Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Drzwi okleinowane - ale jakie?
Data dodania: 29.03.17

Drzwi okleinowane, to coraz bardziej popularne skrzydła w naszych domach. Są trwałe, estetyczne, a przy tym niedrogie. Co warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi?

Drzwi okleinowane są niezwykle praktyczne, bardzo dobrze sprawdzają się w domu. Ich przewagę stanowi lekkość, niska cena oraz kwestie praktyczne, jak np. to, że nie wypaczają się pod wpływem ciepła i wilgoci. Są też odporne na zabrudzenia.

 

20170322IMPERIA 4 CEDR FORTE B462a

 

Sztuczny ale praktyczny materiał
Okleiny ENDURO to najbardziej popularne z oklein jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne. Oferowane są w wielu kolorach oraz wzorach. Większość z nich nakładana jest jednokierunkowo tj.: biały, orzech, buk, dąb, heban, coimbra. Z kolei dwukierunkowo (wertykalnie i horyzontalnie): kasztan i wiąz. Przy czym we wnętrzach jasnych na pewno bardziej sprawdzą się delikatne odcienie, takie jak coimbra czy buk. Jeśli natomiast drzwi mają być mocnym akcentem w pomieszczeniu, można zdecydować się na dąb szlachetny lub heban. - Niezwykle ciekawa pod względem designu jest okleina ENDURO 3D Invado w formie horyzontalnej (okleina jednokierunkowa), która jest dostępna w dwóch kolorach: dąb włoski oraz dąb severo. Dzięki niej skrzydła płaskie prezentują się jeszcze efektowniej - mówi Adam Hucz z firmy Invado, polskiego producenta drzwi wewnętrznych. - Ich mocną stroną jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Wiele osób otwiera i zamyka drzwi łapiąc za skrzydło, a nie klamkę. Tej okleinie to niestraszne, bo nie widać na niej odcisków palców – dodaje Adam Hucz.

 

ECO-FORNIR– wyższa jakość
ECO-FORNIR to także okleina sztuczna, ale oferująca wyższą jakość. Powstaje z kilku warstw impregnowanych papierów, które poddaje się działaniu wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury. Jest zabezpieczona lakierem, który chroni przed ścieraniem się powierzchni i działaniem promieni UV. Przy czym dzieli się na laminat CLPL, w którym to dostępna jest w takich kolorach jak: orzech duro, dąb eterno, dąb szary oraz na laminat CPL w kolorach: biały, kasztan jasny i coimbra ciemna. ECO-FORNIR od ENDURO różni się przede wszystkim podwyższonym stopniem wytrzymałości, dlatego też zalecana jest nie tylko do prywatnych pomieszczeń, ale i do budynków użyteczności publicznej, w których drzwi są mocno eksploatowane.

 

20170322IMPERIA drzwi 3 z aranzu

 


Jak prawdziwe drewno
Innym wyborem jest okleina RYFLOWANA z wyraźną fakturą imitującą drewno. Na takich drzwiach też nie widać śladów palców, co stanowi niezaprzeczalny atut tego typu oklein. Dlatego to m.in. dobry wybór do domu, w którym mieszkają dzieci. W ofercie Invado okleina RYFLOWANA dostępna jest w odcieniach dąb złoty i orzech melunga. Oba kolory idealnie naśladują rysunek prawdziwego drewna.


Wybierając drzwi oklinowane warto jednak pamiętać, że jeżeli chodzi o jakość, to bardzo wiele zależy od metody, jaką oklejane są skrzydła wewnętrzne. - W Invado testowaliśmy różne rozwiązania i znaleźliśmy to najbardziej trwałe, którego trzymamy się go od lat. Łączenie okleiny przebiega we frezie, do którego wchodzi wypełnienie skrzydła. Dzięki temu okleina nie rozwarstwia się i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne – tłumaczy Adam Hucz z firmy Invado.

Więcej o drzwiach i okleinach na www.invado.pl .