Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Przesłony zewnętrzne – funkcjonalne i dekoracyjne
Data dodania: 22.08.16

Nowoczesne rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe czy też efektowne rolety Screen to rozwiązania odpowiadające wymaganiom współczesnego budownictwa. Poprzez ich zastosowanie nie tylko odgrodzimy wnętrze domu od środowiska zewnętrznego czy też będziemy mieli kontrolę nad nasłonecznieniem wnętrz, ale zyskamy również ciekawie prezentującą się fasadę.

 

20160808anw Zaluzja fasadowa ANWIS 2

 

 

Wysokiej jakości materiały jakie stosowane są do produkcji zewnętrznych przesłon okiennych ANWIS oraz nowoczesne rozwiązania w jakie zostały wyposażone sprawiają, że odpowiadają one potrzebom każdego klienta. Właściwy dla siebie produkt znajdą zarówno osoby oczekujące od zewnętrznych przesłon spełnienia określonych funkcji, jak i te, którym zależy na połączeniu praktyczności z dekoracyjnością.

 

Problemu nie stanowi dobór przesłony w zależności od wielkości okna, bowiem oferta ANWISU obejmuje zarówno rozwiązania przewidziane do montażu na oknach o standardowych wymiarach, jak i na wielkogabarytowych przeszkleniach. Z kolei realizacja produktów pod indywidualne zamówienie daje nie tylko nieograniczone możliwości aranżacyjne, ale i dopasowanie produktu do niestandardowych wymiarów okna.

 

20160808anw Zaluzja fasadowa ANWIS

 

 

Rozwiązanie dopasowane do funkcji
Zabezpieczenie wnętrza przed włamaniem czy wandalizmem zapewnią zewnętrzne rolety elewacyjne, podtynkowe i naokienne. Do zalet tego typu rozwiązań należy również ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz dobra termoizolacja. Wykorzystanie do produkcji wysokiej jakości materiałów oraz wypełnienie profili rolet pianką poliuretanową, wpływa na bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej oraz termicznej proponowanych rozwiązań. Opuszczenie rolet w zimie chroni przed ucieczką ciepła z nagrzanego pomieszczenia, natomiast latem nie pozwala, aby do wnętrza przenikały promienie słoneczne, powodując nagrzewanie się pomieszczeń.

 


Optymalną ochronę przeciwsłoneczną oraz utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń zapewnią rolety zewnętrzne Screen. Zastosowany do produkcji rolet materiał zawierający w swoich składzie włókna szklane oraz PCV sprawia, że są one nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale także odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Rolety screenowe, wyposażone w skrzynkę ekstrudowaną zapewniającą uzyskanie dużych gabarytów rolety, stanowią idealne rozwiązanie polecane nowoczesnym budynkom, charakteryzujących się wielkogabarytowymi przeszkleniami.

 

20160808anw Roleta zewnętrzna ANWIS 4

 


W nowoczesnych obiektach architektonicznych wyróżniających się dużymi przeszkleniami sprawdzą się również nowoczesne żaluzje fasadowe. Ich zastosowanie nie tylko wpłynie korzystnie na wizualny efekt fasady, ale także zapewni ochronę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Aluminiowe żaluzje fasadowe są na tyle ciekawym i intrygującym rozwiązaniem, iż nie zachodzi konieczność stosowania wewnętrznych przesłon okiennych.

 

Dekoracyjność przesłon zewnętrznych
Różnorodność oferty, bogata gama kolorystyczna oraz wzornicza proponowanych rozwiązań sprawia, że odpowiednie dla siebie osłony okienne znajdą zarówno zwolennicy budownictwa tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Można je dopasować zarówno do stylu w jakim został wybudowany dom, jak i do koloru fasady.


Charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa niezwykle efektowne tafle szkła, sięgające od podłogi, aż po sufit, wymagają równie efektownych osłon. Interesujący i wyjątkowy efekt zyskamy dzięki zastosowaniu żaluzji fasadowych czy rolet screenowych. Ich dodatkowym atutem jest to, że doskonale komponują się z materiałami stosowanymi w nowoczesnym budownictwie.

 

20160808anw Rolety Screen ANWIS

 

W przypadku żaluzji efekt wizualny spotęgowany może zostać poprzez ustawienie lameli pod odpowiednim kątem. Z kolei właściwości zastosowanych w roletach Screen tkanin zapewnią komfort optyczny we wnętrzu.


Na dekoracyjność produktów ANWIS wpływ ma nie tylko wzornictwo, ale także wysoka jakość stosowanych do ich produkcji tkanin oraz komponentów i systemów przesłon okiennych.

 

20160808anw Roleta zewnetrzna ANWIS