Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Otwórz się na możliwości szkła
Data dodania: 31.05.16

Szkło, szlachetny i praktyczny materiał, znajduje coraz więcej zastosowań. Wachlarz jego odmian, maszyny i akcesoria do obróbki oraz niejednokrotnie odważne propozycje wykorzystania będzie można znaleźć w Poznaniu w dniach 16-19 listopada podczas Targów Branży Szklarskiej GLASS 2016. Spotkaniu branży towarzyszyć będą Targi Branży Kamieniarskiej STONE.

 

 

20160525fotobueno STONE

 

 

Szkło znajduje wiele zastosowań we współczesnym świecie. To materiał dwoistej natury – nada pięknego charakteru wnętrzom domów i mieszkań, uszlachetni i uatrakcyjni elementy dekoracyjne. Z drugiej strony, dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu, stał się w ostatnich latach idealnym materiałem konstrukcyjnym.

 

Nowoczesne i śmiałe projekty wykorzystujące szkło w różnych sektorach gospodarki sprawiają, że zmienia się dzisiejsze postrzeganie go jako materiału kruchego na rzecz wielofunkcyjnego. W rzeczywistości o tym, jak ten surowiec zostanie wykorzystany decyduje w obecnych czasach już tylko wyobraźnia.

 

 

Skorzystaj z synergii branż
Od zeszłego roku ekspozycja targów GLASS odbywa się łącznie z targami STONE. Oferta zbliżonych do siebie branż, stanowi bowiem doskonałą okazją do nawiązania lukratywnych kontaktów biznesowych oraz poznania technologii stosowanych przy obróbce szkła i kamienia.

 

Do udziału w wydarzeniu Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają dostawców maszyn i narzędzi, preparatów chemicznych oraz firmy koncentrujące się na obróbce szkła i produkujące gotowe wyroby, niezależnie od ich zastosowania.

 

Do dyspozycji wystawców oddane zostaną nowoczesne, klimatyzowane i przestrzenne pawilony z pełną infrastrukturą techniczną, dzięki czemu wystawcy uzyskają szerokie możliwości prezentacji, z pokazami maszyn w ruchu włącznie.

 

„Spodziewamy, że oferta wystawców zainteresuje producentów gotowych wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, producentów szkła płaskiego, huty szkła, wszystkich tych dla których szkło jest fascynującym tworzywem oraz projektantów i architektów wnętrz” – mówi Bartosz Zeidler, Dyrektor Grupy Produktów.

 

 

Co w programie ?
Listopadowe wydarzenie to nie tylko ekspozycja. Niewątpliwie wartością dodaną targów będą merytoryczne dyskusje i profesjonalnie przygotowane pokazy.

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie, przy wsparciu merytorycznym redakcji Czasopisma „Świat Szkła” zorganizują wykłady na temat zastosowania szkła artystycznego w architekturze przedstawiające ciekawe przykłady rozwiązań w obiektach użyteczności publicznej w Polsce i na całym świecie.

 

Ponad to powstaną trzy przestrzenie tematyczne - Akademia Fusingu, Glassprint i Glassdecor prezentujące nowe możliwości zdobienia szkła oraz zastosowania różnych technologii przy wytwarzaniu szkła warstwowego, druku na szkle i fusingu. Mamy nadzieję, że uda się również zademonstrować druk 3D – dodaje Bartosz Zeidler.

 

 

W tym samym czasie
W trakcie trwania targów GLASS i STONE odbędą się także Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA licznie odwiedzane przez osoby duchowne odpowiedzialne za inwestycje w parafiach i zakonach oraz największe targi branży pogrzebowej w Europie Środkowo-Wschodniej MEMENTO Poznań.

 

Więcej informacji na stronie www.glass.mtp.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik