Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Urok łazienkowych wnęk
Data dodania: 24.05.16

Dawno temu, kiedy brakowało rozwiązań technicznych i produktowych dostosowanych do potrzeb klientów, nietypowy rozkład łazienki stanowił niemały problem. Te ciężkie czasy odcisnęły piętno na wyobraźni zbiorowej, w której nadal dominuje przekonanie, że dobra łazienka to prosta łazienka. Teraz już nie musi tak być!

 

20160505sanplast P TX5

 


Najczęściej spotykaną „atrakcją” konstrukcyjną w pomieszczeniach łazienkowych są oczywiście wnęki. Można je wykorzystać na wiele sposobów i w zależności od rozmiarów ukryć w nich pralkę, stworzyć wygodną przestrzeń do przechowywania akcesoriów łazienkowych, a nawet… urządzić w nich funkcjonalny prysznic. Jeśli jest taka możliwość, w ściance oddzielającej wnękę od reszty pomieszczenia warto wykuć półki na kosmetyki.

 

20160505sanplast P-ALTIIa


Dla niektórych perspektywa urządzenia prysznica we wnęce jest na tyle atrakcyjna, że decydują się na przygotowanie jej we własnym zakresie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą nam na stworzenie idealnego miejsca kąpielowego. Możemy wybierać spośród drzwi skrzydłowych, przesuwnych, konstrukcje bezramowe i z ramą. W zależności od zasobności portfela, a także od preferencji użytkowników wnęki, dostępnych jest wiele rozwiązań, które idealnie dopasowane są do naszej łazienki. Stanowić ona może interesujący element kompozycji w łazienkowym wnętrzu.

 

20160505sanplast DJ2 FREE cm sb W0


Pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego brodzika, ale nie stanowi to problemu dzięki coraz bogatszej ofercie ich typów i rozmiarów. Dostępne są w niej produkty w wielu wymiarach, a także kolorach. „Wybór odpowiednich produktów do łazienki z wnęką nie jest już problemem. SANPLAST SA posiada w swojej ofercie drzwi prysznicowe, które dostępne są w 6 seriach produktowych. Dodatkowo można je kompletować z brodzikami. Popularne w ostatnich latach są te płaskie. Niesłabnącą popularnością cieszą się u nas te z serii Space Mineral. Tutaj także Sanplast SA daje nam szeroki wybór, oferując zarówno atrakcyjne rozwiązania ekonomiczne jak i bardziej ekskluzywne drzwi do kabin.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

 

20160505sanplast DJ2 PRIIISS2 PRIII-sb-W0


A jeśli kusi nas wizja posiadania prysznica we wnęce łazienkowej, ale nie chcemy decydować się na radykalną przebudowę pomieszczenia, warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem, zyskującym dużą popularność w ostatnim czasie. Mowa o kabinie typu Walk-In, najprostszej a zarazem najbardziej nowoczesnej konstrukcji prysznicowej, na którą coraz więcej osób decyduje się ze względu na wygodę użytkowania i minimalistyczne wzornictwo. Urządzając łazienkę mamy więc w czym wybierać, i to nie zależnie czy posiadamy wnękę czy nie.

 

20160505sanplast D2-ALTIIa