Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Szyby Pilkington w samochodzie Bonda
Data dodania: 28.07.15

20150722 Pilkington szyby samochodoweJuż październiku będzie miał premierę 24. z serii filmów o Jamesie Bondzie „Widmo”. Tym razem Daniel Craig, który po raz kolejny wcieli się w rolę tytułowego bohatera będzie jeździł m.in. Range Roverem Sport SVR. W kolejnej części przygód Jamesa Bonda nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Szyba przednia i wszystkie boczne Range Rovera Sport SVR zostały wyprodukowane w polskich fabrykach Pilkington, w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega.

 

 

W grudniu 2014 zespół Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicles Operations) skontaktował się z firmą Pilkington w sprawie wyprodukowania specjalnych szyb bocznych laminowanych dla nowego Range Rover Sport (L494). W związku z tym oprócz seryjnej produkcji szyb dla najnowszego tego modelu w Sandomierzu wyprodukowano specjalny wariant szyb bocznych, zgodny w wymogami produkcji filmu – pracy kamery.

 

Podstawową funkcją i jednocześnie najważniejszym wymogiem Land Rovera miała być wyjątkowa transparentność (przejrzystość) w celu uzyskania jak najlepszej jakości zdjęć filmowych. Zwykle cały proces produkcyjny trwa 12 tygodni od zamówienia, jednak w związku z tym, że było to bardzo pilne zamówienie szyby udało się przygotować w ciągu zaledwie 3 tygodni.


- Zadanie było o tyle specyficzne, że do tej pory nie produkowaliśmy dla Range Rovera szyb w konstrukcji wymaganej do zdjęć na planie filmowym – mówi Paweł Czerwiński. Inżynier Rozwoju Projektu PAP.

 

Range Rover Sport SVR
Land Rover wyprodukował od 2005 roku ponad 500.000 sztuk Range Rovera Sport - kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu. Osiągi wersji SVR Range Rover Sport SVR, 550-konnego zespołu napędowego będą jeszcze lepsze niż w przypadku Range Rovera Sport, cieszącego się renomą najszybszego, najzwrotniejszego i najbardziej dynamicznego Land Rovera w historii.


Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover. Oznaczenie SVR będzie w przyszłości umieszczane na wszystkich modelach, które będą cechowały się wyczynowymi osiągami. Wersje specjalne tego modelu będą produkowane równolegle z dotychczasowymi i sprzedawane w autoryzowanej sieci dilerskiej Land Rover.

 

Markowe Szyby
Pilkington jest światowym producentem oryginalnych szyb samochodowych. W Polsce firma prowadzi również ogólnopolską sieć warsztatów zarówno własnych pod brandem Markowe Szyby, jak i partnerskich zlokalizowanych w większości miast i miejscowości w Polsce - m.in. w: Krakowie, Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Piekarach Śląskich Katowicach, Tarnobrzegu, Warszawie, Szczecinie. W portfolio ofertowym Pilkington znajduje się naprawa, wymiana (montaż) oraz sprzedaż markowych szyb samochodowych o jakości szyb oryginalnych.


Szyby Pilkington spośród innych innych wyróżnia status oryginalnych części zamiennych o klasie "Q" wg. GVO / BER. Spełniają one wszystkie polskie wymogi prawne dla oryginalnych części zamiennych. Oznacza to, że szyby produkowane z logo Pilkington są równoważnej jakości jak te z logo producenta samochodów.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik