Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

AWBUD spodziewa się nowych kontraktów przy projektach energetycznych. Chce działać także w innych gałęziach przemysłu
Data dodania: 23.05.16

Grupa budowlana AWBUD liczy na podpisanie nowych kontraktów na usługi rewitalizacyjne oraz w ramach projektów związanych z branżą energetyczną. W przyszłości nie wyklucza spróbować sił również w innych gałęziach przemysłu, m.in. w hutnictwie oraz chemii. Nie obawia się przy tym presji ze strony konkurentów. Zdaniem prezesa Michała Wuczyńskiego rynek generalnego wykonawstwa jest bardzo chłonny, a koniunkturę powinny wspierać przetargi związane z budową infrastruktury drogowej i kolejowej.

 

 

 

– Bierzemy udział w wielu projektach w zakresie rewitalizacji. Kończymy obecnie nasze stare projekty. Liczymy na podpisanie nowych kontraktów i znaczący wpływ przychodów z tego tytułu – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud SA.

 

Grupa Awbud uczestniczyła w największych polskich projektach rewitalizacyjnych, takich jak m.in. przebudowa Galerii Mokotów, rewitalizacja Galerii Wileńskiej czy odnowienie biurowców Adgar Park West w Warszawie.

W 2015 roku przychody Awbudu w obszarze budownictwa komercyjnego, w tym rewitalizacji, przekroczyły 88 mln zł.

– Występujemy także jako podwykonawca w licznych projektach związanych z branżą energetyczną. Usługi w tym obszarze, a konkretnie w zakresie instalacji mechanicznych, realizuje zarówno nasza spółka zależna – Instal Lublin, jak i nasz biznes żelbetowy – Awbud Żelbet – informuje Wuczyński.

 

Prezes spółki tłumaczy, że wszystkie najważniejsze przedsięwzięcia związane z branżą energetyczną realizowane są przy współudziale Awbudu. Wśród nich znajdują się m.in. prace dla elektrowni Opole, Włocławek czy Jaworzno. W portfolio zrealizowanych usług znajdują się także usługi związane z budową nowego bloku Elektrowni Kozienice.

– Większość poważnych budów energetycznych ma udział w naszym portfelu zleceń podwykonawczych, żelbetowych albo instalacji mechanicznych – stwierdza przedstawiciel spółki. – Biznes jest bardzo rozwojowy i liczymy na dalsze zlecenia – dodaje.

 

Projekty dla budownictwa przemysłowego były w ubiegłym roku drugim, najważniejszym obszarem działalności Awbudu. Grupa uzyskała w tym segmencie blisko 80 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 67 proc. lepszym niż rok wcześniej.

Spółka liczy na realizację projektów związanych nie tylko z energetyką, lecz także z innymi gałęziami przemysłu. W 2016 roku podpisała m.in. kontrakt ze spółką CMC Poland na wymianę maszyny odlewniczej w hucie szkła w Zawierciu. W swoim portfelu ma także zlecenia dla przemysłu chemicznego. Zarząd spółki nie obawia się jednocześnie presji ze strony konkurencji.

 

– Jeśli popyt na usługi podwykonawcze pojawi się również w zakresie infrastruktury, czy to drogowej, czy kolejowej, to firmy mogą mieć problemy ze znalezieniem podwykonawców – stwierdza Wuczyński. – Natomiast nie jest to powód do zmartwień dla naszej spółki. Będzie to miało raczej pozytywny wpływ na marże tego biznesu, co przełoży się także na naszą rentowność – podkreśla.

Michał Wuczyński, prezes zarządu, Awbud SA

źródło: newseria.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik