Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® zapewnia motylom bezpieczną przystań
Data dodania: 02.11.15

Motyle to piękne i delikatne stworzenia, niezwykle wrażliwe na warunki klimatyczne. Kiedy projektanci rozpoczęli pracę nad ogrodem motyli tropikalnych w Konyi w Turcji, mieli na uwadze fakt, że zapewnienie stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza to sprawa najwyższej wagi.

 

Właśnie dlatego zwrócono się do grupy Guardian Industries, wiodącego w Europie producenta wysokiej jakości produktów ze szkła na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego, samochodowego oraz elementów wykończeniowych do wnętrz. Na potrzeby konstrukcji zamówiono prawie 1500 szyb w różnych rozmiarach.

 

 

20151022ogrod motyli tropikalnych w konyi w turcji

 

Wybrano szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28, które przepuszcza 60% światła słonecznego, ale zatrzymuje 72% ciepła, dzięki czemu zapewnia precyzyjną regulację temperatury we wnętrzu budynku. Gama produktów SunGuard eXtra Selective (SNX) to najbardziej wydajne rozwiązanie przeciwsłoneczne oferowane przez firmę Guardian. Ten rodzaj szkła zapewnia również doskonałe wrażenia estetyczne dzięki neutralnej przejrzystości oraz niskiemu poziomowi odbicia.

 

Szczególnym wyzwaniem podczas projektowania przeszklonego budynku w Konyi, gdzie panuje klimat kontynentalny z dużymi różnicami temperatur na przestrzeni roku, było zapewnienie stałych tropikalnych warunków: temperatury 26°C i wilgotności powietrza 80%. Powierzchnia konstrukcji obejmuje 380 tys. metrów kwadratowych.

 

20151022ogrod motyli tropikalnych w konyi w turcji 2

 

Muzeum zostało otwarte w lipcu 2015 roku i stanowi największą w Europie wystawę żywych motyli. Na powierzchni 1 600 metrów kwadratowych mieszka około 6 000 okazów motyli z 15 gatunków oraz 20 000 tropikalnych roślin z 98 gatunków.

 

Szkło SunGuard nie tylko pomaga chronić te rzadkie i cenne rośliny i owady, ale także wpływa na energooszczędność i ekologiczność budynku. Projekt muzeum w Konyi, jako pierwszy tego typu obiekt w Turcji, zdobył srebrny certyfikat LEED (LEED to system oceny budynków opracowany przez Amerykańską Radę Budownictwa Ekologicznego).
Produkty SunGuard mogą pomóc budynkom w zdobyciu dodatkowych punktów potrzebnych do uzyskania upragnionego certyfikatu LEED.

 

Podczas pracy nad projektem gmina Konya Selçuklu współpracowała z międzynarodowym biurem projektowym Arup oraz skorzystała z usług budowlanych spółki Akçim-Evça.
Ogród motyli tropikalnych w Konyi w Turcji to niejedyny budynek, w którym wykorzystano szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28.

 

20151022ogrod motyli tropikalnych w konyi w turcji 3

 

Produkt ten znalazł zastosowanie również w polskim budownictwie, np. w obiekcie Przystań Hotel & SPA w Olsztynie. Szkło Guardian SunGuard® SNX 60/28 użyto także na fasadzie Lotniska Jana Pawła II w Balicach od strony pasa startowego, co zapewnia doskonałą widoczność wszystkim obserwującym.


- See more at: http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/komunikat/351#sthash.YyRnj2Ox.dpuf

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik