Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

P. Szewczyk (APS Energia): Polski przemysł rozwija się bardzo dobrze, ale myślimy też o zagranicznych przejęciach
Data dodania: 14.10.15

Rosnące obawy przed tzw. blackoutami w Polsce skłaniają coraz więcej firm przemysłowych do inwestycji w systemy zasilania awaryjnego. Branża energetyczna stara się nadrobić wieloletnie zaniedbania w działalności inwestycyjnej – w II kwartale br. zwiększyła nakłady na inwestycje o 40 proc. Producent urządzeń zasilających APS Energia chce wykorzystać tę dobrą koniunkturę i umocnić swoją pozycję na rynku, dlatego środki z debiutu na GPW przeznaczy na innowacje.

 

 

 

– Przemysł w Polsce rozwija się bardzo dobrze. Jesteśmy umiejscowieni w trendach wzrostowych, głównie w inwestycjach w energetyce, zarówno na poziomie wytwarzania, przesyłu, czyli głównie PSE, jak i na poziomie dystrybucji, czyli w zakłady energetyczne. I oczywiście branża naftowo-gazowa – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

 

Drugi kwartał 2015 r. był już piątym z kolei, kiedy dynamika nakładów w branży energetycznej rosła w tempie dwucyfrowym. Jak wynika z danych GUS, po świetnym pierwszym kwartale br. (wzrost nakładów o 76 proc. rok do roku), inwestycje w wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę wzrosły o niemal 40 proc. rok do roku.

 

Poza spółkami prowadzącymi budowę bloków energetycznych w elektrowniach i modernizującymi infrastrukturę przesyłową popyt na urządzenia zasilania awaryjnego zgłaszają przemysł i armia. W sierpniu br. wskutek fali upałów wystąpiły okresowe ograniczenia w dostarczanej mocy do odbiorców przemysłowych, co mogło skłonić część z nich do ograniczenia ryzyka wystąpienia podobnych trudności w przyszłości. APS Energia aktywnie pozyskuje klientów również na rynkach wschodnich, dzięki czemu zarząd spółki podtrzymuje swoje dotychczasowe oczekiwania wzrostu sprzedaży.

 

– Mogę potwierdzić cel strategiczny, który dotyczy 20-proc. wzrostu sprzedaży rok do roku, tak aby zrealizować najważniejszy cel, jakim jest osiągnięcie odpowiedniego strumienia przychodów w 2020 roku – wyjaśnia prezes APS Energia.

 

Po blisko 20-letniej działalności APS Energia zadebiutowała na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Spółka pozyskała z rynku około 7,79 mln zł, co zdaniem zarządu spółki świadczy o dużym zaufaniu inwestorów. Pozyskane środki emitent planuje przeznaczyć na realizację drugiego i ostatniego etapu budowy nowej siedziby w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą. Obok emisji akcji finansowanie ma pochodzić z kredytów bankowych, środków własnych lub emisji obligacji.

 

– Ta siedziba pozwoli na zwiększenie zasobów produkcyjnych o 150 proc. w stosunku do aktualnej siedziby. Pozwoli nam na opracowanie nowych urządzeń, zatrudnienie bardzo silnych kadr, głównie w dziale R&D – twierdzi Szewczyk.

 

APS Energia pracuje nad nowymi rynkami – jednym z najbardziej perspektywicznych jest kolej, której może zaoferować m.in. specjalne ładowarki baterii do pojazdów szynowych. W wymiarze geograficznym spółka poszukuje możliwości wzrostu poprzez przejęcia.

 

– Rozmawiamy z dwiema spółkami w Polsce, również myślimy o zakupach akwizycyjnych za granicą, niestety, w związku z podpisanymi umowami nic nie mogę powiedzieć. Jeden z tych projektów jest bardzo realny – ocenia Piotr Szewczyk.

 

Piotr Szewczyk,  prezes zarządu,  APS Energia

źródło: newseria.pl

 

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik