Baner 2

Nissan, Eaton i The Mobility House podpisują 10-letnią umowę na zwiększenie wydajności energetycznej stadionu Amsterdam ArenA
Data dodania: 28.02.17

Spółki Nissan, lider w zarządzaniu energią Eaton oraz The Mobility House podpisały przełomową, 10-letnią umowę z Amsterdam ArenA, siedzibą klubu piłkarskiego Ajax i światowej sławy obiektem rozrywkowym, na dostarczanie zasilnia awaryjnego z pochodzących z odzysku akumulatorów Nissan LEAF.

 

System xStorage Buildings wydajnie magazynuje energię i rozsyła ją w razie potrzeby. Dzięki niemu na słynnym stadionie na 55 tysięcy miejsc, na którym przez lata odbyło się wiele prestiżowych koncertów i imprez sportowych, nigdy nie zgasną jupitery.

 

20170225Amsterdam ArenA Night

 

System potrafi pobierać energię z sieci, zmieniając przeznaczenie akumulatorów z używanych samochodów elektrycznych, zapewniając przedsiębiorstwom większą kontrolę, lepszą wartość i bardziej zrównoważony wybór w zakresie konsumpcji energii elektrycznej.

 

Nissan, Eaton i The Mobility House podpisują 10-letnią umowę na zwiększenie wydajności energetycznej słynnego stadionu Amsterdam ArenA dzięki magazynowaniu energii w akumulatorach

• Spółki Nissan, Eaton i The Mobility House opracowały system magazynowania energii, dzięki któremu zarządzanie energią na Amsterdam ArenA będzie jeszcze bardziej wydajne, zrównoważone i niezawodne. 
• W systemie wykorzystuje się przetwornice dwukierunkowe firmy Eaton oraz odpowiednik 280 akumulatorów Nissan LEAF zmagazynowanych na stojakach. 
• Zapewni on awaryjną moc podczas najważniejszych wydarzeń, w przyszłości zaś zastąpi generatory prądotwórcze z silnikami Diesla. Ponadto rozwiązanie wspomoże miejską sieć energetyczną w okresach wzmożonego poboru prądu i będzie świadczyć usługi stabilizacji sieci. 
• Nowy system to solidne i wszechstronne rozwiązanie dla organizacji zużywających duże ilości energii elektrycznej, dzięki któremu mogą bardziej inteligentnie zasilać swój biznes

 

Zaprojektowany na potrzeby Amsterdam ArenA system będzie wykorzystywać 280 akumulatorów Nissan LEAF i zapewniać 4 MW mocy i 4 MW pojemności przy magazynowaniu. To największy system magazynowania energii zasilany akumulatorami z odzysku wprowadzony do użytku w europejskim przedsiębiorstwie.

 

xStorage Buildings nie tylko zapewnia awaryjną moc na Amsterdam ArenA, lecz również umożliwia, w razie konieczności, przesyłanie energii do sąsiednich budynków i ochronę sieci. Operatorem systemu xStorage Buildings zintegrowanego z Amsterdam ArenA będzie spółka technologiczna The Mobility House. Spółka będzie świadczyć rozmaite usługi energetyczne wzmacniające stabilność lokalnej sieci, generując jednocześnie wartość dodaną dla Amsterdam ArenA.

 

20170225Amsterdam ArenA Day

 

Nissan i Eaton ogłosiły jednocześnie, że można już wstępnie zamawiać oferowaną przez nie xStorage Home, jednostkę magazynowania energii dla budownictwa mieszkalnego. Zamówienia można obecnie składać w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech, a w następnych miesiącach zapewne również na kolejnych rynkach europejskich.

 

Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissan, powiedział: „Spółka Nissan znana jest ze swojej innowacyjności i jakości, zwłaszcza w sektorze pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że możemy wykorzystać posiadaną fachową wiedzę, aby przekształcać systemy zarządzania energią w obiektach biznesowych.

 

Prezentowany przez nas system jest pierwszym tego typu na świecie i może potencjalnie zrewolucjonizować branżę energetyczną. Od momentu swojego ogłoszenia w maju 2016 r. spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony konsumentów, jak i przedsiębiorstw, dlatego miło nam ogłosić zawarcie porozumienia z Amsterdam ArenA, który zostanie naszym pierwszym partnerem biznesowym.

 

Systemy xStorage Buildings nie tylko zapewnią istotną moc awaryjną dla stadionu, lecz również pomogą stabilizować holenderską sieć energetyczną w okresach zwiększonego poboru prądu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie ekscytujące wieści od Nissan na tym szybko rozwijającym się rynku”.

 

Henk Markerink, dyrektor generalny Amsterdam ArenA, powiedział: „Mówimy tu o dużych zyskach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wkrótce będziemy w stanie przechowywać energię wygenerowaną przez nasze panele słoneczne i wiatraki i w razie potrzeby wykorzystywać ją. To doskonała innowacja – w przyszłości Amsterdam ArenA stanie się pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już korzystać z paliw kopalnych”.

 

Frank Campbell, prezes oddziału EMEA, Electrical i Corporate Eaton, powiedział: „Mamy dużą przyjemność obserwować, jak Amsterdam ArenA, Eaton, Nissan i The Mobility House wytyczają nowe szlaki, wdrażając systemy magazynowania energii w wysoce wymagających aplikacjach i w konsekwencji zwiększając wydajność energetyczną stadionów i budynków w ich sąsiedztwie”.

 

Dodał również: „Instalowany na Amsterdam ArenA system xStorage Buildings to jeden z przykładów naszego szerokiego spektrum systemów magazynowania energii, które pozwalają korzystać z magazynowania energii w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony wszystkim ogniwom łańcucha energetycznego, od użytkowników końcowych poprzez przedsiębiorstwa do operatorów sieci. Kolejny przykład to xStorage Home, jednostka magazynowania energii dla budynków mieszkalnych, na którą można obecnie składać wstępne zamówienia. Pomaga ona konsumentom kontrolować sposób i czas zużywania energii w ich domach, dzięki czemu będą mogli przyczynić się do stabilności lokalnej i krajowej sieci energetycznej. Oto jeszcze jeden przykład naszej szerokiej oferty w zakresie magazynowania energii”.

 

Thomas Raffeiner, dyrektor generalny i założyciel The Mobility House, powiedział: „Dzięki naszej technologii komercjalizujemy akumulatory i sprawiamy, że stadion Amsterdam ArenA będzie bardziej wydajny, zrównoważony i niezawodny energetycznie”.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/energystorage oraz www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@Eaton_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.