Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wszyscy laureaci konkursu Passivhaus Component Awards 2015 użyli ramki SWISSPACER
Data dodania: 19.08.15

Producenci szyb zespolonych wybierają szwajcarską jakość

Firmy, które chcą produkować okna optymalne pod względem efektywności energetycznej powinni zainteresować się ciepłą ramką dystansową SWISSPACER. Taki wniosek można wyciągnąć patrząc na wyniki tegorocznego konkursu dotyczącego komponentów dla budownictwa pasywnego (Passivhaus Component Awards 2015). Wszystkich sześciu laureatów tegorocznego konkursu zaprezentowało swoje wyroby z zastosowaniem ramek dystansowych SWISSPACER, nie tylko dla ich doskonałej efektywności energetycznej.

 

Dr Benjamin Krick z Passivhaus Institute potwierdził: " Wybór, którą ramkę dystansową zastosować w zamawianej szybie zespolonej, jest niezwykle ważną decyzją podejmowana przez producentów okien. Ten niewielki składnik ma istotny wpływ na izolacyjność energetyczną okna i ostatecznie na bilans energetyczny dla budynku pasywnego jako całości."

 

 

 20150811Smartwin Compact S 5

Pierwsza nagroda w konkursie Passivhaus Component Awards 2015 :  okno "smartwin compact S" produkowane przez Lorber / smartwin z zastosowaniem ramek dystansowych SWISSPACER w szybach zespolonych osiągnęło 91 na 100 możliwych punktów.  źródło: Lorber / smartwin

 

Przy przyznawaniu nagród tegorocznego konkursu organizator czyli Passivhaus Institute z Darmstadt zwrócił szczególną uwagę na rolę efektywności energetycznej produktów stosowanych przy remontach i modernizacji budynków. Jury - zespół specjalistów w zakresie okien, reprezentujących różne dziedziny nauki, architektury i prasę specjalistyczną - oceniło 30 zgłoszeń. Pomimo różnic w przedstawianych wyrobach, producenci sześciu nagradzanych rozwiązań – byli zgodni w wyborze ramek dystansowych SWISSPACER.

 

Okna SMARTWIN z firmy LORBER znalazły się wśród laureatów konkursu Passivhaus Component Awards drugi rok z rzędu. Tym razem na członkach członkowie jury duże wrażenie zrobiła  konstrukcj okna " smartwin compact S", która inteligentnie integruje okno z osłonami przeciwsłonecznymi w opłacalny dla inwestora sposób.

 

Dla Franza Freundorfera prezesa firmy LORBER, współpraca z producentem ramki SWISSPACER jest perfekcyjnie dopracowana: "Przedstawiciele producenta są otwarci na nasze sugestie jako klienta, innowacyjni i potrafią myśleć z wyprzedzeniem – właśnie tak jak my. Ich ramki dystansowe pozwalają nam doskonalić nasze okna pod względem atrakcyjności wizualnej, stosując bardzo wąskie i dlatego też efektywne energetycznie profile.".

20150811SWISSPACER-Ultimate1

Ramka dystansowa do szyb zespolonych SWISSPACER Ultimate
źródło: SWISSPACER

 

Oprócz firmy LORBER, ponad 80 procent producentów okien i fasad energooszczędnych polegać na ramkach dystansowych SWISSPACER. To staje się oczywiste na pierwszy rzut oka, gdy przeglądamy bazy danych komponentów opublikowanym przez Passivhaus Institute z Darmstadt. Wynika z tego, że nie tylko niezależne instytuty, które potwierdzają bardzo dobre parametry techniczne wykazywane przez ramki dystansowe SWISSPACER podczas wykonywanych te instytuty badań szyb zespolonych, ale również rynek budowlany docenił szwajcarską jakość ramek SWISSPACER.

 

 20150811Swisspacer 6

Szczęśliwi zwycięzcy nagrody w konkursie Passivhaus Component Award: Franz Freundorfer (na mównicy) i Sepp Lorber (w środku). Na lewej dr Benjamina Krick Passivhaus Institute (Instytut Domów Pasywnych) z Darmstadt.
źródło: SWISSPACER / Saint Gobain

 

Nagrody
Nagrody w konkursie Passivhaus Component Award organizowanym przez Passivhaus Institute z Darmstadt zostały przyznane po raz drugi w roku 2015. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia na Międzynarodowej Konferencji Budownictwa Pasywnego (International Passive House Conference 2015) w Lipsku.

 

Pierwszą nagrodą w 2015 podzieliły się:
• " smartwin compact S" produkowane przez Lorber / smartwin
• "System Connecta" produkowane przez Optiwin

 

Trzecią nagrodą w 2015 podzieliły się
• " Energeto 8000 view " produkowane przez Aluplast
• "Pural Eco 90" produkowane przez Pural

 

Jury przyznało wyróżnienia dla:
• "DWplus Integral" produkowane przez Wiegand
• "Null-Fenster" produkowane przez Fanzola

 

Jury konkursu Passivhaus Component Awards 2015:
• Reinhold Kober, redaktor naczelny "Glas, Fenster, Fassade"
• dr. Benjamin Krick, Passivhaus Institute
• Daniel Mund, redaktor naczelny "Glaswelt"
• Adrian Muskatewitz, Passivhaus Institute
• dr. Francesco Nesi, fizyk, CEPHIR, EuroPHit
• Peter Schober, Holzforschung Austria
• Jakob Schoof, redaktor "Detail"
• dr. Burkhard Schulze-Darup, architekt
• Klaus Siegele, redaktor "Gebäude-Energieberater"
• dr. Rainer Vallentin, architekt

 

Więcej informacji:
http://europhit.eu/sites/europhit.eu/files/2015_03_25_Component_Award_Pressemitteilung.pdf
http://www.passivhaustagung.de/de
http://passiv.de/komponentendatenbank/de-DE

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik