Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Rolety dachowe – ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem
Data dodania: 18.05.16

Korzyści wynikające z zagospodarowania przestrzeni na poddaszu to dodatkowe pomieszczenia do zamieszkania, szczelny i ciepły dach oraz więcej światła dziennego. Specyfiką poddaszy jest jednak to, że latem, pod wpływem działania promieni słonecznych, silnie się nagrzewają. Rozwiązaniem problemu jest zamontowanie w oknach rolet dachowych.

 

 20160505A Fantazja premium Anwis

 


Adaptacja poddasza, pomimo tego, że pozwala na zaaranżowania ciekawej przestrzeni, w której mogą znaleźć się sypialnie domowników, miejsce do pracy, łazienka, wiąże się jednak z kilkoma problemami. Jednym z nich jest nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń latem, a zimą ucieczka ciepła z wnętrza na zewnątrz poprzez dach.


W sezonie letnim, kiedy to pomieszczenia na poddaszu są najbardziej narażone na nagrzewanie się w wyniku silnego działania promieni słonecznych niezastąpione są rolety mocowane w oknach połaciowych. Zastosowanie dobrych jakościowo osłon wewnętrznych umożliwi również ochronę przed dokuczliwym działaniem słońca.

 

20160505A Fantazja premium  Anwis 3


Funkcje rolety wewnętrznej
Rolety wewnętrzne oraz żaluzje plisowane dachowe, które znajdziemy w ofercie firmy ANWIS, pełnią funkcję zaciemniającą oraz dekoracyjną. W oknach dachowych, które zlokalizowane są od strony południowej, narażonej na silne nasłonecznienie, powinny się znaleźć rolety zaciemniające. Ich główną zaletą jest to, że zapewniają niemal 100-procentowe zaciemnienie, uniemożliwiając dotarcie promieniom słonecznym do wnętrza pomieszczenia i tym samym jego nagrzewanie się.

 

Przykładem takiego rozwiązania z oferty firmy ANWIS jest roleta Fantazja Premium. Zastosowane w produkcie rozwiązania: prowadnice boczne i kaseta osłaniająca, wpływają na ograniczenie do minimum przenikania światła. Kontrolę nad dopływem światła słonecznego umożliwia mechanizm samohamujący, dzięki któremu możliwe jest ustawienie rolety na dowolnej wysokości, w zależności od zamierzonego efektu – pełne oświetlenie wnętrza, półmrok, całkowite zaciemnienie.

 

20160505A Fantazja Premium  Anwis 2


Ważne jest również to, że opuszczanie oraz zwijanie rolety nie wiąże się z zamykaniem okna, dzięki czemu zapewniony jest stały dostęp świeżego powietrza do wnętrza. Płynne prowadzenie tkaniny możliwe jest bowiem przy uchylonym oknie, a łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną, zabezpiecza ją przed wypadaniem z prowadnic bocznych. Z kolei możliwość sterowania roletą za pomocą sztycy sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do okien dachowych, do których, ze względu na wysokość ich umiejscowienia, dostęp może być utrudniony.


Żaluzje plisowane
Ciekawym produktem oferowanym przez ANWIS, który z całą pewnością zadowoli użytkowników, poszukujących oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań, jest żaluzja dachowa plisowana. Żaluzja, podobnie jak roleta dachowa wewnętrzna, wyposażona została w szereg rozwiązań umożliwiających bezproblemową obsługę: samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaska kaseta osłaniająca, możliwość sterowania za pomocą sztycy.


Żaluzja plisowana ANWIS to produkt o szerokim zastosowaniu, o czym świadczy to, że może być montowana w nietypowych oknach. Idealnie nadaje się do okien w kształcie półkola, trapezu, trójkąta, które na poddaszach również występują. Sprawdzi się także w przeszklonych konstrukcjach dachowych. Wyposażenie żaluzji w mechanizm sterowania elektrycznego wpływa na funkcjonalność i wygodę obsługi, co z przypadku osłon montowanych w oknach dachowych ma duże znaczenie.

 

20160505A Zaluzja plisowana Anwis


Bogata kolekcja wzorów i kolorów materiałów oraz detali wykończeniowych oraz możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań, np. dwie tkaniny w jednym systemie montowane na jednym oknie, sprawia, że jest to produkt, dzięki któremu poddasze będzie nie tylko chronione przed nagrzewaniem się, ale i stylowo urządzone.

 

W ofercie firmy ANWIS znajdziemy materiały o różnej transparentności, nie tylko te o właściwościach zaciemniających. Dzięki temu, decydując się na wybór określonego rozwiązania nie musimy się kierować wyłącznie względami praktycznymi, ale także dekoracyjnymi.

 

Rolety i żaluzje dachowe ANWIS to produkty znajdujące zastosowanie w każdego rodzaju oknach dachowych: drewnianych oraz z PVC. Ich podstawową funkcją jest kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego, ale dzięki dużemu wyborowi kolorów, wzorów nadadzą również nowoczesny i stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu na poddaszu.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik