przedstawicieli europejskiego sektora retail prowadziło ożywione negocjacje biznesowe, jednocześnie prowadząc rozmowy o przyszłości branży. Okazją do dyskusji była strefa konferencyjna „ReDI to TALK” zbudowana w oparciu o panele dyskusyjne, w ramach których poruszano takie tematy jak m.in. miejsce polskich projektantów w retailu, rola handlu w rozwoju pasażerskich węzłów komunikacyjnych, bariery administracyjno-prawne w rozwoju i modernizacji obiektów handlowych czy standardy międzynarodowe RICS w obszarze zarządzania nieruchomościami w odniesieniu do rynku polskiego.

 

„Targi ReDI, choć organizowane przez Polską Radę Centrów Handlowych dopiero po raz drugi, już zyskały renomę najważniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca spotkań przedstawicieli sektora nieruchomości handlowych. Już pierwsza edycja tego wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem decydentów z tej branży oraz przedstawicieli sieci handlowych i usługowych. W tym roku organizatorzy odnieśli kolejny sukces organizacyjny, przypieczętowany znakomitą frekwencją uczestników.

 

20150629rd bud na targach redi 2015

 Stoisko firmy RD bud podczas II edycji Targów ReDi,  fot. www.rdbud.com.pl

 

Dla Generalnego Wykonawcy wyspecjalizowanego w budowie i modernizacji centrów handlowych targi ReDI to unikalna szansa spotkania – w jednym miejscu i czasie – wielu obecnych i potencjalnych partnerów z różnych regionów Europy. Wśród odwiedzających znaleźli się goście między innymi z Czech, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Węgier, Rumunii, Białorusi, Francji, Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii.” – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o.

www.rdbud.com 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik