Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Innowacje BOTTERO – Glasstec 2016
Data dodania: 02.12.16

1. Opatentowane rozwiązania dla cięcia szkła laminowanego. Bottero LAMINLINEA 548 LAM
Bottero Group ogłosiło nowe patenty w rozwiązaniu cięcia szkła laminowanego. Cięcie szkła odbywa się jednocześnie z góry i od dołu, a wykonane jest przez dwie niezależne głowice tnące, o prędkości max cięcia do 140 m/min (takie same wartości dla opcji szlifowania miękkich powłok przy pomocy tarczy).

 

20161177bottero 1 

 

Innowacje w nowym stole Bottero dotyczą: 1. Nowy typ grzałki na podczerwień o długości zaledwie 300 mm zapewnia szybsze i bardziej ukierunkowane na grzanie jedynie folii. Nowa opatentowana technologia gwarantuje idealny efekt grzania, z większą wydajnością niż dotąd. Nie można tutaj pominąć faktu 10-krotnie wyższych kosztów wymiany poprzedniej wersji grzałki. [PATENT]

 

 

2. Nowy system łamania przeciętego szkła rolkami przy głowicach oparty jest na zacisku z obu stron wzdłużnych poduszek powietrznych, co powoduje jednostajnie rozłożone siły docisku, a zatem idealną linię pękania szkła. System rozciągania przeciętych formatek wspomagany jest ostrzem, które finalnie docina rozgrzaną folię, skracając cykl roboczy stołu. Margines w trybie automatycznym cięcia i łamania to 20 -150 mm. Minimalne cięcie z automatycznym rozdzielaniem wynosi 150 mm, o długości max 6100 mm.


3. Obracanie i pozycjonowanie szkła w trybie automatycznym to kolejny PATENT Bottero. Za głowicami tnącymi, zamocowana jest specjalna ruchoma ssawka obustronnie trzymająca taflę szkła, do automatycznego obrotu trawersu po przecięciu i automatycznego trzymania wymiaru po TYLKO jednokrotnym pozycjonowaniu tafli jumbo na początku cyklu. Cięcie po przekątnej również następuje w cyklu automatycznym.


4. Max automatyczne pozycjonowanie do cięcia wynosi 3210 mm - wspomniany już [PATENT]
Transport szkła pasami do kolejnego etapu obróbki odbywa się w cyklu automatycznym – minimalna formatka o wymiarach 300 x 300 mm. Opatentowany system pozycjonowania szkła bez problemu radzi sobie z długimi a wąskimi paskami. Wszystkie powyżej opisane elementy stołu zapewniają szybkie i bezbłędne wykonanie planu rozkroju w trybie automatycznym, osiągając wynik obróbki ponad 4 tafli jumbo na godzinę.


2. PRATICA PLUS Nowe centrum obróbki CNC 3- lub 4-osiowe, zaprojektowane jest dla wygody obsługi. Dopracowana wersja poprzedniej maszyny zwraca uwagę głównie konstrukcją wrzeciona, z wielopoziomowymi zabezpieczeniami przed korozją wody i precyzyjnym prowadzeniem napędu każdej osi maszyny. Przejrzysty i łatwy w obsłudze system kontroli CNC wspomaga pracę operatora przy szybkim procesie obróbki szkła. Zintegrowane oprogramowanie typu TechnoHuman opracowane jest przez informatyków Bottero by wspierać pracę człowieka przy maszynie: szybkie opanowanie funkcji i wgląd w każdej chwili w status obróbki za pomocą prostych wskazówek programu. Maszyna posiada wiele opcji, dla indywidualnego konfigurowania wersji maszyny. W przypadku wykonywania dużych serii formatek istnieje możliwość zautomatyzowania pozycjonowania formatki w maszynie, również w formie taśmowego łączenia wielu maszyn w linię obróbczą.


3. TITAN 220N Szlifierki dwukrawędziowe zawsze stanowiły o wysokiej pozycji Bottero wśród producentów maszyn przemysłu szklarskiego. Innowacyjnym rozwiązaniem w konstrukcji szlifierek dwukrawędziowych do płaskiego profilu z załomami pokazanym w tym roku na targach Glasstec, jest wrzeciono diamentowe na pierwszej pozycji – z tarczą obwodową turbo, do zgrubnego zdzierania szkła. Kolejne tarcze garnkowe zajmują się idealnym wygładzaniem ustalonej już powierzchni, co przedłuża ich życie, a także wpływa korzystnie na czas obróbki poprzez zwiększenie prędkości przesuwu szkła. Końcowy efekt stanowi produkt o idealnej jakości wykończenia krawędzi, przy zwiększonej znacznie wydajności produkcyjnej linii szlifującej.


4. VICTRALUX 111F Nasza nowość w sprawdzonym temacie profesjonalnych szlifierek pionowych Bottero do profilu płaskiego o idealnej przejrzystości. Nowa wersja maszyny posiada dodatkową pozycję tarczy diamentowej do krawędzi oraz dwie tarcze gumowe z tlenkiem ceru, bez systemu polerowania tlenkiem ceru w maszynie. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą jakość wykończenia, bez użycia erozyjnego systemu płynnego roztworu tlenku ceru. Konstrukcja wrzecion diamentowych wykorzystuje już sprawdzone rozwiązania połączenia podstawy tarczy z wałem wrzeciona za pośrednictwem plastikowego sprzęgła, niwelującego ewentualne wibracje. Napęd obu traków -przedniego i tylnego jest rozdzielony i zsynchronizowany, co zapewnia jednostajny transport szkła w trakcie obróbki, a także zapobiega konieczności wymiany pryzmatycznych zębatek, używanych w poprzednich wersach szlifierek. Maszyna zaprojektowana jest do pracy wydajnej, 24-godzinnej, z przerwą jedynie na regenerację sił dla operatora ;-)

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także