Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

W Wilanowie ma powstać nowoczesna galeria handlowa. Inwestor czeka na pozwolenie na budowę
Data dodania: 15.06.16

Według badań Millward Brown aż 90 proc. mieszkańców warszawskiego Wilanowa chce budowy na terenie dzielnicy galerii handlowej. Wyczekiwana inwestycja w prężnie rozwijającej się od 15 lat dzielnicy ma szansę na realizację. Globe Trade Centre zamierza wybudować Galerię Wilanów przy ul. Przyczółkowej. Uwzględnienie znaczącej części postulatów zgłoszonych przez Radę Dzielnicy Wilanów dotyczących wyglądu oraz zastosowań budynku oraz aktywny dialog ze społecznością lokalną pozwoliły wypracować kompromisową wersję projektu flagowej inwestycji GTC. Między innymi ograniczono wielkość bryły, zaplanowano więcej terenów zielonych wokół obiektu, i otwarto przestrzeń galerii na zewnątrz. GTC czeka teraz na pozwolenie na budowę.

 

 

 

‒ Wznowiliśmy postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę Galerii Wilanów, które zawiera zmodyfikowany plan inwestycji uwzględniający aż 15 z 19 postulatów Rady Dzielnicy. W tej chwili trwa procedura jego podnoszenia przez miasto, czyli potwierdzenia tego, że został złożony zgodnie z wymogami i że można podjąć rozpatrywanie merytoryczne. Od tego czasu władze mają około 65 dni na to, żeby taką decyzję wydać. To może się wydłużyć przez dodatkowe pytania, ale myślę, że w ciągu paru miesięcy powinna być decyzja ‒ mówi agencji Newseria Biznes Rafał Twarowski, Dyrektor Zarządzający Galerii Wilanów.

 

Nowoczesna Galeria, która ma powstać przy ul. Przyczółkowej, naturalnie oddzieli mieszkalną, prężnie rozwijającą się część warszawskiego Wilanowa od części historycznej. GTC podjęło rozmowy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, by na bieżąco konsultować planowane rozwiązania architektoniczne i aby koncepcyjnie połączyć tradycje z nowoczesnością. Budynek ma być przyjazny dla środowiska, mieć częścią rozrywkową, plac zabaw, otwarte przestrzenie i pasma zieleni.

‒ Udostępniliśmy przestrzeń na place publiczne oraz unowocześniliśmy fasadę budynku, tak by wpisywała się w koncepcję urbanistyczną Miasteczka Wilanów. Te zmiany poprawiły wygląd bryły budynku, co do funkcjonalności oraz liczby najemców nic nie zmieniliśmy ‒ mówi Rafał Twarowski.

 

Do grona najemców Galerii Wilanów już dołączyli Cinema City, Carrefour, H&M, Grupa LPP i wiele innych.

W trakcie pozyskiwania dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, takich jak decyzja konserwatora zabytków, decyzja środowiskowa, decyzja drogowa i wiele wiele innych, deweloper zlecił wykonanie szeregu analiz i opracowań, by zbadać wszelkie uwarunkowania funkcjonalne, historyczne i krajobrazowe obejmujące obszar przedpola Pałacu Wilanowskiego. GTC zadeklarowało zbudowanie infrastruktury drogowej, doprowadzenie linii tramwajowej pod teren Galerii i modernizacji fragmentów już istniejących. Na inwestycję w układ drogowy Wilanowa deweloper planuje przeznaczyć 65 mln zł.

‒ Przebudujemy ulice Przyczółkową, Branickiego, Gieysztora i Herbu Szreniawa, zrobimy trzy tunele wyprowadzające ruch samochodowy oraz ruch rowerowy. Przeniesiemy również tym tunelem ruch rowerowy i spacerowiczów do pałacu po drugiej stronie ul. Przyczółkowej, która dzisiaj jest barierą dla mieszkańców Miasteczka Wilanów ‒ mówi Rafał Twarowski

 

W Wilanowie już dziś mieszka ponad 30 tys. osób. To jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Takiego obiektu handlowo-usługowego jeszcze na jej terenie nie ma. Galeria Wilanów będzie pierwszym centrum handlowym nowej generacji, położonym w południowej części Warszawy.

‒ Jak pokazały badania Millward Brown, 90 proc. mieszkańców chce Galerii Wilanów na kształt Galerii Mokotów uznanej w badaniach za ulubioną wśród respondentów. Co ważne, obiekt nie tylko zaoferuje bogatą ofertę handlową, lecz także będzie miejsce spotkań dla mieszkańców – śródmieściem, którego tak brakuje w Miasteczku Wilanów. Uważam, ze wiele rzeczy, o których mieszkańcy marzą, da właśnie Galeria Wilanów – dodaje Rafał Twarowski.

Rafał Twarowski,  przedstawiciel GTC

źródło: newseria.pl

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik