Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

BAU 2017 – oferta i usługi dla architektów
Data dodania: 12.01.17

BAU 2017 to 183 000 m2 powierzchni wystawienniczej, na której będą pokazywane przykłady nowoczesnych materiałów, technologii i systemów, czyli powierzchnia 25 boisk do piłki nożnej z pokazami najnowszych technologii przedstawianymi przez przedstawicieli przemysłu budowlanego z całego świata. W dniach 16-21 stycznia 2017, dzięki ponad 2000 wystawcom z ponad 40 krajów, w Monachium znów będzie obecne wszystko, co jest stosowane w procesie projektowania i budowy. Zwłaszcza wśród architektów z całego świata targi BAU są uważane za niezbędny źródło informacji i inspiracji. 

 

20170111BAU2017

 

(kliknij aby powiekszyć)


Uniwersalne i multidyscyplinarne podejście BAU sprawia, że targi te są najważniejszym punktem spotkań w branży dla wszystkich tych, którzy biorą udział w profesjonalnym planowaniu i wznoszeniu budynków: od inwestorów, projektantów branżowych i architektów do handlowców i wykonawców budowlanych.


Messe München, organizator BAU, spodziewa się około 250 tysięcy odwiedzających, w tym, prawdopodobnie, ok. 70 000 przybędzie z zagranicy. W 17 halach wystawowych wystawcy są uporządkowani według rodzajów materiałów i wyrobów budowlanych w określonych obszarach tematycznych. 

 

Ponadto, istnieją kluczowe tematy, które są określone dla każdej edycji BAU w porozumieniu z przemysłem materiałów budowlanych. Pojawiają się one w wyniku przeprowadzonych dyskusji i konsultacji z udziałem wielu wystawców i są również odzwierciedleniem życzeń wyrażanych na różnych internetowych forach dyskusyjnych, moderowanych przez BAU oraz przekazywanych w trakcie pokazów specjalnych na targach. Kluczowymi tematami BAU 2017 są: inteligentne fasady, cyfrowe projektowanie, zarządzanie budową, inteligentne budynki oraz użytkownicy i budynki 2020. 


Targi BAU są uważane za wiodące na świecie targi budowlane: dla projektantów, architektów i inżynierów budowlanych z całego świata, i są „numerem jeden” wśród platform informacyjnych i komunikacyjnych. 


Na ostatniej edycji targów BAU, w 2015 roku, 65 000 odwiedzających pochodziło z biur projektowych i architektonicznych, podczas gdy dziesięć lat wcześniej udział ten wynosił zaledwie 25 000. Program wydarzeń towarzyszących targom BAU zawiera wiele konferencji skierowanych przede wszystkim do architektów i inżynierów. W trzech cyklach konferencji (C2, A4 i B0), będą codziennie poruszane różne tematy skoncentrowane wokół kluczowych dla branży zagadnień.


Różnorodność tematów prezentowanych w ciągu sześciu dni targów jest ogromna: inteligentne fasady, BIM, konstrukcje modułowe, proste technologie w przystępnej cenie. Kluczowi wykładowcy na tych konferencjach to niezależni eksperci z całego świata, przedstawiciele znanych biur architektonicznych, takich jak Jean Nouvel (Paryż), SOM (Nowy Jork), Nikken Sekkei (Tokio), David Chipperfield (Berlin) i KSP (Frankfurt).


Specjalne pokazy na targach BAU są skierowane głównie na projektantów i inżynierów. W tym zakresie BAU współpracuje z partnerami z instytutów naukowo-badawczych. Na specjalnym pokazie „City Laboratory” będą przedstawione nowe pomysły i idee dotyczące projektowania przestrzeni. Pokaz organizuje Fraunhofer Building Innovation Alliance.


Czternaście wchodzących w jego skład instytutów przedstawi swoje bieżące prace badawczo-rozwojowe dla ośrodków miejskich, jak: inteligentne budynki, które reagują automatycznie na potrzeby ich użytkowników, a jednocześnie „analizują” działanie w zakresie efektywności energetycznej, czy fasady o właściwościach, które mają pozytywny wpływ na klimat wewnątrz budynku.


IFT Rosenheim, kolejny partner, prezentuje specjalny pokaz na temat „Stosowanie wyrobów – zorientowane na jakość budynku”. Ten pokaz, będzie zawierał zalecenia dotyczące stosowania elementów budowlanych, w zależności od celu zastosowania i potrzeb użytkowników.


W ramach BAU, będą przyznawane i wręczane liczne nagrody związane z architekturą, z których najważniejsze są Bauwelt Award „First House” i DETAIL Award, a także Archi-World Academy Award – konkurs dla młodych architektów i studentów architektury z całego świata.


Kolejny pokaz specjalny we współpracy z Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS odbędzie się w hali B0. Tam wystawcy w niespotykany dotychczas sposób zaprezentują swoje produkty i systemy, wykorzystując holodek (czyli w holograficznie kreowaną rzeczywistość). Holodek jest pustym pokojem ze współrzędnymi na podłodze i czujnikami na ścianach. Używając gogli VR do wirtualnej rzeczywistości, goście wchodzą do wirtualnego świata, który mogą badać chodząc po pokoju. Za pomocą gogli VR i czujników na ścianach, określane są położenie i kąt widzenia obserwatorów. Z programem Holodeck 4.0, po raz pierwszy na targach BAU, możliwe będzie obejrzenie z różnych perspektyw dużych eksponatów, budynków i całych krajobrazów.


Szczegółowe informacje o specjalnych pokazach, konferencjach i wręczanych nagrodach na stronie: bau-muenchen.com/supporting-program. 


„Świat Szkła” jest patronem medialnym targów BAU 2017

Działy tematyczne: 
- kamienie/kruszywo – kamienie/ kruszywo, piaskowiec, wapień, beton / beton porowaty, pumeks/ cement systemy
fasadowe, wykończenie wnętrz na sucho, budownictwo z prefabrykatów, oczyszczanie, jastrychy, materiały izolacyjne
- cegły/konstrukcje dachowe – cegły, dachówki, materiały budowlane dachowe okna dachowe/otwory dachowe,
systemy fasad
- kamień naturalny/kamień sztuczny – cegły, dachówki, materiały budowlane dachowe okna dachowe/otwory dachowe,
systemy fasad
- ceramika – płytki, ceramika, fasady, technologia i obiekty sanitarne akcesoria
- okładziny podłogowe – elastyczne, tekstylne, parkiet, laminat, listwy i profile, technika układania i zastosowania
- chemia budowlana; narzędzia budowlane – tynki /lakiery / farby, kleje, ochrona przed ciepłem. zimnem, pożarem i hałasem,
- materiały izolacyjne, uszczelnianie. systemy fasad
- inwestowanie w przyszłość – budowanie w istniejących budynkach, badania / dotacje, instytuty / związki / usługodawcy
- aluminium – maszyny do obróbki aluminium i stali profile i systemy aluminiowe, systemy fasad, systemy ochrony
przed słońcem
- stal/ stal szlachetna / cynk/ miedź – 8 profile! systemy budowlane, systemy fasad,systemy ochrony przed słońcem, stal szlachetna,
systemy i powierzchnie z cynku i miedzi
- technologia wykorzystywania energii – technologia budynków / technika solarnaklimatyzacja, technika wentylacyjna,
budowainstalacji solarnych / termy solarne
- systemy bram/systemy parkowania – systemy bram, systemy parkowania, technologia napędowa bram i drzwi, akcesoria
- zamki / okucia / bezpieczeństwo – zamki, cylindry, okucia, instalacje antywłamaniowe, systemy kontroli dostępu,
- akcesoria/ drzwi i okna: drewno, aluminium, tworzywo sztuczne, szkło, rolety / ochrona przed słońcem
drewno
- surowce z drewna, rozbudowa wnętrz, schody, konstruktywne budownictwo drewniane, systemy fasad, okleiny, akcesoria
- szkło; automatyzacja i sterowanie budynkami – materiały budowlane ze szkła, fasady, konstrukcje szklane, folie, windy
- BAU-IT – rozwiązania IT dla budownictwa, technologia pomiarowa
- ICM – Internationales Congress Center München – kongresy, seminaria, wydarzenia branżowe