Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Szkło PRIVA-LITE Saint-Gobain w obiektach opieki zdrowotnej
Data dodania: 28.06.16

Nowopowstające bądź modernizowane obiekty opieki zdrowotnej niewątpliwie wyróżniają się przestronnymi, przyjaznym i jasnymi wnętrzami. Zgodnie z najnowszymi trendami aranżacyjnymi w wyposażeniu wnętrz placówek leczniczych coraz częściej gości szkło, które dzięki swoim zaletom i właściwościom architektonicznym jest chętnie wykorzystywane jako element budowlany. Szkło PRIVA-LITE firmy Saint-Gobain idealnie wpisuje się w przestrzenie szpitali czy klinik, zapewniając intymność i komfort pacjentów oraz personelu.

 

20160622sgg 10A 513  0012249 PRIVA-LITE

 

20160622sgg 10 513  0012248 PRIVA-LITE

 

Zapewnijmy sobie komfort
W ośrodkach opieki zdrowotnej jednymi z najbardziej pożądanych cech wnętrz jest zapewnienie prywatności, komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Wykorzystanie szkła o zmiennej przezierności PRIVA-LITE jako elementu ścian działowych zapewnia pacjentom tak potrzebną dyskrecję. Ponadto, przyjemne, szklane ściany zapewniają dodatkową przestrzeń i dostęp do światła dziennego, które korzystnie oddziałuje na samopoczucie pacjentów oraz ich szybszy powrót do zdrowia.

Wnętrze o odpowiednim charakterze ma też ogromny wpływ na pracujących w nich ludzi. Praca w nowoczesnym miejscu, gdzie przezierność szkła można zmieniać za pomocą jednego wciśnięcia przycisku jest ogromną zaletą korzystnie wpływającą na warunki pracy personelu. Dzięki temu sztab medyczny ma możliwość monitorowania pacjentów bez naruszania ich prywatności i godności.

 

 

Prymat ochrony higieny
Co istotne, użycie szkła PRIVA-LITE znacznie ułatwia utrzymane wnętrz placówek w najwyższej czystości i zapewnienie ochrony przed rozpowszechnianiem się zarazków. Tradycyjne rolety i żaluzje charakterystyczne dla placówek minionej epoki są bowiem niezwykle trudne do czyszczenia, przez co mogą zatrzymywać kurz, brud oraz kumulować bakterie. Szkło zapewnia neutralne kolory wnętrz, lepszą ochronę przed hałasem, wysoką przepuszczalność światła dziennego i prywatność „na żądanie”. Ponadto, możliwość zastosowania różnokolorowych trafili szkła w salach dziecięcych może uczynić pobyt małych pacjentów bardziej przyjemny oraz komfortowy.

 

20160622sgg 8 513  0013263 Verre PRIVA-LITE 1

 

20160622sgg 8A 513  0013265 Verre PRIVA-LITE

 

Więcej niż bezpieczeństwo
Nowoczesne szkło Saint-Gobain dedykowane centrom opieki zdrowotnej spełnia specjalne zadania, wynikające z ich charakteru i zakresu działalności. W połączeniu ze specjalistycznym szkłem SUPERCONTRYX stanowi na przykład idealne rozwiązanie jako zabezpieczenie przed promieniami Rentgena, emitowanymi podczas uzyskiwania zdjęć rentgenowskich czy radioterapii.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo personelu medycznego, konieczne jest aby projektowano specjalne pomieszczenia, których elementy konstrukcyjne i działowe tworzą barierę do rozprzestrzeniania promieni RTG. Szkło PRIVA-LITE dostępne jest także w wersji laminowanego „szkła bezpiecznego”, które chroni przed skaleczeniami w przypadku rozbicia, zabezpiecza przed agresywnym zachowaniem i chroni przed włamaniem.

 

Szkło PRIVA-LITE firmy Saint-Gobain łączy funkcjonalność, estetykę oraz gwarantuje dyskrecję. Dodatkowo jest to jedyne szkło na świecie ze zmienną przeziernością wyróżnione certyfikacją EPD, czyli Environmental Product Declaration (Deklaracja Środowiskowa Produktu). To kompleksowy produkt zapewniający ponadprzeciętny komfort użytkowania.

 

Więcej informacji o produktach na www.saint-gobain-glass.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik