Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Zrób to sam, czyli jak Polacy radzą sobie z majsterkowaniem
Data dodania: 30.08.16

Własnoręcznie wykonane dekoracje,samodzielnie odrestaurowane lub przerobione meble, czy też indywidualnie przeprowadzony remont mieszkania to według najnowszego raportu Allegro coraz popularniejszy trend wśród Polaków. Co więcej jest to nie tylko metoda na odświeżenie i zmianę wystroju mieszkania, ale również pewnego rodzaju hobby i sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu.

 

 20160833 den braven kuchnia silikon sanitarny den braven fot majsterki pl

 

 

DIY, czyli w dosłownym tłumaczeniu „zrób to sam” to termin określający samodzielne wykonywanie czynności lub przedmiotów ogólnodostępnych do kupienia, najczęściej z obszaru remontu lub wyposażenia domu. Jest to zjawisko, które towarzyszy nam niemal od zawsze, jednak w ostatnich czasach przeżywa prawdziwy renesans, zyskując rangę atrakcyjnego hobby, a wytworzone przedmioty walory wyjątkowości. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Allegro, około 73% Polaków jest aktywnych w obszarze „zrób to sam”. Wskazuje na to również duża popularność programów telewizyjnych, kanałów Youtube, serwisów czy też blogów poświęconych majsterkowaniu.

 

20160833 den braven super color metallica

 

Co więcej, z równym powodzeniem zabierają się za to zarówno panowie, jak i panie, czego doskonałym przykładem jest cieszący się dużym zainteresowaniem blog Majsterki.pl. Ciekawym trendem jest również fakt, że majsterkowaniem zajmują się coraz młodsze osoby, które na co dzień nie mają nic wspólnego z tą branżą. To nie prawda, że majsterkowanie, gotowanie, czy szycie to hobby seniorów. Dziś to pokolenie Y sięga coraz częściej po te tradycyjne zadania i robią to z prawdziwą pasją. Zauważyć można również, że pracownicy umysłowi, tzw. białe kołnierzyki coraz częściej sięgają po książki kucharskie, piły, czy narzędzia samochodowe – podsumowuje Alicja Rzeczkowska jedna z założycielek bloga Majsterki.pl.

 

20160833 den braven super color den braven fot majsterki pl

 

Przyjemne z pożytecznym

W sklepach dostępny jest szeroki wybór produktów dekoracji i wyposażenia domu, a usługodawców świadczących profesjonalne usługi z zakresu remontu całe mnóstwo. Mimo to coraz częściej zabieramy się za te czynności sami i to nie tylko już z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Po pierwsze własnoręcznie wykonane przedmioty są niepowtarzalne i dokładnie trafiające w nasze gusta. Po drugie jest to forma spędzania wolnego czasu, swego rodzaju hobby i odskocznia po całodziennej pracy przy komputerze. Stanowi to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym. Według najnowszego raportu Allegro, aż 94% badanych internautów, którzy zadeklarowali, że samodzielnie wykonuje czynności z zakresu DIY, twierdzi, że sprawia im to przyjemność.

 

20160833 den braven stojak na wino fotmajsterki pl

 

Podobny trend zauważają producenci chemii budowlanej. Sporą część sprzedaży naszych produktów zajmują zakupy indywidualne. Różnego rodzaju kleje, farby w spray’u, akryle, silikony sprzedawane na sztuki pokazują, że coraz więcej osób samodzielnie zabiera się za prace remontowo-majsterkowe – mówi Joanna Weicher Menedżer Marketingu firmy Den Braven. Połączenie pasji z majsterkowaniem i wykorzystywaniem do tego dobrych jakościowo produktów, zaowocować może ciekawymi realizacjami, których tutoriale można zobaczyć m.in. na blogu Majsterki.pl, np. ręcznie robiony składany stojak na wino z wykorzystaniem farb w spray’u Super Color firmy Den Braven, czy realizacja kuchni za 500 zł.


Więcej informacji na temat raportu Allegro „Zrób to sam. Jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym?” znajdą Państwo tutaj: https://magazyn.allegro.pl/6707-zrob-to-sam-czyli-cala-polska-majsterkuje-piecze-szyje-i-gotuje


www.denbraven.pl

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także