Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Canon rozwija ofertę druku 3D w regionie EMEA
Data dodania: 14.06.16

20160606Canon-VCS Firma Canon Europe rozszerza swoją ofertę w zakresie druku 3D na rynku europejskim. W marcu 2015 r. rozwiązania 3D Canon wprowadzono w dziewięciu regionach na całym kontynencie. Oferta Canon w zakresie druku 3D pomaga firmom rozwijać swoją działalność w zakresie tworzenia prototypów, implementacji narzędzi wykorzystywanych w produkcji oraz tworzenia docelowych modeli. Rozwiązania Canon pozwalają na oszczędność czasu, kosztów i eliminują konieczność outsourcingu przez co znacząco zwiększają efektywność produkcyjną przedsiębiorstw z różnych branż.

 

 

Obecność oferty druku 3D Canon na kluczowych dla marki rynkach jest wynikiem rosnącego zainteresowania przedsiębiorstw w obszarze innowacyjnych technologii. Wieloletnia, bliska współpraca z podmiotami z sektora edukacyjnego oraz AEC (architektura, inżynieria, budownictwo) oraz rosnące potrzeby w zakresie szybkiego i elastycznego dostępu do nowoczesnych rozwiązań sprawiła, że Canon rozwija technologie druku 3D w oparciu o korzyści, jakie może on przynieść klientom teraz i w przyszłości.

 

Ekspansja Canon na rynku druku 3D odzwierciedla zaangażowanie firmy w rozwój nowoczesnych technologii oraz kompleksowych kompetencji doradczych, które wspólnie przekładają się na wzrost efektywności i odkrywanie nowych szans biznesowych przez klientów. Usługi takie jak konsulting, profesjonalne wsparcie klientów końcowych oraz doradztwo dla przedsiębiorstw, które chcą rozwijać swoje kompetencje w oparciu o możliwości druku 3D, to kluczowe kierunki rozwoju biznesowego Canon w tym zakresie. Dlatego przedsiębiorstwa, które chcą zainwestować w rozwiązania z obszaru druku 3D, z pewnością docenią wiarygodność, rozbudowaną ofertę oraz konsekwentny rozwój produktów i usług Canon, jako zaufanego partnera biznesowego.

 

Sarah Thomas, Wydział Inżynierii, Uniwersytet w Nottingham, mówi: „Współpraca z Canon przynosi nam korzyści w kilku wymiarach. Podejście partnerskie firmy, doskonała znajomość branży oraz kompleksowe wsparcie w zakresie użytkowania innowacyjnych urządzeń pomogły nam przekształcić naszą uczelnię w nowoczesne środowisko pracy twórczej. Dzięki nowym technologiom Canon nasi studenci mogą produkować dobrze wykonane i dopasowane modele wysokiej jakości, które rozwijają ich kreatywność i pozwalają przesuwać granice wyobraźni. Byliśmy także zachwyceni profesjonalnym doradztwem na każdym etapie procesu wdrożeniowego. Jesteśmy przekonani, że zarówno merytoryczne wsparcie, jak i same technologie będą dobrze służyły naszym architektom teraz i przez długie lata”.

 

Chris Blake, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w dziale druku 3D, Canon Europe dodaje: „Świadomość możliwości biznesowych, jakie wynikają z wykorzystania technologii druku 3D sprawia, że rynek ten rośnie w oszałamiającym tempie. Firma Canon wspiera klientów, wskazując im potencjał i szanse inwestycji w rozwiązania druku 3D na każdym etapie ich biznesowej ewolucji. Od odkrywania nowych możliwości, do szybkiego i precyzyjnego wykonywania prototypów – druk 3D oferuje nieograniczone możliwości i potencjał wykorzystania w przedsiębiorstwach z wielu kluczowych obszarów, takich jak AEC czy branża produkcyjna. Dlatego będziemy nieustannie wspierać naszych klientów i partnerów poprzez konsekwentny rozwój kompetencji w dziedzinie druku 3D, który z pewnością przełoży się na sukces naszych kontrahentów”.

 

 

Canon ogłasza strategiczne partnerstwo z firmą Materialise i umacnia swoją pozycję w zakresie rozwiązań 3D

Warszawa, 8 czerwca 2016 r. – Canon Europe ogłosił nawiązanie strategicznego partnerstwa z czołowym dostawcą oprogramowania z zakresu Additive Manufacturing (AD) i usług druku 3D – firmą Materialise NV (NASDAQ; MTLS).


W ramach partnerstwa, obecni i nowi klienci Canon zyskają dostęp do oprogramowania Materialise Magics – narzędzia umożliwiającego wydajne i intuicyjne prototypowanie w ramach środowiska 3D czy Additive Manufacturing – najbardziej wyspecjalizowanego i rozbudowanego narzędzia, pozwalającego zarówno na przygotowanie, jak i na modyfikacje plików STL, a nawet całych procesów druku.


Oprogramowanie Materialise Magics charakteryzuje się łatwym w obsłudze interfejsem z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika, a dzięki rozbudowanym możliwościom przygotowania danych, cały proces druku 3D przebiega bardzo płynnie.

Dodatkowo, uzupełniając funkcjonalności usługi o profesjonalne wsparcie i doradztwo specjalistów Canon, klienci zyskają korzyści w takich obszarach, jak:
• Import niemal wszystkich formatów plików 3D z pełną informacją o kolorach natywnych dla zachowania pełnej kontroli.
• Naprawa i przygotowanie plików, korekta błędów, zapewnianie szczelności modeli oraz tworzenie własnych skrótów dla usprawnienia przygotowań druku 3D.
• Możliwość rozbudowy i edycja danych dla uzyskania lepszego efektu, np. podczas dodawania logo, numeru seryjnego czy pustych elementów, ale także nadawania odpowiedniej tekstury czy zmieniania siatki trójkątów.
• Przygotowanie platformy, powielanie i poprawne rozmieszczenie elementów.
• Poprawa procesu druku, przegląd elementów składowych, wykrywanie błędów, zapisywanie platform czy generowanie raportów z działań.


Chris Blake, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w dziale druku 3D, Canon Europe mówi: „Rynek druku 3D rozwija się niezwykle szybko, stwarzając ogromne możliwości dla kreatywnych i komercyjnych zastosowań. Canon od zawsze stara się rozwijać swoją ofertę rozwiązań tak, aby klienci zyskali jak najwięcej korzyści. Rozpoczęcie współpracy partnerskiej z Materialise potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój zaawansowanych produktów i rozwiązań 3D oraz dążenie do dostarczania profesjonalnych usług doradczych”.


Lieve Boeykens, Business Line Director 3D Printing Professionals, Materialise, komentuje: „Aby realizować nowe pomysły naszych klientów, Materialise nieustannie rozwija profesjonalne oprogramowanie, podnosząc płynność i wydajność procesu pracy z drukarkami 3D. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podjęcia współpracy z tak zaufanym partnerem, jakim jest Canon. Odpowiednie wykorzystanie naszych produktów do produkcji najbardziej innowacyjnych projektów przyniesie wymierne korzyści biznesowe”.


Oprogramowanie Materialise Magics jest dostępne dla klientów Canon w Europie od 3 maja 2016 r.