Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Konferencja "Profile stalowe FORSTER"
Data dodania: 26.05.08

     Odbywająca się w dniach 7-8 kwietnia w BielskuBiałej konferencja rozpoczęła się od prezentacji spółki IMPET – wyłącznego dystrybutora profili stalowych FORSTER na rynku polskim i gospodarza spotkania.

Firma IMPET wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Kęty jako oferent profili do produkcji otworowej ślusarki stalowej.

Uczestnicy w trakcie spotkania mogli się zapoznać z dystrybuowanymi przez IMPET systemami FORSTER: system „zimny” Forster Presto, system profili przeciwpożarowych Forster Fuego Light, system profili „ciepłych” Forster Unico – pierwszy całkowicie stalowy system „ciepły”, a także systemy fasadowe Thermfix Vario oraz Thermfix Light.

A także szkłem przeciwpożarowym INTERVER oraz szkłem ochronnym, w różnych klasach, firmy INTERPANE. Klienci firmy IMPET obecni podczas konferencji mogli się również przyjrzeć okuciom budowlanym przeznaczonych do profili stalowych, które z powodzeniem można również zastosować do profili aluminiowych oraz PVC. 

     Pośród bogatej tematyki podjętej w czasie spotkania przedstawiono prezentację pt. Standardy wykonawcze drzwi stalowych wejściowych. Firma IMPET stara się budować na rynku jednolity standard drzwi stalowych w oparciu o system Forster PRESTO (dla drzwi o mniejszych wymaganiach co do przenikalności termicznej) oraz system Forster UNICO (dla drzwi, które powinny się charakteryzować wysokim wskaźnikiem przenikalności cieplnej) Standard ten wykorzystuje zalety stosowania systemów profili do budowy drzwi, a także bogatej palety okuć z wykorzystaniem stali nierdzewnej.

     W toku trwania konferencji poruszono również istotny dla klientów temat wsparcia marketingowo-handlowego ze strony firmy IMPET. Wsparcie to opiera się na działaniach zmierzających do pozyskiwania zleceń dla producentów ślusarki stalowej, którzy wykorzystują do jej produkcji systemy stalowe FORSTER. W zakres tych działań wchodzą m.in. prezentacje dla decyndentów w spółdzielniach oraz wspólnotach mieszkaniowych, przekazywanie informacji o organizowanych przetargach w tej materii, zapewnienie materiałów reklamowych wykorzystywanych przez klientów spółki IMPET w codziennej akwizycji.

     Dział techniczny firmy IMPET w części poświęconej nowościom w systemach FORSTER zaprezentował kompletny zespół elementów służący do budowy drzwi przeciwpożarowych w klasie E30/EW60, które jednocześnie są drzwiami wahadłowymi o konstrukcji zabezpieczającej użytkowników przed przypadkowym uszkodzeniem ciała.

    Drugim elementem tej prezentacji był kompletny zestaw materiałów potrzebnych do wykonania drzwi rozsuwanych, przeciwpożarowych w klasie EI30. Zestaw ten wykorzystuje bazę profilową systemu Forster Fuego Light.

    Ważnym elementem spotkania w Bielsku-Białej były prezentacje programów kalkulacyjnych. Pierwszy z nich to program wykorzystywany na co dzień w firmie Forster MAP. Drugi – to uniwersalny program kalkulacyjny firmy ORGADATA o nazwie LogiKal. Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość używania tego samego narzędzia do różnych systemów profili. Poziom zaawansowania, uproszczony terminal obsługi i wreszcie bogaty interfejs użytkownika - jest zdaniem klientów firmy IMPET – gwarancją uniwersalności zastosowania (patrz również na str.  56 niniejszego wydania „Świata Szkła”).

    W ostatnim bloku tematycznym poruszono cztery zagadnienia dotyczące warsztatu produkcyjnego.
    Dwa pierwsze to prezentacje produktowo-techniczne firm, które będąc w stałym kontakcie z działem technicznym firmy IMPET wpierają wyposażanie oraz doposażanie warsztatów produkcyjnych, a więc firma RAFELA – zestaw obrabiarek do systemów stalowych oraz firma EFFECT – przecinarki tarczowe KALTENBACH.

    Dwa zagadnienia zamykające spotkanie w Bielsku-Białej dotyczyły zasad wyposażenia warsztatowego w powiązaniu z organizacją ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI oraz tematyki związanej  z produkcją ślusarki otworowej na bazie profili ze stali nierdzewnej.

Magdalena Handzlik
IMPET 
 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik