Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Produkty D+H w Narodowym Forum Muzyki
Data dodania: 10.02.16

Narodowe Forum Muzyki to nowy obiekt na architektonicznej mapie Wrocławia, usytuowany w centrum miasta, przy Placu Wolności 1. Architektom pracowni Kuryłowicz & Associates udało się stworzyć budynek, który swoim wyglądem nawiązuje do sąsiadującej historycznej zabudowy, a jednocześnie poprzez inspiracje do instrumentów muzycznych m.in. skrzypiec i fortepianu posiada oryginalny oraz niepowtarzalny wygląd i kolorystykę. W inwestycji wykorzystano chwytaki elektromagnetyczne z oferty D+H Polska będące elementem systemu zamknięć przeciwpożarowych.

 

Gmach Narodowego Forum Muzyki ma 6 naziemnych i 3 podziemne kondygnacje, na których znalazły się m.in. cztery sale koncertowe, studio nagrań, przestrzeń wystawiennicza, księgarnia czy biblioteka. Powierzchnia całkowita wynosi 48 tys. m2. Główna sala koncertowa została przewidziana na 1800 osób. Obiekt będzie gromadzić uczestników największych wrocławskich festiwali m.in. Wratislavia Cantans, Forum Musicum i Musica Polonica Nova.

 

 

20160202dh nfm male

Widok na bryłę obiektu od strony ul. Krupniczej, fot. D+H Polska

 

Najważniejsze zadania chwytaków

Chwytaki elektromagnetyczne pełnią podwójne zadanie, po pierwsze podczas codziennego użytkowania budynku blokują drzwi wewnętrzne w pozycji otwartej tak, by nie utrudniały poruszania się po budynku. Po drugie, w przypadku wykrycia zagrożenia przez czujniki przeciwpożarowe następuje zwolnienie blokad, a wyposażone w samozamykacze drzwi ulegają automatycznemu zamknięciu. Dzięki temu stają się barierą utrudniającą rozprzestrzenianie się ognia oraz dymu do niezagrożonych obszarów obiektu. Szeroka gama chwytaków dostępnych w ofercie firmy D+H oraz możliwości ich lakierowania na dowolny kolor pozwalają na ich użycie do najbardziej wyszukanych projektów architektonicznych.

 

 

20160202dh chwytak elektromagnetyczny

Chwytak elektromagnetyczny GTR 048000 A10, łamany fot. D+H Polska

 

Działanie systemu zamknięć przeciwpożarowych

System zamknięć przeciwpożarowych firmy D+H Polska składa się z zestawu chwytaków elektromagnetycznych, zwor i kotw oraz sterującej nimi centrali BAZ 04-N-UT.

 

Centrala po otrzymaniu informacji o zagrożeniu pożarowym, zwalnia chwytak elektromagnetyczny przytrzymujący konkretne drzwi powodując ich zamknięcie. Dodatkowo, centrale BAZ mogą stanowić część większego systemu i być zewnętrznie sterowane przez centralę sygnalizacji pożarowej, bądź centralę oddymiania RZN. W ten sposób zarządzający budynkiem ma możliwość indywidualnego dopasowania działania systemu do konkretnych potrzeb i możliwości.

 

 

20160202dh przyklad wykorzystania male

Przykładowe wykorzystanie chwytaka elektromagnetycznego, fot. D+H Polska

 

Dane techniczne chwytaka elektromagnetycznego GTR 048000 A10:

Zasilanie: 24 VDC

Prąd: 67 mA

Siła: 400 N

Moc znamionowa: 1,6 W

Stopień ochrony: IP 42

W zestawie ze zworą kątową

Wymiary w mm: 90x80x150/175

 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik