Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Hunter Douglas wprowadza tkaninę Panama Chrome – wewnętrzne rolety o wysokim stopniu ochrony przed nadmiarem światła i ciepła
Data dodania: 14.06.16

Hunter Douglas zaprezentował nową tkaninę wykorzystywaną do rolet wewnętrznych: Panama Chrome. Łączy ona rzadko spotykane jednocześnie właściwości: skuteczną kontrolę dopływu światła i ciepła oraz doskonałą widoczność. Panama Chrome charakteryzuje się wartością odbicia promieniowania słonecznego na poziomie 75%. Jest to najwyższy wskaźnik spośród wszystkich materiałów przeznaczonych do wewnętrznych systemów kontroli przeciwsłonecznej. Każdy z pięciu dostępnych kolorów, łącznie z najjaśniejszymi, sklasyfikowany jest zgodnie z systemem BREEAM w kategorii „Glare Control 3” - najwyższej dla rolet wewnętrznych zachowujących dobrą widoczność.

 

 

20160606Panama Chrome Hunter Douglas 2

 

Tak wysoka klasa wynika ze specjalnej powłoki, którą pokryty jest materiał. Zapewnia ona przenikalność światła widzialnego na poziomie poniżej 2%, natomiast dzięki precyzyjnemu utrzymaniu stopnia otwartości tkaniny na poziomie OF= 3%, użytkownicy mogą obserwować teren przed budynkiem. Nowe rozwiązanie zostało po raz pierwszy wykorzystane w zespole szkół Penta Scala Rietvelden College w Spijkenisse w Holandii. Do końca sierpnia br. 265 sztuk rolet EOS®500 z tkaniną Panama Chrome zostanie zainstalowanych w salach wykładowych. Rozwiązanie stanowi alternatywę dla zewnętrznych żaluzji.

 

 20160606Panama Chrome Hunter Douglas 3


Materiał Panama Chrome jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń oraz innych zewnętrznych czynników. Rolety są proste w utrzymaniu, cechują się dwukrotnie większą wytrzymałością niż rolety zewnętrzne oraz generują niższe koszty obsługi. „To idealne rozwiązanie dla szkół” – stwierdził Ronald Fleer, Menedżer ds. Sprzedaży Hunter Douglas. „Podstawowy wymóg to zapewnienie takich samych właściwości związanych z kontrolą promieni słonecznych i ciepła jak w przypadku rolet zewnętrznych oraz utrzymanie dobrej widoczności. Materiał Panama Chrome spełnia te oczekiwania.” – dodaje Fleer.

20160606Panama Chrome Hunter Douglas 4

 


Każdy z pięciu dostępnych kolorów – od czarnego do białego – charakteryzuje się wartością odbicia promieniowania słonecznego na poziomie ponad 75%. To oznacza, że tkaniny Panama Chrome należą do najskuteczniejszych osłon wewnętrznych na rynku. Poza cennymi właściwościami w zakresie kontroli dopływu ciepła, Panama Chrome cechuje się wysoką skutecznością pod względem kontroli światła. Specjalna powłoka gwarantuje przenikalność światła widzialnego na poziomie poniżej 2%  a całkowita przenikalność światła wynosi 3%.

 20160606Panama Chrome Hunter Douglas 5


Połączenie tych właściwości pozwoliło osiągnąć kategorię „Glare 3” w klasyfikacji EN145032. Kombinacja powłoki z metalu, odpowiedniego splotu tkaniny i 3% stopnia otwartości tkaniny gwarantuje dobrą widoczność, nawet w przypadku najjaśniejszych kolorów, takich jak White, White Linnen, Pearl White. „Opisane właściwości sprawiają, że materiał wyróżnia się na tle rynku. Wybór jasnej kolorystyki wnętrza powoduje, że konieczne jest wykorzystanie w roletach zaciemniającego materiału o wysokiej gęstości, aby osiągnąć odpowiedni efekt wizualny. W przypadku większości jaśniejszych materiałów dostępnych na rynku, widoczność na zewnątrz budynku w takiej sytuacji zostałaby osłabiona.” – dodaje Ronald Fleer.

 

 

20160606Panama Chrome Hunter Douglas 1

 


Dzięki kombinacji włókna szklanego oraz PCV, nowa tkanina roletowa Hunter Douglas jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia co jest szczególnie ważne dla zastosowań w miejscach, gdzie przebywają dzieci. W ramach projektu realizowanego w Penta Scala Rietvelden College w Spijkenisse, Hunter Douglas współpracował z firmą Jaloezieënfabriek Zuid z Rotterdamu.

 

W klasach lekcyjnych zostanie zamontowane 265 rolet w systemie EOS®500, za który firma Hunter Douglas
w 2012 roku otrzymała jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie - iF Design Award. Wyróżnienie zostało przyznane za modułową konstrukcję rolet z ponad 300 opcjonalnymi elementami pozwalającymi na ścisłe dostosowanie produktu do specyfikacji projektu.


Pierwsze 100 rolet EOS® 500 z tkaniną Panama Chrome zostało zamontowanych w maju, kolejne etapy projektu realizowane będą w czerwcu i sierpniu. Ogólnie w placówce zainstalowane zostaną rolety w odcieniu Black Pearl o łącznej powierzchni 1150 m2.

więcej informacji o firmie na stronie: www.hunterdouglas.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik