Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Od fasady, przez okno po ogród zimowy. Wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+
Data dodania: 30.08.16

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowe szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

 

20160833Bioclean 2 

 

SGG BIOCLEAN+ jest najjaśniejszym na rynku szkłem samoczyszczącym. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości, inżynierowie i architekci mają jeszcze większe możliwości przy realizacji projektów transparentnych budynków. Chcąc zaprosić światło do wnętrz, niezbędne jest użycie trwałych materiałów o transparentnych właściwościach. SGG BIOCLEAN+ zapewnia czystą powierzchnię szkła, dzięki czemu gwarantuje wyższą przepuszczalność naturalnego światła.

 

Kolejną funkcjonalnością najnowszego szkła samoczyszczącego od Saint-Gobain jest możliwość łączenia go z przeciwsłonecznymi powłokami. Dzięki takiej kombinacji uzyskujemy wysoki poziom transmisji światła połączony z ochroną przeciwsłoneczną budynków. W ofercie znajdziemy zarówno powłoki fasadowe z gamy SGG COOL-LITE SKN, jak i przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkła SGG PLANITHERM XN czy SGG PLANISTAR SUN.

 

20160833Bioclean 3

 

- W połączeniu z innymi produktami, szkło dostarcza użytkownikom wielu innych zalet. Wśród najważniejszych funkcji warto wyróżnić izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną, które gwarantują komfortową temperaturę wnętrz, a także dźwiękoszczelność oraz podwyższone bezpieczeństwo - mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.

 

Dla pojedynczego okna i całej fasady
Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna. Jego jakość i rodzaj ma decydujący wpływ na bilans energetyczny budynku oraz komfort. Umieszczona za zewnętrznej stronie powłoka SGG BIOCLEAN+ ułatwia utrzymanie go w czystości. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, zwłaszcza tych ulokowanych w miejscach o dużym zanieczyszczeniu, takich jak miasta czy tereny przemysłowe.

 

20160833bioclean 1

 


SGG BIOCLEAN+ jest optymalnym rozwiązaniem dla szpitali, galerii handlowych czy budynków biurowych. Dzięki zjawisku fotokatalizy usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni szkła odbywa się przy pomocy promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody. Zanieczyszczenia słabiej przylegają do szkła, co zapewnia dłuższe utrzymanie ich w czystości.

 

20160833Bioclean 4

 

Niebo nad głową
Coraz częściej architekci decydują się także na realizację przeszkleń dachowych, które są cennym źródłem światła dziennego i pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Ponadto stanowią atrakcyjną alternatywę dla dachów z tworzywa sztucznego. W takich konstrukcjach należy wykorzystywać szkło hartowane i szkło laminowane. Wszechstronność szkła SGG BIOCLEAN+ pozwala na takie jego zastosowanie, zapewniając istotną w tym przypadku właściwość samoczyszczącą.

 

Szklany ogród przez cały rok
Powracające do łask architektów ogrody zimowe z założenia mają zapewnić nam maksymalny dostęp do naturalnego światła, dlatego też te miejsca wypoczynkowe projektowane są jako jasne i przestronne wnętrza, w których wypoczywamy czerpiąc przyjemność z panującego w środku komfortu. Taka przestrzeń wymaga specjalnego rodzaju przeszklenia, które zapewni nam ochronę przed hałasem, termoizolację i odpowiednią przejrzystość szkła przez cały rok.

 

20160833Bioclean 6

 

Tu także pomocne okaże się wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+, które w konstrukcji z SGG COOL-LITE SKN czy SGG PLANISTAR SUN zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz i zapewnia odpowiedni komfort cieplny pomieszczeń. - Taka realizacja niweluje potrzebę użycia energooszczędnych klimatyzatorów lub nieestetycznych żaluzji, umożliwiając jednocześnie wypełnienie światłem dziennym wnętrza i filtrację niekomfortowego dla oczu blasku – mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.

 

Szkło SGG BIOCLEAN+ to szereg korzyści i udogodnień. Zapewnia łatwiejsze mycie, gwarantuje wysoką estetykę i przejrzystość oraz jest przyjazne dla środowiska. Dodatkowo łączenie go z innymi produktami zapewnia szerokie możliwości wykorzystania architektonicznego.

 

20160833bioclean 5Więcej informacji o możliwościach szkła SGG BIOCLEAN+ na stronach:
www.saint-gobain-glass.pl oraz www.glassolutions.pl.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik