Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-U
Data dodania: 06.02.17

Portfenetry lub inaczej balkony francuskie to bardzo modny akcent architektoniczny, który coraz częściej można zauważyć na elewacjach nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych. Z myślą o ułatwieniu takich realizacji, firma Schüco wprowadziła nowe rozwiązania zintegrowane z oknami z PVC-U.

 


Współczesna architektura budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych oraz budynków biurowych staje się coraz bardziej otwarta na światło i widoki na otoczenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bardzo wysokie, sięgające podłogi okna balkonowe, które zapewniają równomierny rozkład światła w pomieszczeniu i pozwalają mu przenikać daleko w głąb pomieszczenia.

 

 

 20170133portfenetr schueco alu Inside

Portfenetry Schüco z zastosowaniem okien Schüco Alu Inside i stalowych balustrad Fot. Schüco

 

Takie okna nie prowadzą na balkon czy taras, lecz są zabudowywane balustradą zabezpieczającą przed wypadnięciem. Architekci bardzo doceniają to rozwiązanie również ze względów estetycznych i funkcjonalnych – długie, wąskie przeszklenia ułatwiają wietrzenie i dodają elewacjom wizualnej lekkości. Aby uprościć realizację portfenetrów, firma Schüco rozszerzyła asortyment o rozwiązanie, w którym balustrada jest mocowana bezpośrednio do ramy okiennej.


Połączenie doskonałe
Zazwyczaj montaż portfenetru wymaga mocowania balustrady w wielowarstwowej ścianie za pomocą kotew, co wiąże się z ingerencją w elewację i warstwę ocieplenia budynku. Przerwy w izolacji termicznej powodują powstawanie tzw. mostków termicznych przez które ucieka ciepło. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań w oknach Schüco z PVC-U, balustrady mogą być mocowane bezpośrednio do ościeżnicy okiennej.

 

Nie tylko pozwala to uniknąć uszkodzenia fasady, lecz również zapewnia estetyczny wygląd. Co więcej, szeroki wachlarz prefabrykowanych akcesoriów systemowych sprawia, że montaż przebiega szybciej i sprawniej. Wszystkie rozwiązania zostały przebadane zgodnie z niemieckimi normami, m.in. DIN 18008-4 oraz wytyczna ETB, dzięki czemu gwarantują pełne bezpieczeństwo stosowania.

 

 20170133portfenetr schueco living porecz stal

Przekrój przez okno Schüco LivIng z balustradą stalową Fot. Schüco

 


Dwie wersje estetyczne
Rozwiązanie portfenetru Schüco jest dostępne w dwóch wariantach wykonania z balustradą wykonaną z rur i prętów ze stali nierdzewnej lub bezpiecznego szkła typu VSG. Balustrada złożona z elementów stalowych daje bardzo szerokie możliwości kształtowania estetyki. Okrągłe rury i pręty stalowe są dostępne w trzech średnicach mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę o wysokości od 300 mm wzwyż przy rozpiętości do 1900 mm. Portfenetr z metalową balustradą posiada bardzo elegancki, efektowny wygląd, uzyskany również dzięki mocowaniu bezpośrednio do ościeżnicy okna.

 

Natomiast wszędzie tam, gdzie wymagane jest uzyskanie efektu maksymalnej lekkości wizualnej, można zastosować minimalistyczną, całoszklaną barierę. Balustrada z bezpiecznego laminowanego szkła VSG może osiągać wysokość od 300 do 1100 mm i rozpiętość od 400 do 2000 mm. Oba nowe rozwiązania balustrad mogą być zastosowane w przypadku systemów okiennych z PVC-U: Schüco LivIng, Schüco Alu Inside SI 82, Schüco Corona SI 82 oraz Schüco Corona CT 70.

 

 20170133portfenetr schueco living szklo

Przekrój przez rozwiązanie portfenetru z balustradą ze szkła bezpiecznego VSG Fot. Schüco

 


Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także